Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak normális, minőségi...

Vannak normális, minőségi nyelviskolák, nyelvtanfolyamok?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok rosszat lehet hallani róla.

Ahol nagyon lassan haladnak, sehova nem jutnak, kisebb-nagyobb csoportokban tengődnek és maximum nagysokára összejön egy középfokú nyelvvizsga. De gyakorlati nyelvtudás nulla.



Én kisvárosból származom. Itt azt láttam (szüleim, ismerőseim is ezt mondják), hogy nagyon nulla.

Nem bántásból, de sokszor már túlkoros (akár harmincon túli) emberek a diákok, akik külföldre akarnak menni, egyszerű állásokba és valamit előtte tanulni akarnak.


Meg olyanok akiknek a nyelvvizsga kell a diplomához de még nem jött össze.


Nem bántani akarom őket, de akinek ennél több kell, nem ott a helye.



Budapesten vannak normális nyelvtanfolyamok, ami nem ilyen vergődés, hanem hatékonyan, normálisan oktatnak?

És kicsit a közeg is jobb?


Bocsánat, de szerintem mindenki érti, hogy miért szeretném.



2021. dec. 6. 11:48
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve az igaz, hogy mondjuk Budapesten tényleg nem csak ez a szint van, hanem éppen ellenkezőleg?

Egyetemista fiatalok is tanulnak ilyen tanfolyamokon meg akár már idősebb, tanult emberek, mondjuk nagyvállalatoktól, akiknek kell még egy nyelv vagy fejlődni akar benne?


Mert nyilván egy ilyen közeg jobb lenne mint akiknek csak a papír kell.


Kisváros/nagyváros vagy főleg Budapest között nagy különbség van ilyen téren?



Bocsi ha hosszú lett, röviden ezt nem tudtam volna megkérdezni.

2021. dec. 6. 11:51
 2/6 anonim ***** válasza:
A Don't panic-ről jókat hallottam, rugalmasabbak is az átlag nyelviskoláknál és magasabb szinten is lehet náluk tanulni. Ha mennék angolra, oda mennék.
2021. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Egy komoly gond van vele, hogy ez csak angol nyelvet tanít. Angolul már tudok, második nyelvről lenne szó.


Előbb írt valaki privátot, amiben szintén egy olyan nyelviskolát ajánlott amit csak angolt tanít. Amúgy biztos jó iskola, csak hát nem passzol.


Egyébként a nagykövetségek mellett működő kulturális intézetek tanfolyamairól mit gondolsz? Hallottál róluk valamit?

2021. dec. 6. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy segítene, ha a konkrét nyelvet is tudnánk, amit keresel.
2021. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


30 nyelv van náluk.

2021. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem írtam le. Olaszról lenne szó.



A linket megnéztem.

Hát ne haragudj, de ennél nagyobb kóklert szerintem ritkán látni.

Az nálam mindent elvitt, hogy a nyelvtanítás mellett üzleti, gazdasági képzést is nyújtanak. Gyakorlatias, nincs értelme diplomával vacakolni, egyetemre járni, náluk meg lehet tanulni, sőt még jobbak is.


Ezek után ki bízna bennük kicsit is?



Közben találtam a Cosmopolitan Linguat. Ki mit tud róla?



Illetve ami nagyon érdekes. Az olasz nagykövetségek működtetnek sok országban, Budapesten is kulturális intézetet amely nyelvoktatással is foglalkozik.


Ez milyen lehet? Gondolom egy állami hivatalos kulturális képviselete nem járatja le magát, hanem minőségi oktatásra törekszik, ha már egyszer oktatást vállal.


Szerintetek?

2021. dec. 8. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!