Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretnétek olyan életet...

Szeretnétek olyan életet élni, hogy mindent magatoknak állítotok elő?

Figyelt kérdés
Ha igen, lenne kedvetek olyan társat találni?

2023. aug. 13. 11:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
33 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kertészetre gondolsz, akkor igen. Szeretem, és ismerkednék
2023. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mert nagyon macerás lenne, mindent ültetni amit megkívánsz.. cékla, kukorica, padlizsán, dinnye, citrom stb... szóval persze jó dolog meg minden, de olyan világot élünk ahol munka mellett ezeket nem igen tudod vagy van időd megtenni.
2023. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Mi? Olyan társat találni, akit minden nap magamnak állítok elő?? Uborkatermesztésre gondolsz, vagy mi? :D
2023. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek ilyenekkel babrálni, szóval jah. Persze mértekkel, wc papirt pl nem igazan akarok mert nem olyan mint a igazi :D
2023. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most mégis mire gondolsz ez alatt? MINDENRE?


Az emberek már az őskorban se maguknak állítottak elő mindent, hanem bizony kereskedtek akkor is. Elég limitált egy ember napja és eszközkészlete arra, hogy minden értékelhető minőségben tudon csinálni magának. Nem véletlenül kezdtünk specializálódni és kereskedni a munkánkkal/annak eredményeivel. Én pl sírva fakadnék, ha csak olyan ruhát hordhatnék, aminek én gyüjtöttem/termesztettem az alapanyagait, alakítottam fonallá, majd én szőttem, varrtam. Kezdőként tizenórák elmenne egy rossz minőségű ruhadarab elkészítésével, aminél sokkal jobb minőségű terméket tudnék venni, ha eladnám a munkámat pár órára, majd vennék belőle ruhát egy cégtől, ami erre specializálódott. De mezőgazdasággal se szeretnék teljes munkaidőben foglalkozni.

2023. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kitana. ***** válasza:
66%
Nem szeretnék, mert kevés időm jutna más dolgokra akkor. Hobbiból pár cucc beleférhet, de mindent nem szeretnék.
2023. aug. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem.


De eljuthat még oda a világ, hogy visszakerülünk oda, hogy mindenki termel valamit és cserekereskedelem lesz a vége...


Ő csirkéket nevel én meg kukoricát...ő zellert én meg burgonyát :)


De ha olyanra gondolsz mint egy mobiltelefon , vagy tv azt kösz de nem szeretnék, és persze gőzöm sincs hozzá és alkatrész sem.

2023. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem, és nem is örülnék ilyen párnak.
2023. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, munka mellett kivitelezhetetlen hogy mindent magamnak termelnék meg. Szeretek amúgy kertészkedni, termesztünk zöldségeket a kertünkben, de csak hobbiszinten: paradicsomot, paprikát, céklát, hagymát, petrezselymet. Így megspórolunk vele havi néhány ezer forintot, szóval nem nagy tétel, de hobbinak jó. A mai világban itt Európában kivitelezhetetlen lenne egy ilyen élet, hogy mindent magának termel meg mindenki.
2023. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem, nem szeretnék. Élelmiszerek egy részét szívesen, mert az nekem is kikapcsolódás, meg számomra meg is éri, mert egészségesebbnek tartom a saját módszereimet mint az ipariakat, de pl. legtöbb növénynek a termesztésével nem foglalkoznék, mert más jobban ért hozzá/jobb területen, finomabbat termeszt stb., állattartással hasonló okokból egyáltalán nem bajlódnék, a feldolgozás érdekel, de nem minden szinten (pl. lekvárt sose főztem).

Az élelmiszereken túli dolgok előállítását pedig abszurdnak tartom, hacsak nincs keramikus, asztalos stb. SZAKMÁD, egy tányért vagy egy asztalt nem tudsz magadnak normális minőségben elkészíteni, hát még munkaeszközöket, műszereket...

Nőtől sem várnék sose ilyesmit, mindenki csinálja azt, amiben jó, mit érdekel az engem hogy milyen meló? Ha irodában szeret dolgozni, csinálja azt.

Szerintem aki az apokalipszisra készül az is jobban teszi ha dolgozik, pénzt keres, számára értékálló dolgokba (lehet az akár egy tanya is) fektet, képezi magát, megtanul 1-2 alapvető élelmiszert és annak hozzávalóit akár házi módszerekkel elkészíteni, megtermelni.

Ha meg csak "nagyapáink világát" sírod vissza akkor rossz helyen jársz, 500 éve is voltak piacok, voltak mesterek, kereskedők, laktak emberek városokban is.

Az arányok mások voltak, talán többen éltek teljes életet de ez a teljes önellátósdi nem volt (szerintem) soha jellemző Európa legnagyobb részére.

2023. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!