Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ausztria vagy Svédország? Te...

Ausztria vagy Svédország? Te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Fenti két ország közül melyikbe költöznél ki szívesen, ahol tovább folytatnád az életed? Az országon belül hol élnél/élsz?

Pro és kontra a két ország között? Ha esrtleg van aki ezen országokban él és van tapasztalata azt szívesen veszem.

Ha nem ezen országok, akkor melyiket választanád?

Persze azoknak releváns a kérdés akik tervezik hogy kiköltöznek, vagy már meg is tették.

Köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 19. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Ausztria
Svédország
Egyéb, megírom
61 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Ausztria. De mindkettő jó.
2023. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
29%
USA, valami olyan vidék, mint az Ozarks című sorozatban
2023. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Svédországba mennék.

Gyönyörű szép helyek vannak, isteni jó levegő.

Ausztria nekem túlságosan zsúfolt, sűrűn lakott.

Túl sok az ingázó.

A svéd időjárás is jobban fekszik.

2023. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Én is ugyanezek között vacillálok.


Svájc lenne az álom-álom-álomországom a táj (számomra elképesztően szép) és a mentalitás nagy része miatt.


Viszont nem a legegyszerűbb...



Ausztria belépő lehet Svácjba és eleve vannak gyönyörű szép tájak ott is.

Sokat nem tudok a mentalitásukról, de nyugodtnak tűntek, nagyon jó a közbiztonság (jó, nem feltétlen Bécs egyes részeiben), sok kertkaput láttunk nyitva, Fertő-tó-kerülés közben nagyon sok osztrák köszönt mosolyogva és tetszik az osztrák települések utcaképe, hangulata is.

Továbbá haza tudnék járni apámhoz, barátaimhoz és maga a kiköltözés, cuccok kihordása is egyszerűbb lenne.


Németül tanultam, kb. A2 vagyok.



Svédország konkrétan csak azért merült fel, mert barát házaspár költözött ki pár hónapja (náluk meg az egyikük tesója házasodott oda).


Most utánanéztem, utánakérdeztem és sok dolog tetszik a mentalitásukban.


Egészséges étkezés (például a gyerekeknek heti egyszer hal, kétszer húsmentes, kétszer húsos ebéd - kb ezt az arányt próbálom én is követni, jó nem vagyok gyerek, de értitek), sportolás szeretete (egyre többet sportolok hobbiszinten és egyre több a tervem is), szabadban lét szeretete, természet szeretete. Ez én vagyok.

Számomra napon 25 fok alatt minden idő jó idő. Jó, az ónos eső és a jégeső talán nem. Mindenben időben elmegyek otthonról, amúgy melegben is, csak akkor legyengülök/rosszul leszek. Imádok a szabadban lenni.

Állítólag játékosak, megmaradt bennük a gyerek - bár ezt álláshirdetésekben valóban tetten is érem.


A svéd nyelv egyszerűbbnek tűnik a németnél, a kiejtést leszámítva.


Viszont nem euró van (miért?), nem NATO-tagok, ahogy Ausztria sem, de Svédország közelebb van az oroszokhoz, akik valamennyire most fenyegetik is, a terrorkészültség is magas...


Sokkal nehezebb a költözés és a hazajárás (vagy barátok hívása hozzám, mert amúgy ha már ott tartok, hogy lakás bérlése (nem társbérlet vagy szálló), akkor tervben van ez.



Úgyhogy nem tudom...


Eddig mindhárom országba pályáztam, de jó lenne tudni, az angolon kívül melyik nyelvre feküdjek rá és melyik kultúráról olvassak iszonyú sokat.



Viszont amitől bármelyik ország esetén félnék, az az, hogy valahol toxikusan pozitívnak érzem őket az eddig elmondottak alapján.



Ha van miért, én azért szeretek panaszkodni, jobban leszek tőle és szívesen meghallgatok másokat is. Jó a ventillálás olykor.

Ideges is szoktam lenni - pl. leesik a telefon, a lakásban felejtek valamit, pláne ha késve, nyitva felejtem az ablakot, beragad a biciklizár stb, akkor egy 1-2 perces ízes szitkozódás helyrerak és utána el is felejtem, hogy ideges voltam. Ha elnyomom, akkor ideges maradok.



N

2023. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
59%
Svédország a terroristák rejtekhelye, ezt mindenki tudja. Ausztriában csak arab bevándorlók kellemetlennek.
2023. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%

Ja, 4-es voltam, azt kihagytam, hogy a hosszú sötétségektől is tartok Svédországban.

Hangulatosnak tartok egy sétát vagy teraszon ücsörgést a sötétben, de a városi sötét, mesterséges világítás le szokott hangolni a magyar teleken is.


5


Én pl. nem tudom.

Mit tudsz és honnan?


Az arab bevándorlók tényleg kellemetlenek. Bécsben többször is néztek, szóltak be a főpályaudvar környékén. Meg a fekália is sok volt, nem tudom, honnan... Ha kutyáé is (jobb esetben, ugye), el nem tudom képzelni, hogy az osztrákok ne szednék fel.

2023. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

#6: #5 csak ironziált, a kormánypropaganda terjeszti ezt.


Egyébként #4 miért nem hasznos a két agyhalottnak?

2023. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
33%
Milyen kormánypropaganda, te szerencsétlen?! Európai terrorista cselekmények rendszerint Finnországból, Svédországból és Belgiumból erednek. Ezek mind tények. Ahogyan az is, hogy Svédországban védelmet élveznek bizonyos terrorista szervezetek.
2023. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%
Most voltam Stockholmban. Belebetegedtem, hogy haza kellett jonnom. En szemely szerint ott szeretnek elni, de sajnos mondjuk a belvarosaban, ahol egy spanyol villa araert garzont kapnek.
2023. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként mennyire befogadóak?



Én ismeretlenül az osztrákoktól félek jobban ezen a téren.

2023. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!