Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Létezik Magyarországon Twin...

Létezik Magyarországon Twin Peaks "fílingű" kisváros?

Figyelt kérdés
Amerika tele van ehhez hasonló városkákkal. Nálunk mik vannak hasonlók?

2023. aug. 21. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan, ráadásul egy Twin Peaks méretű város magyar viszonylatban annyira azért nem is kicsi.
2023. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen igazán. A hegyvidék kéne hozzá, de azt anno elintézték nekünk trianonban, hogy ne legyen. Szóval nincs. Járokatok én itt mindenfelé, bükk, mátra... nem láttam egy olyan helyet, ami igaui hegyvidéki hangulatot adna vissza.


Szlovákoknál meg románoknál vannak az ilyen falvaink. És vannak is.


#1 dehogynem... twin peaks egy párezres város. Kb 5 fő a rendőrség.. 😃

Utánanéztem. Az eredeti szövegkönyv szerint 5120 fős. A sorozatban 51201 szerepel, marketing okokból. A készítők féltek, hogy az embereket nem érdekelné egy kis falusi történet. Ami fasság, mert amúgy a sorozatban soha nem érződik az, hogy egy ilyen kisvárosban lennénk. Ez egy falu. Egy kávézóval, egy hotellel (de az is csak a vízesés miatt), meg egyetlen nagyobb foglalkoztatóval (fűrészüzem).

2023. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, akkor rosszul emlékeztem, azt hittem, nagyobb 😅 Viszont így méginkább azt mondom, hogy ilyen jellegű kisvárosok nincsenek Magyarországon, mert azért Twin Peaks bármennyire is kicsi, sokkal városiasabb, mint egy hasonló méretű magyar település. Van egy egész jó büfé, egy átlagos középiskola, egy "nagyáruház" (jelentsen is az bármit), kórház, diszkó, helyi gazdagok, helyi bűnözők. Magyarországon ez nem jellemző a kisvárosokra, talán a bűnözőket leszámítva.
2023. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De kár. Annyira jó lehet Amerikában, hogy annyi sokféle helyen lehet élni. Én azonnal megcéloznék egy Twin Peaks-es városkát. :)
2023. aug. 25. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!