Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Magyarországon hol szoktak...

Magyarországon hol szoktak Halloween-t tartani?

Figyelt kérdés

Hallottam már több embertől, hogy voltak Halloweenezni egy kisvárosban vagy faluban.


Az ott lakók rendszeresen ünneplik, beöltöznek, feldíszítik a házakat és a gyerekek csokit gyűjtenek.


Sajnos sosem sikerült meg tudnom, hogy ez melyik településen szokás.


Kerestem már neten itt-ott és Kisbért megtaláltam, de nem arra gondoltam. Talán Bács-Kiskun vagy Pest megye az, amire én gondolok.


Köszönöm!



2023. máj. 3. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Nálunk. A szomszéd család több generációsat. Az udvaron. ... Hányinger. Akkor buliznak, sipítoznak, rohangálnak, részegednek le és rötyörésznek, amikor a temetőket járom és utána otthon megemlékszem... Mondjuk máskor is megteszem, de azért ez nagyon irritáló.
2023. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnálom!


Én igazából egy interjú céljából keresném fel őket, hogy mégis hogyan alakult ki náluk ez a "hagyomány".

2023. máj. 3. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

A szomszéd család esetében egyszerű okok vezettek ide, minden rossz indulat nélkül és objektíve írom le neked:

1. családcentrikusság (mármint a vidám családé - mert, hát az igazi családcentrikusság az elhunytak végigjárása és bemutatásuk lenne a leszármazottak felé, de inni jobb, pláne, ha a gyermekek is vidáman szaladgálnak, fogócskáznak - legfeljebb mindenki feledésbe merül)

2. életvidámság keresése kesergés helyett (ha nem megy spontán, van tüske és sör és bor - bár, az amúgy is van)

3. az alkoholizmusnak a kulturáltság mögé bujtatásának kísérlete

Így leírva, igazából mindnek az eredője a jó pia és a jó társaság. Hát így és ezért.

2023. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Ott ahol Amerikat majmolo gyokerek vannak
2023. aug. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Törökbálinton 31.én lesz Csokit vagy csalunk.
2023. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!