Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Visszaélnétek a helyzettel,...

Visszaélnétek a helyzettel, vagy jobb ha nem? Új helyre költöztünk és ez történt. Feldobnátok a szomszédot?

Figyelt kérdés

A tavalyi évben új helyre költöztünk (kecskemét közelében) ahol az egyik szomszédunk grillezést rendezett ezzel köszöntött minket.

Iszonyatosan hanyag módon bánt a tűzzel és kis híján átterjedt az egyik szomszédunk kerti tárolójára akivel már jóban vagyunk. De szerencsére nem lett baj.


A probléma a következő. A szomszédunk pár hónap leforgása alatt elkezdett furcsán viselkedni. A grillezés, barátkozás célja csupán az volt, hogy kiismerjen minket, majd vastagon visszaélt az információkkal és mindenféléket terjesztett rólunk a szomszédságban. Mi a folyamatos zaj amit okozott és persze a lejáratás maitt megszakítottuk vele a kapcsolatot. Egyedül a grillezés emléke maradt meg. A kapcsolatmegszakítás óta nincs "probléma" vele, de a szomszédság azon részével akivel ő jóban van mi nem állunk szóba. Itt lett pont az ügy végén.


A probléma a következő. Kb egy hete ebben a nagy hőségben az egyik szomszédunknak kigyulladt a tárolója és majdnem porig égett, természetesen pont az a tároló, ahol az említett grillezés történt ami átnyúlik a másik telekre. Tűzoltók is voltak kint jegyzőkönyv, minden, de szerencsére semmi baj nem lett, és elektromos zárlatra gyanakodott mindenki.


Szinte csak egyedül én tudom, hogy amíg mi dolgoztunk, ez a hülye rosszindulatu szomszéd akivel régóta csendes a viszony, valószínűleg nekiállt grillezni és az gyújthatta fel a tárolót több százezres, ha nem milliós kárt okozva.


3 verziót látok lehetségesnek. Ti mit tennétek?


1: szólok a rosszindulatú szomszédnak, hogy nem mondom el a legutóbbi grillezős tűzesetet, de ha nem hagy minket békén, egy rossz szót, egy mukkanást, nyikkanást, flexelést, kutyaugatást, bármit meghallok, azonnal elmondom és bemutatom a videot amin felvettük ami történt (elsőre viccesnek tűnt)


De lehet ezzel a zsarolással csak ellenkező hatást keltenék és még jobban bedühödne rám. Viszont lehet, hogy tisztelne és kicsit félne tőlem és csöndben lenne, hogy nehogy elmondjam.


2: mélyen hallgatok az egészről, ugyanis a tüzet már rég eloltották és valószínű a grillezős szomszéd is tanult az esetből


3: nem a rosszindulatú szomszédnak szólok, hanem egyből a jó szomszédnak, de ebből hamar kiderülne hogy én dobtam fel. Ők meg elkezdenének pereskedni és menne a bosszúskodás, akár sajnos a kutyám megmérgezéséig, vagy bármmi ilyenig fajulva.


Szóval arra gondoltam, hogy talán a legbiztosabb dolog az, ha mélyen hallgatok az egészről.


2023. aug. 21. 21:21
A kérdező szavazást indított:
Persze, elmondanám neki, hogy még egy mukkanás, egy rossz szó, vagy bármi és azonnal átküldöm a szomszédnak a felvételt a grillezős afférről.
Mélyen hallgatnék, a békesség a legjobb.
Elmondanám a jó szomszédnak, a rossz szomszédot meg kihagynám az egészből. Majd hagynám, hogy a jó szomszéd megkeresítse a rossz életét.
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Hagynám az egészet a fenébe, ha akkor nemlépsz amikor kellett volna jegyzőkönyv felvételekor, bűnpárti vagy.
2023. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Mivel CSAK FELTÉTELEZNI TUDJÁTOK, hogy most is a szomszéd grillezése miatt gyulladt fel a tároló, az egyedül helyes megoldás, ha mélyen hallgattok.

Ugyanis SEMMI bizonyítékotok sincs, így ez egyértelmüen rágalmazás lenne jogilag, ha a szomszéd emiatt feljelent benneteket, komoly bajotok lehet belöle.

Másrészt a tüzoltók meg tudják állapítani, ha elektromos zárlat okozta, szóval elég valószínü, hogy nincs igazatok.

2023. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Hagyd.

Altalanos szabaly,h szomszednak nem szolunk semmiert es akkor o se fog szolni mi dolgainkert.

2023. aug. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es leírta a gondolataimat.

Szerinted ez mennyire állja meg a helyét egy feljelentés során hogy valószínűleg a szomszéd grillezett megint, senki nem látta, de te feltételezed. És mivel fél éve egyszer grillezés közben majdnem felgyújtotta azt a tárolót ezért biztosan most is ő volt, csak most sikerült is neki. Egy ilyen bejelentéssel nem tudnak mit kezdeni.Ez csak feltételezés.

Magadat járatod le. Ha megzsarolod a problémás szomszédot úgy hogy semmi köze az ügyhöz, akkor ezután már csak azért is rá tesz még egy lapáttal, hogy kicsináljon titeket! Ha meg a többi szomszédnak áruld be úgy hogy nem igaz, akkor azután ők sem szívesen állnak majd veled szóba. Úgyhogy akkor jársz jól, ha csendben maradsz. Vagy keresel konkrét megdönthetetlen bizonyítékot a történtekre.

2023. aug. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Hagyd, feleslegesen ne csesztesd a szomszédodat mert ő is csesztetni fog akkor.
2023. aug. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha engem valaki feljelentene, mert AZT HISZI, miattam gyulladt ki a kerti tároló, és ártatlan vagyok, úgy visszaperelném polgái peres eljárás kerestében, mint a rhadtélet.


Létezik olyan passzus, amellyel megállná a helyét, és a végén nektek kellene fizetnetek nekem.


Bocs, szerintem nem kellene bszakodni egy FELTÉTELEZÉS okán.

2023. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kitalált kérdés. Nem gyulladt ki semmi es nem kerti tarolorol van szo csak nem tudtam ugy kepletesen leirni az egeszet h a szomszed fel ne ismerje..
2023. aug. 22. 11:36
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Kitalált kérdés de leírtál hozzá 3 oldal magyarázatot, veled komoly gondok vannak kérdező. Az előzékeny szomszéd meghívott titeket grillezni, most meg azon töritek a fejeteket hogy jelentsétek fel valahol.
2023. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Akár mi az igazi eset, ha nem tudod bizonyítani, hogy a szomszéd miatt történt akármilyen káreset is, akkortól egyértelmüen rágalmazásnak minösül, és nagyon megütheted emiatt a bokádat.

A legokosabb, ha kihagyod az egészet, meert csak neked lesz bajod belöle.

2023. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Bemártanám a rossz szomszédot a jónak, joga van tudni hogy egy ilyen idióta tróger miatt majdnem leégett a háza, plusz a tárolóban keletkezett kár. És onnét a jó szomszédnak is már lenne motivációja, összefogva velük ütném a debil, kötekedő, rosszindulatú szomszédot ahol érném.

Alapból nem voltam ilyen, de kellett már korábbi lakhelyet feladnom debil szomszéd miatt, aki miatt menthetetlenné vált a hely. Azóta nem szokásom finomkodni szemét emberekkel, főleg ha okot adnak rá.

2023. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!