Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik Bécsbe költöztek! Mennyir...

Akik Bécsbe költöztek! Mennyire jelent nehézséget a közelsége (beilleszkedésben, áthangolódásban)? Kifejtem!

Figyelt kérdés

Egy távolabbi országba adtam be vagy 30 jelentkezést és kb. 20-at német nyelvterületre.


Általában visszautasítást kaptam, vagy semmit.


A minap futott be az első tesztfeladat. Szakmailag se a legnagyobb álmom az a pozi, de itt lejjebb tudom adni az igényeimet.



A gondom, hogy ez pont Bécs.


Nagyon beleéltem magam a távoli országba, mert az éghajlat is milliószor nekem valóbb és a mentalitásukban, szokásaikban is sok dolog közös velem, illetve van, ami az egészségemnek is igen jót tenne!


Viszont az az ország tényleg elég távoli.


Nagyon nehéz lenne költözni (pl anyagilag), a családtagom (a családunk voltaképp 2+1 fős) évente 1-2-szer látna, ha bajban lenne egészségileg, nem tudnék segíteni (bár csak korlátozottan akarok, ennek van oka).



Bécs esetén kicipelném vonattal a cuccokat, akár több körben.

Ugyanannyiszor látnám az adott családtagot, mint így (3-4 hetente találkozunk). Barátokhoz hazaugranék. Akár pár órákra.

Vinnék magamnak a hétre Sport szeletet, Túró rudit és vénynélküli gyógyszert (azért NEM!! Csempészet szintjén!! 🙃)


Viszont elgondolkoztam azon, hogy én most tényleg országot akarok váltani, megismerni az ottani kulturát, akár konkrétan beilleszkedni. Azt enni, amit ők esznek, igazán ott élni, megélni a dolgaikat, szokásaikat.


Ha ott a kísértés, hogy 1-2-3 hetente hazavonatozom Budapestre, akkor egyfajta "kollégista" maradok Bécsben.


A távoli országban... Jó, igen, gyüttment maradnék, de értitek, TÉNYLEG országot váltanék.



Jó, a tesztfeladat nem jelent felvételt, sőőőt...


De mégis megérintett annak a lehetőségnek a szele, hogy mégse a célország, hanem a "tartalék" sikerül.



Ti hogyan éltétek meg az országváltást Bécs (behelyettesíthető: más, az eredeti otthonhoz baromi közeli hely) esetén?


Mennyire hátránya pont ugyanaz, mint ami az előnye?


A helyemben várnátok interjúra/tesztfeladatra a távoli célországból? Megbánnám később, hogy hát de miért nem Bécs?



(Nem anyagi okokból mennék, sőt, eleinte rosszul is járnék anyagilag, Béccsel is, távolival is. A cél a más mentalitás, más kultúra, más helyszín. Illetve pont a család nagy része miatt szívesen is volnék távol, kivéve 1(+1) főt.)


2023. aug. 24. 12:35
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, irtó hosszú lett, ez van.



Bécs mellett szól, hogy szívesen élnék valaha Svájcban, de arról annyi nehézséget hallani, hogy.... Ez mégse szól Bécs mellett. 😁

2023. aug. 24. 12:39
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem olvastam végig. Ha a munka nem az álmod, ne menj. Ha a város és az ország sem, ne menj, felesleges. A többi, gondolom, körítés.
2023. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem körítés.


Ausztriába végülis mennék, Bécsbe nem annyira. A fentiek miatt.


Ha viszont arra várok, hogy álomország és pont az elképzelésemnek megfelelő munka, akkor 5 év múlva még Budapesten leszek.



A megjegyzést pedig kihagyhattad volna.

2023. aug. 24. 12:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én itt élek (Bécs) 6 éve és nagyon szeretem. Nekem sem ez volt az álmom, de én a pénz miatt jöttem, azt te viszont írtad, hogy nem számít. Így én a helyedben még várnék, lehet lesz egy jobb, olyan lehetőség, ami közel van a céljaidhoz! Bécsről annyit, hogy rengeteg a külföldi, német szót alig hallani, senki nem néz ki senkit semmiért, nekem konkrétan ezért tetszik, mert mindenki azt csinál, amit akar törvényes keretek között persze. Nagy a rendezettség, tisztaság és sok a zöld, nekem fontos, hogy legyen sok fa a környezetemben! Mindenesetre minden jót neked! Találd meg a számításod bárhol legyen is!
2023. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Te mennyit jársz "haza", illetve mennyire akadályoz Magyarország közelsége abban, hogy tényleg Bécsbe tartozz?
2023. aug. 24. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Èn hetente/kéthetente járok Magyarországra átlagosan, de van, hogy csak havonta. Engem sosem akadályozott a közelség, én már ide jövök haza :)
2023. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!