Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Németországból hova tovább?...

Szgabor kérdése:

Németországból hova tovább? Besokalltam.

Figyelt kérdés

Régóta Németországban élek, a nyelvet jól megtanultam, de elegem van a németekből, a pesszimizmusukból, a negativitásukból, a bürokráciaimádatukból, a de facto kasztrendszerükből, és persze abból, hogy mindenkinél okosabbnak hiszik magukat, pedig nagyon nem azok. Ami végképp fatális: nincs szakképesítésem, csak jól használható IT tudásom referenciamunkákkal, amivel már többször sikerült elhelyezkednem technikusként (miután de facto marketingpszichológus is vagyok) - sokaknál ez már önmagában kiveri a biztosítékot, próbálnak lenyomni, mindenbe belekötnek, jogi dolgokkal ijesztgetnek. Sokaknak már az sem tetszik, ha kiderül, hogy jobb az angolom. Talán az tükrözi a legjobban a németek lelkivilágát, amikor az egyik negatívumként írta, hogy Kanadában a takarító is megkapja azt a respektet, amit ő mérnökként (megérdemelné, hogy fél évig ne takarítsanak az irodájában, megnézném, hogy enné meg a kosz). A szervezettségük és a precizitásuk pedig csak mese, a merevségüket adják el nagyon ügyesen - állandóan a jó benyomás keltéséről beszélnek, és nem veszik észre, hogy mennyire nem hitelesek.

Szóval már évek óta keresem azt az országot, ahol ezekkel a paraméterekkel meg tudnék élni és be tudnék illeszkedni, és persze ahova be is engednek. Nyelv nem téma, bármit megtanulok - ez a legkevesebb, amit megteszek egy normálisabb országba való befogadásért!

Szóba került Hollandia (baromi zsúfolt, és úgy nézem, csak kicsit normálisabbak), Svédország (elhelyezkedés kérdéses, eléggé merevek ők is, lakhatás necces), Nagy-Britannia (osztályrendszer ott is, Brexit), most épp Spanyolországot méregetem. De vannak olyan kisebb és élhető országok is, mint pl. Dánia, de ezeknek a munkaerőpiacáról és az ottani emberek beállítottságáról egyelőre nem sokat tudok.

Szerintetek merre volna érdemes nézelődnöm?



2018. szept. 11. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Ausztriába sokan jönnek Németoból és ahogy hallom tőlük nem bánták meg.
2018. szept. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Spanyol, francia az jó ötlet és helyileg is.
2018. szept. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is itteni vagyok, teljesen megértelek. Férjem német nemzetiségű, de már neki is tele a töke ezzel az országgal. Mi Ausztrián gondolkodunk. De a skandináv országokról és Dániáról is sok jót hallottam.
2018. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Svájc. Elég vegyes népség, nem lóg ki senki. Basel környéke nagyon jó, a hármas határ közelében jó lehetőségek vannak.
2018. szept. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 acelsziv ***** válasza:
Új Zéland
2018. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ha Németország sem tetszik akkor Hollandia, Svédország, sőt Sohaország sem tetszene. Ilyen ember vagy.
2018. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az osztrákok ilyen szempontból jobbak a németeknél? Csak mert eddig főleg azt hallottam, hogy még "olyanabbak", maradibbak és idegenellenesebbek, és abszolúte bele vannak pistulva a titulusaikba.

Szóba került Svájc, ott ilyen szempontból jobb a helyzet? Azt tudom, hogy ők is kiröhögik a németeket (die Gründlichen...), csak azt nem tudom, hogy nem-e bagoly mondja verébnek eset áll fenn (egyesek pl. pont Svájcot tartják extrémnek, és No.-t tök élhetőnek). Van valakinek konkrét tapasztalata?

Szóba került Új-Zéland - angol nyelvterület, más mentalitás, de vajon szakképesítés nélkül van esélyem munkavállalásira? (Kanada irányába is szimatoltam, de ezen okból esélytelen)

A kisebb országokról van valakinek bővebb infója? Kábé ahogy telefonból sem az iPhone meg a Samsung jött be, hanem az LG, úgy országból is lehet, hogy a kevésbé felkapottak valamelyike lenne a nyerő.

2018. szept. 11. 15:33
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
mi köze a telefonmárkának a mentalitáshoz? Kérdező egyre jobban úgy érzem hogy nem a németekkel van a gond hanem veled.
2018. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ja, és #6: nem Németország nem tetszik, hanem az emberek viselkedése, beállítottsága, és ezzel nem vagyok egyedül. Üresfejű hedonista nyárspolgároknak maga a paradicsom, ha valaki néha szokott gondolkodni, akkor már kissé necces, ha meg valaki a képességeire van utalva, és úgy akar feljebb jutni, például egy dilinyó apa által elcseszett start után, mint nálam, akkor maga a katasztrófa.

Itt mindenkinek fix helye van a társadalomban, a gyerekeknél negyedikes korban dől el, hogy gimnáziumba, szakközépbe vagy de facto börtönelőkészítőbe kell mennie, egyes tartományokban csak az addigi jegyek számítanak. Pár évtizede akinek rossz volt az átlaga, nem tanulhatott idegen nyelvet, mert eldöntötték, hogy hülye, és akkor már nyelvérzéke sem lehet, punktum. Meg a nő csak a férje engedélyével dolgozhatott - KKK, ugye. A látszat ellenére Hitler óta nem sokat változtak, ami változott, az a rendszerük, a németek pedig mindig a mindenkori vezetőjüknek engedelmeskednek. Lesznek még ott érdekes dolgok... De még azt is másokon verik le (bujtatott formában persze), hogy úgymond a múltjuk miatt nem lehet egészséges nemzeti öntudatuk, mert az arrafelé nááááciiiiiiiiiinak számít.


Számtalan holland, aki a jobb kereset miatt megy oda (maguk is eléggé vonalas emberek, csak nem annyira), költözik csalódottan vissza, hiába keres jobban és lakik kevesebb pénzért nagyobb lakásban.

2018. szept. 11. 16:51
 10/16 A kérdező kommentje:
#8: Az, hogy a telefonokhoz hasonlóan sokszor nem a felkapott a legjobb, legalábbis nem mindenkinek.
2018. szept. 11. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!