Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megéri Felvidékről Magyarorszá...

Megéri Felvidékről Magyarországra költözni?

Figyelt kérdés
Jelenleg Szlovákiában élek, Dunaszerdahely nevű kisvárosban. A mostani kerestem nettó 950-1000 € (380 000 Ft kb.), illetve van 3 000 000 forintnyi félretett pénzem. Budapesten valószínűleg kevesebbet keresnék a jelenlegi tudásommal. Van egy autószerelő szakmám, ami nem érdekel, szóval betanított munkás lennék úgyis. Ilyen kilátásokkal érdemes lehet nekivágni?

2023. aug. 24. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem tébolyult, aki Mo.-ra akar költözni.

Ha már országot váltasz, menj nyugatiba.

2023. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy leírtad kevesebbet keresnél. Hogy jutott eszedbe pont Magyarország? A helyedben a nyugati országokon gondolkoznék. Ausztria neked egy karnyújtásnyira.
2023. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresnél kb. maximum 350.000 Ft-ot. Lakásbérlet 150-200.000 + rezsi. Máris elment több, mint a fele, és még nem ettél, nem öltözködtél, nem vettél tisztasági eszközöket, stb...
2023. aug. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Ne! Alig várom ,hogy elhagyjam Magyarországot. Egészségügy,oktatási rendszer,bérek ... Katasztrófa...
2023. aug. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Inkább ne ide.
2023. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Én jártam az elmúlt hónapokban párszor Felvidéken. És azt mondom, hogy ott sokkal jobb minden mint itt. A boltban néztem az árakat, a választékot, a minőséget...és megint megbizonyosodtam abban, hogy hülye aki Magyarországra költözik.
2023. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországra semmiféleképpen ne.


Szerintem Szlovákiában nagyon jó helyed van, de ha ennyire unod magad, vagy még feljebb akarsz lépni, akkor nem értem hogy miért nem Csehországba mennél inkább...!? A nyelv minimális eltérések mellett megegyezik, az életszínvonal és a kereset mégjobb, a táj, a kultúra kellemes. Nyelvismeret meglenne, és még viszonylag közel is van.

2023. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

7 pont azért akar MO költözni mert szinte biztos, hogy nem tud szlovákul. Tehát Csehország kiesett mert akkor a csehet sem érti.

Egyébként ez a leginkább vonzó dolog MO-ban, hogy ott végre nem kellene törni a szlovákot. Én is sokszor gondolok rá sokkal könnyebb lenne az életem de én sem költöznék át.

Egyébként ugyan annyit keresek mint a kérdező én kijövök belőle de azért sok nem marad.

2023. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
Autószerelőként biztos jóval többet tudnál keresni. De még gyárakban is megcsíphetsz egy jobb munkakört (gépbeállító, karbantartó, valami), ami jobban fizet. Győrt is érdemes lenne megnézned.
2023. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

6-os!

Milyen árakat néztél? Mert én rendszeresen járok ki, nagyon kevés olyan van ami ott olcsób.

És a minőséget hogy nézted meg?

2023. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!