Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni a füstölő...

Mit lehet kezdeni a füstölő szomszéddal?

Figyelt kérdés

Panelban élünk. A terasz olyan, hogy kb egyben van a szomszédéval, de középen van egy vékony fal ami elválasztja a kettőt. ha áthajolunk a korláton át tudunk nézni a sozmszédhoz.


A szomszéd a teraszon szokott dohányozni ami azért gond, mert valahogy az egész lakásunkat képes ezzel telefüstölni.

Már megkértem, hogy üljön át a terasz másik sarkába és fújja arra a füstöt, hátha, ezt meg is tette, de így is telefüstöli a lakásunkat.


Tudtommal nincs szabály a teraszon való dohányzásra.


Így viszont nem tudunk rendesen szellőztetni. Ha a nagy meleg miat téjszakára nyitva hagyjuk az ablakot, reggel fél7kor füstszagra ébredünk a lakás másik felében.

Már kb ráállt a fülem az öngyújtó kattanására és azonnal csapom be az ablakokat, de lássuk be, ez nem tartozik a nyugalmas élet kategóriájába.


Mit lehetne tenni?

A nő nyilván nem fog naponta 15x cipőt venni, hogy lemenjen a ház elé bagózni csak a kedvünkért úgy, hogy nincs semmiféle szabály a teraszon dohányzásra. De ha lenne is szabály, a betartatása is elég nehézkes lenne..



2023. aug. 29. 22:38
 1/10 hosszúhajú ***** válasza:
13%
nem lehet vele valami szagelszívót felszereltetni az ő oldalára?
2023. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Jah 😅 ha meg o tori el vegul a te karodod megy a hiszti.. Amugy tegyel fel vmi valaszfalat
2023. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Darius- ***** válasza:
61%
Panelben élsz, alkalmazkodnod kell. Ha nem tetszik így, kertes házra gyűjts. Esetleg máshol bérelj lakást, ahol távolabb vannak az erkélyek. Nem jut eszembe jobb ötlet sajnos, mert ő sem fog miattad leszokni vagy a szobájában cigizni.
2023. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Darius- ***** válasza:
90%
Hetes, a cigarettafüstre nem vonatkozik szerintem tulajdonjog. A cigarettázás helyileg van meghatározva hol lehet és nem. Ha a vasút előtt cigizik valaki és bemegy a füst az nem büntetendő.
2023. aug. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hosszúhajú ***** válasza:
27%
nem mondtam hogy büntethető, csak azt hogy neki is alkalmazkodni kell és tudomásul venni, mint ahogy te írtad hogy nem fog bemenni miattuk, én írtam a kérdező meg ne legyen má passzív dohányos miattuk. éljen úgy hogy élni hagy másokat is
2023. aug. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
vegyél neki vapet, az valamennyivel jobb szagú.
2023. aug. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ebben a helyzetben nem tehetsz semmit, már egymillió ilyen kérdés volt. Ha láncdohányis, akkor megszívtátok. Ha csak napi 2-3 cigi lenne, gondolom jobban kibírnátok. Esetleg megpróbálhatod egy ventilátor felállítani, hátha másfelé tereli a füstöt, meg imádkozni, hogy ráébredjen, milyen káros és szokjon le.
2023. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Tudomásul veszed, hogy dohányzik. Ennyit tehetsz.


Panelban éltek, mindenkinek alkalmazkodni kell a másikhoz. Ő ezt megtette azzal, hogy a kérésedre a terasza másik oldalán dohányzik (ez se lett volna kötelező), most te alkalmazkodsz, hogy ennél többet nem cseszteted. Esetleg lehet javasolni az elektromos cigit, az tudtommal kevésbé büdös. Csak udvariasan és érvekkel hozd fel neki a javaslatod.

2023. aug. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

#3

Ja, menjen kertesbe ahol meg szemetet égetnek a szomszédok.



Kérdező, elvileg dohányfüstre lehet kérni birtokvédelmet, azt nem tudom a gyakorlatban mennyit ér. Addig is kiraknék a terasz ablakába valami brutál ventillátort ami visszafújja a képébe.

Sajnos nehéz ezzel mit kezdeni, én munkahelyen szenvedek ezzel. :(

2023. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Én a helyedben valami virágfuttató rácsot tennék a két teraszt elválasztó rész mellé, és ráfuttatnék valami növényt, plusz teleraknám az ablak melletti részt is virágokkal. Állítólag van, amelyik egész jó légtisztító. Nézz utána ezeknek.
2023. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!