Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ahogy öregszek Budapest egyre...

Ahogy öregszek Budapest egyre idegenebb számomra, mit volna érdemes cselekedni?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, 4 éve élek Budapesten.

Már fiatal korom óta ez volt az idézőjeles álom, hogy itt éljek egyszer. Sok volt a barátom is a fővárosban, de sokan külföldre költöztek meg sokan begubóztak. Nem nagyon járunk el sehova, annak örülnek az ismerőseim is, ha home office van és nem kell bejárni melóba se.


Én kerékpározni szoktam főleg egyedül, ilyenkor bemegyek a belvárosba, rakpart környéke, liget vagy Margit-Sziget környéke.


Szeretem Budapestet, hogy mozgalmas, sok lehetőség van munka téren, mindig van ember az utcán.


Viszont olyan üresnek érzem magam, nincs barátnőm se egy ideje, a munkahelyemen is olyan üres a légkör nagyon sokan otthonról dolgoznak. Én szeretek bejárni ezért én bent vagyok a kongó irodában. A fizetésem majdnem 3/4-e elmegy az albérleti díjra is.


Nem látom, hogy haladna bármit is előre az életem és ebbe kezdek belefáradni. Gondolkozok, hogy visszaköltözöm vidékre, de ott még ötletem sincs, hogy mit fogok dolgozni, fizikai munka akad, de annak is örülni kell ha sikerül bekerülni. Fejem is sokat fáj mostanában, elvileg lelki eredetű lehet a sok gondolkozás miatt. Attól félek, hogy vidéken meg nem lesz munkám és ismerőseimmel maximum interneten / számítógépen fogom tartani max a kapcsolatot.


2023. aug. 31. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy siman egyedul vagy, nem Budapesttel van a hiba. Elcserelned videkre, ahol nincs ilyen munkad, egyedul vagy.

En inkabb maradnek es probalnek tarsasagot, elfoglaltsagokat talalni.

Amugy tarskeresozni is erdemes egy ekkora helyen. Az esely a legnagyobb.

2023. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy olyan módon kellene változtatni, hogy például kinézel hétvégi szabadidős programokat, vagy hétköznap délutáni művelédősi házas programokat, bármit ahol lehet ismerkedni.

Elképzelhető, hogy az emberi kapcsolatok hiánya miatt (vagy a "minden nap ugyanaz történik") okozza az érzéseidet.

2023. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem költöznék a helyedben. Szerintem is csak egyedül vagy, ez máshol sem lenne jobb. Csak máshol még kevesebb is a munka meg az ismerkedési lehetőség.

Én is sokszor eléggé egyedül érzem magam, sétálni szoktam én is kimenni a Ligetbe vagy a Margit-Szigetre. Ott legalább sok az ember, kicsit kevésbé magányos èrzés. Nem tudom egy kisebb faluban mondjuk mit kezdenék magammal.

2023. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyire érdekelnek ezek, de pl. vannak művészmozik, aztán a Szépművészeti Múzeumban van most pár hónapig a Renoir kiállítás. Ilyenekre is érdemes elmenni, hátha találsz olyat, akivel utána is találkozhattok.
2023. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mióta élek pesti vagyok.

Ennek ellenére olyan magányos,mint a cédrus az olajfa tetején :(

De azért egyedül is elmegyek sokfelé, nem ülök otthon.


F

2023. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shaddark ***** válasza:
100%

Neked van rengeteg lehetőséged változtatni a sorsodon, élj vele. Sok jó tanácsot adtak itt, fogadd meg őket.

Sok ember vidékről azért költözik fel Budapestre akár rosszabb körülmények közé is, hogy legyen lehetősége változtatni.

Ott minden van, járhatsz edzeni, táncolni, bármilyen neked tetsző hobbit választhatsz, ahol barátokra, társra is lelhetsz, olyanra akivel már van egy közös hobbid.

De ha lustácska vagy akkor társkereső oldalakon jelentkezhetsz villámrandira, vagy szervezhetsz magadnak is.

A lehetőségek ott végtelenek szinte, csak egy kis bátorság kell, semmi más.

Ha elköltözöl, ezek elúsznak. Persze egy Pécs méretű városban is van sok lehetőség, de egy párezres kisvárosban már nem nagyon. Nagy szerencse kell hogy baráti, haveri kört alakíthass ki, vagy megfelelő társra találj.

Persze, a szülőváros mindig jó menedék, a volt iskolatársak, szomszédok... De ezeket te tudod hogy megvannak-e még, lenne-e egyáltalán értelme visszamenni.

2023. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem maradnék Budapesten, utáltam ott élni, a magány érzését pont, hogy csak felerősíti. Hiába van sok ember.
2023. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!