Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki Budáról költözik Csepelre,...

Aki Budáról költözik Csepelre, az kultúrsokkot fog kapni?

Figyelt kérdés
Sokszor lehet erről olvasni, hogy Csepel mennyire gáz, lecsúszott környék és hogy teljesen más réteg lakik ott, mint mondjuk Újbudán, de az tény, hogy a lakások feleannyiba kerülnek és végülis ott sem esznek embert. Mondjuk az biztos, hogy vannak kellemetlen elemek meg ami feltűnő. hogy sokkal csúnyábban beszélnek az emberek az utcán, rópködnek az ilyen "f.szszopó g.ci" típusú kifejezések meg úgy minden kicsit mocskosabb. Összeségében Kelenföld jobban megéri ár-érték arányban, mint Csepel?

2023. aug. 21. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Én depresszióba esnék az biztos.
2023. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Hat en be nem tennem egyik heylre sem a labam. Adyligeten lakunk. A baratnom csepelen... Kiraz a hideg ha csak arra jarok neha
2023. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Nekem olyan munkám van, hogy folyamatosan járom a várost. Egyáltalán nincsenek ilyen nagy különbségek. A legmenőbb budai környékeken is ott járkálnak a hajleszok, kétes alakok, stb. A házak többségében meg ugyanolyan suttyó prolik laknak, csak a felcsövesedett változatból. Nincs nagy különbség. Igénytelen hányadékok ugyanúgy.


És csepelen is van gazdagabb kertes házas rész, nagy SUV-vokkal a ház előtt, stb... nyilván az arányok mások, de a magyar mindenhol csak egy piszok, egy élősködő hányadék, undorító fertő. A budai elit belterjességben is. Tele van alkesz, kábszis, nárcisztikus, és egyéb beteg, függő emberekkel.

2023. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
En elobb koltoztem pici garzonba olyan kornyeken, ahova nem utalok hazamenni, mi tobb, szeretek. Es nemcsak arrol van szo, milyen maga a hely. Csepelnek is vannak jo reszei, de el is kell oda jutni. En a Moszkva teret nem cserelnem fel jopar kozlekedesi csomopontra.
2023. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Nézz körül Királymajor, vagy Királyerdő környékén Csepelen. HA már annyira tartassz Csepeltől. (A pletykáknak nagyobb a füstje, mint a lángja)

Itt születtem Csepelen - rövidebb ideig voltam albérletben Erzsébeten is -, de én nem cserélném el Csepelt semmi puccos kerületre.

Pont a gazdag negyedben (mert azzá változott), élek csóróként a nagyszülői házban, Királyerdőben. Most már idősebbként sem félek Csepelen sötétedéskor sem közlekdeni. Eddig nem ért különösebb atrocitás.

Egyébként kultúrsokk akkor érné az embert, ha olyan helyen akarna lakni, ahol olyan romák laknak, akkikkel tele az emberek hócipője. Egyébként meg nem. A romák között is vannak rendes, dolgozó, együttérző emberek.

Kelenföld felé dolgozni jártam régebben. Hát az aluljáróban, ami a pályaudvarhoz vitt, jobban tartottam keresztül jutni, mint magán Csepel City-n. Egyébként nem tudok nyilatkozni Kelenföldről.

2023. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Budáról költöztem Kőbányára... hát kaptam mindent, depressziót, kultúrsokkot.


Pedig messze nem olyan rossz mint a híre, nincs annyi cigány, nem támadnak meg az úton. Viszont az egész rettentő élettelen, proli környék. Hasonló Csepel meg a többi külső kerület is.


Lehet jönni azzal, hogy a Budai elit ilyen szar olyan szar, egyszerűen érezhetően másabbak az emberek mondjuk egy 11. kerületben mint itt.


Ettől függetlenül valahol az összhangot kellene megtalálni. Sokat számít a környék, talán többet is mint maga a lakás. Viszont a lakás sem árt ha élhető. Kelenföldön is láttam lakást ami alatt minden nap kihúzzák a kukákat vagy alatta van az éjjel-nappali ami lecsúszott alkeszok gyűjtőhelye. Ott szar lakni. Az nyilván nem mindegy, hogy egy értelmiségi diplomás a szomszédod vagy Rikárdó aki lekésel ha hozzá szólsz.

2023. aug. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is Csepel messze jobb,mint Kelenfold!!

Ha kocsival jarsz,nem fogod annyira erezni a kulonbseget.

2023. aug. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Más lesz, az biztos. Én a kerületből költöztem Budára, szóval én pont fordítva. Teljesen más világ volt ez is, de a jóhoz könnyebben hozzászokik az ember, mint a rosszhoz.

Azért Csepelen is vannak kellemes részek, ahol kimondottan nyugisnak tűnik a lakóközösség, én is gyakran jártam arra egy időben, de nem laktam ott. Annyira azért nem volt nagy sokk, ennél durvább helyek is vannak, pl Kőbányán. De mindenhol vannak jobb és rosszabb utcák

2023. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
1 hete el kellett mennem tömegközivel Pesterzsébetre a Rómairól, hát... Óbudának is vannak lepukkantabb részei, de basszus.. A Határ úti metrómegállóból feljőve botrány a környék, onnan mentem tovább busszal kifelé, semmi pénzért nem laknék arra, még lakóparkban sem, amilyen arcok voltak mindenfele. Gondolom Csepel the same.
2023. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Szar hely és tele van romával, hiába okoskodnak itt a lokálpatrióta csepeliek.


Annyi igaz viszont, hogy kelenföld paneltelepei és maga az állomás is ugyanolyan alja környékek, azért nem éri meg 30 helyett 50 millióért venni.

A legjobbak az 1., 2., 11., 12. kerület hegyvidéki részei, na ahhoz képest tényleg Afrika mindkettő. De a suttyó lokálpatrióták nyilván megmagyarázzál, hogy Budán sok "sznob, drogos köcsög" van, az ilyenekkel ne is foglalkozz, nyilván nem hajlandók elismerni, hogy csak szar környékre van pénzük.

2023. aug. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!