Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nettó 2000-2500 eurós fizetésé...

Nettó 2000-2500 eurós fizetésért megéri Németországba költözni?

Figyelt kérdés

Itthon keresek kényelmes home office munkával nettó 520 ezer körül. Van autóm, házam, egyedül a rezsi magas a téli hónapokban, de még így is éves szinten harmadannyira jön ki, mintha egy pici albit bérelnék mondjuk 150 ezerért.


Németországban ugyanilyen munkakörben ahogy láttam nettó 2500 euró körül keresnék. Alacsonyabb munkakörben (recepciós pl) 2000, de ott mondjuk a home office is felejtős. Ebből ahogy néztem csak az albi elvinne vagy 1300-at, mert abban a városban ilyen drágák még a kis 40 m2-es albik is. Néhol ki lehet fogni 700 euró körül is, de azok gondolom szar környéken is vannak, ennyiért inkább csak szobákat lehet bérelni. Maradna mondjuk 1200 euróm a hónapra. Ennyiért érdemes kiköltözni? Tudok majd abból annyit félretenni (ha mondjuk kocsim is lesz), hogy tudjak menni külföldi nyaralásokra, jusson mindenre rendesen?



2023. aug. 31. 11:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
Nem
2023. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Te is tudod hogy nem. Ha már a szoba 700 euró, marad 1300 euró körül.. Ha lakást bérelsz, akkor pont fordítva. Enned is kéne néha, kocsit nem tudom, fenn akarsz-e tartani. Mindenesetre agyatlanság, ami megy.
2023. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy vagyok vele, hogy még 2500-zal se élnék szerintem magasabb színvonalon, mint most itthon…
2023. aug. 31. 12:08
 4/36 anonim ***** válasza:
96%

2400-at kerestem 11 éve. Akkor viszonylag jónak számított, sokan azt mondják éhen is haltak volna annyiból. Sokat spóroltam akkoriban az tény, hogy a 310 eurós bérlakás mellett valahol nyaraljunk is ott, ami nem olcsóország, hanem mondjuk Északi vagy Balti-Tenger.


Arra elég volt, hogy egy kezdőtőkét összerekjak egy ingatlanhitelhez (hát).

Ma 30%-kal jobban keresek, kb. lassan vége a hitrelnek, de most nem tudnék belevágni egy újba, hisz az albérlet mára vagy 800-1000 euró, amibe be is jutnék (létezik olcsó de csak papíron, köztudottan "Wohnungsnot" van).


A házak árai legalább megduplázódtak, az akkor 140-150 ezreseket 230-300 ezerért lehetne kapni, ha épp van, de egy új 500 ezer (összahasonlításként a kollégám valamivel 200 ezer felett építtetett tizenéve).


Szóval összegezve mára a 2400 nettóval kicsit afelett a szint felett vagy, mint otthon aki kicsitt jobban keres mint a közmunkás.

2023. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
0%
Németek megtébolyodtak, a lakbert es a közös költsegeket felvertek, közös mosogep szaritogép ol Lipcsében percdíjas , feltöltőrendszeres , lassan már fejadag lesz . Teli a bajor Stuttgart gazdag resz csőcselékjel, katolikus temolomokat necsetté epitik, a kurd azer török afro bandahaboruzik. Pár éve jöttem el , 2014 ig álom volt . Klimamania zöldterror , a kovid sem volt pite de sorvan érkezik a káosz . Érik a polgarhaború . Ki mesz a semmire a rosszabbra , 10 éve még tuti opcio volt , ez a múlté .Svájc talán jobb .
2023. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
74%

"Érik a polgarhaború . "


Egy frászt érik, birka nép ez. Morgolódnak, de aztán szépen a kasszához járulnak minden egyes adóemeléskor. A franciáknál már megindultak volna.


A német ilyen, a bevéndorló pedig olyan kevert, hogy pl. az általad is említett kurd-török elletét és hasonlók miatt sosem lesz olyan egység, hogy felálljon a nép.

2023. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
30%
6 # A többség mindenhol naív elfogult gyáva lusta , a nácik sem voltak népszerűek csak a komcsi terror a császár passzivitása inditotta be a dolgokat .
2023. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
19%
7 Tudom, a covidig én sem értettem. Aztán láttam a bárgyú tömeg működési mechanizmusát.
2023. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik az, hogy az említett árak a legdrágább városokra (Stuttgart, München) vonatkoznak. Ahol az viszi fel az árakat, hogy bizonyos (főleg mérnöki) munkakörökben rengeteget lehet keresni. Ha nen ilyen munkakörben dolgozol érdemesebb máshova menni (Augsburg, Nürnberg, Regensburg, Ulm stb.).


A másik, hogy már csak azért sem fair az összehasonlítás, mert otthon saját házad van, kint meg nincs. Ha közben otthon kiadod a kéglit, akkor máris több pénzed van.


A harmadik, hogy a pénzen túl sok más szempont is van.

2023. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
54%
Nem, ez nem annyi pénz. Ráadásul gyakorlatilag tökön szúrod magad azzal, hogy egy szellemi munkát lecserélsz egy recepciósra (ha csak az jön össze).
2023. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!