Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyiket választanád? Családi...

Melyiket választanád? Családi ház vagy lakás plusz hétvégi nyaraló?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy a hétvégi nyaraló közel van a lakáshoz, gyalog 10 perc.
2023. szept. 4. 17:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon rövid ideig éltem társasházban, de engem megőrjített, hogy hallom a szomszédokat, ha a felettem lakó lehúzza a vécét, stb. Ilyen kertes házban nincs. Oké, vannak itt is zajok, de annyira nincsenek benne az intim teremben, mint egy társasházban. Szóval egyértelműen a családi házat választanám mindig is. Illetve az utolsóval is egyetértek: nyaralni inkább elutazok valahova, mintsemhogy ugyanarra a helyre járjak évtizedekig és ott melózzak, hogy élhető legyen.
2023. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A lakás + nyaralót választanám akkor, ha a város egy üdülőhely, mert akkor kiadnám a nyaralót és lenne jó kis bevételem belőle.


Egy ismerősömnek van 2 saját nyaralója és csak a kiadással foglalkozik, nincs is más munkahelye. Megismerkedett más nyaralótulajdonosokkal és minden évben 2 hétre cserélnek, így ingyenes a szállása a Balatonnál (neki a Bükkben van a nyaralója), addig a másik család meg nála nyaral.

2023. szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
76%

Kérdés, hogy mit nevezünk nyaralónak? Többektől hallottam már, hogy nagyszülőktől örökölt, kis településen levő házat illetve telket neveznek így. Mások a telket egy kis házzal, megint mások pedig egy üdülőtelepen levő nyaralót, minimális udvarral.

Nekem ez utóbbi van, szeretek ott lenni, ha tehetem tavasztól őszig az összes hétvégémet, szabadságokat itt töltöm (most is éppen itt vagyok). Pedig családi házban lakom. Az is igaz, hogy a kettő távol van egymástól, viszont megvan az a szépsége a dolognak, hogy innen indulva az ország más részeit ismerhetem meg vagy kirándulhatok úgy, hogy nem kell még aznap több órát vezetnem hazáig és nem kell szállással foglalkoznom sem. Amit az előttem levő írt, az is egy jó megoldás, persze bizalom is kell hozzá. Viszont felesleges egymást győzködni arról, hogy a saját nyaraló a jobb megoldás, vagy mindig máshova menni? Kinek ez, kinek az.

2023. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Kései Sirató ***** válasza:

#13


Nem attól függ, hogy milyen kedvünk van, mit nevezzünk nyaralónak, hanem ilyen minősítést kapott, így szerepel a tulajdoni lapon. Más például az adózás a nyaraló, vagy lakás, lakóház után.

2023. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14: A kérdés szempontjából lényegtelen, hogy a törvény mit nevez nyaralónak, ráadásul bármelyik lakóingatlant használhatod nyaralóként, ha úgy tartja kedved. Sehol nem köteleznek arra, hogy a lakásodban vagy családi házadban ott élj életvitelszerűen, ahogy azt sem tiltja semmi, hogy a hivatalosan nyaralónak minősített ingatlanodban lakj folyamatosan. A kérdés arról szól, hogy inkább választanál egy lakást a hétköznapokra és egy közelben levő "nyaralót" hétvégére, vagy ezek helyett egy családi házat amolyan 2in1 megoldásként?
2023. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!