Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék a bosszantó,...

Mit tehetnék a bosszantó, bunkó, rossz szomszédaim ellen?

Figyelt kérdés

Szerencsére csak nyaralóként használják a házat, de kora tavasztól késő őszig sokat vannak itt. Egyébként nem csak engem irritálnak és zavarnak, hanem a másik szomszédot is. Csak vázlatolva:

-szomszéd telkére építés (engedély nélkül)

-szomszéd udvarára néző, azt napot teraszra tükrözően vakító tetőablak építése, amiből egy gyerek is simán tudja bámulni az udvart (kérdés és engedély nélküli építés ez is)

-telekhatáron nem nyírt fű, ami még az ő kerítése előtti rész, nekem otthagyva. Viszont előttem zúzott kővel van leszórva a ház előtt, így nincs nyírnivalóm kerítésen kívül.

-tetves bokrok meghagyása, le nem kezelése, ami által a szomszéd kertjében is megtetvesednek a növények.

-kerítés be nem fejezése

-építési törmelék otthagyása

-hullámpala szomszéd telkén hagyása

-hangoskodás

-kéretlen, kelletlen leszólogatása a másiknak

-és még nagyon sok apróság.


Nem akarok feljelentgetősdit játszani, hiszen túl sok mindent nem érnék el vele. Több milliós épületet nem fog semmilyen hatóság lebontatni velük és a tető ablakukat sem fogja megszüntettetni. Hülye ellen nincs orvosság, hiába szólsz neki, legközelebb majd mással fog felhúzni.

Igazából tippeket szeretnék, mivel tudnám én is bosszantani őket és elérni, hogy az itt töltött napjaik ne legyenek felhőtlenek és eljussanak oda, hogy ne szeressenek itt lenni. Mi lakunk itt az állandó szomszédok és nekünk minden napunkba jut bosszúság őmiattuk. Tudom gonosznak és rosszindulatúnak tűnök, de mi, akik itt lakunk igyekszünk úgy élni, hogy ne tegyünk semmi olyat, ami a másiknak zavaró, ők viszont magukon kívül senkire nincsenek tekintettel.



2019. júl. 2. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az engedély nélküli építkezést jelenteni kell, és ha zavarja a te életviteledet, akkor kötelezhetik arra, hogy bontsa el. Kérhet ugyan fennmaradási engedélyt, de a bírságot biztosan nem ússza meg. Szerintem ennél nagyobb bosszantás nincs. És arra mindenképpen kötelezhetik, hogy a tetőablakkal csináljon valamit, hogy számotokra ne legyen zavaró. A kerítés be nem fejezése és az építési törmelék el nem hordásának elintézése szintén a hatóság dolga (fel kell jelenteni). A többi dologgal sok dolgot nem tudsz kezdeni, max., amikor te permetezed a saját bokraidat a tetvek ellen, átfújsz az övékre is. A kéretlen beszólogatásra hasonlóval tudsz reagálni. Ami mozdítható és a te telkedre került (hullámpala), azt visszadobod az ő kertjébe.
2019. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Szóval inkább lesüllyedsz az ő szintjükre? Gondolod hogy ez az okos megoldás? Mert ez egy ördögi kör lesz, mert minél jobban vissza akarsz vágni, ők annál jobban bosszantani fognak.

Igenis felkell jelenteni mindenért, nem csak neked, mindenkinek akit zavarnak. Az hogy engedély nélkül építkeznek, nem tartják rendben a telkük előtti részt sem, bizony súlyos büntetésekkel jár.

2019. júl. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyedül a szabálytalan,engedély nélküli építés amit valós problémának látok,a többi erősen felfújt apróság,és mondjuk pont vannak közte olyan dolgok amikhez pont semmi közöd.Az építéssel kapcsolatban kizárólag hatósági bejelentéssel tudsz lépni.Az,hogy bontatnak és-vagy csak bírságolnak az nyílván az ő mérlegelési és hatáskörük a tények ismeretében.Mondjuk ez ha megtörténik,akkor viszont garantáltan lesz egy "jó" szomszédod és kezdetét veszi a soha véget nem érő adok-kapok.Ebben az a legszebb,hogy itt kizárólag vesztes van mindkét oldalon,hosszabb távon pedig garantáltan rámegy az egészséged és az idegrendszered is..Mindenesetre sok sikert!..
2019. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A be nem fejezett kerítéshez azért talán annyi közöm van, hogy a be nem fejezett részre szórták halomba az összes régi épületfát, aminek kerítés gyanánt egy nagy hullámpalát támasztottak. A kutyánk erre mindig próbálkozott feljutni. Na most ha magára rántja a hullámpalát a lehet alatta is marad, ha nem, de feljut rá, akkor meg az ő lyukas kerítésükön már meg is lógott. A kutyánk családtagként van szeretve, ráadásul csak amiért vettük kölyökként, az 130e Ft volt, az eddigi oltási és egyéb költségeit nem is számolom...

A tetves bokor sem felfújt dolog, mivel a másik szomszédnak elég kicsi a kertje és mint mindenki ő is örömmel szeretné használni a saját területét. De az említett szomszédunk se kivágni nem hajlandó a tetves bokrait, sem kezelni. Nem különleges, mostani divatos bokrokat kell elképzelni, hanem még a házzal vett mályvákat, amik elé ráadásul felhúztak egy paraván szerű falat, így ők azt nem is látják, csak szegény másik szomszéd "gyönyörködik" a tetves bokrokban. Permetezni pedig nem hajlandóak. Lehet ez neked csak felfújt probléma, de ugyanolyan bosszantó, mikor a szomszéd kertje derékig gazos, te meg hiába kapálod a tiédet, a szomszédtól átszóródik a gazmag, megjelennek a pockok, stb.

A telekhatáron nem nyírt fűre meg csak annyit, hogy ez egy kb 3 méter hosszú, 1 méter széles sáv, amit már csak azért sem nyír le. Télen én lapátolom előttük a járdáról a havat. Mivel sarki ház, a másik szomszéd pedig egy idősebb nő, ezért mindkét oldalán. Nem a szomszédék miatt, hanem az előttük járó-kelő gyerekek és idősek miatt. Lehet ez is csak felfújt dolognak tűnik, de ha nekem belefér, hogy 20-30 méternyi járdát pluszba lapátolok minden havazásnál, az az 1×3m neki is beleférhetne.

Mi vagyunk a másik szomszéddal, akik azért figyelünk a házukra, mert volt hogy télen este sötétbe szaladtunk át, mert nem voltak itt, de égett a villany, vagy miután hazamentek, csuktuk be az ablakot, mert úgy felejtették.

2019. júl. 5. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Kerítést sehol nem kötelező csinálni senkinek már nagyon régen.Az,hogy a TE kutyád ne tudjon a TE ingatlanodról kiszökni az TE felelősséged nem a szomszédé függetlenül attól hogy egy ajándékba kapott keverék vagy egy félmilliós kiállítási díszkutya..A tetves bokor pont ilyen.A saját telkén vagy ápolja a bokrot vagy nem,vagy ha igen,hogyan és milyen módon,ezzel pont semmit nem tudsz kezdeni.
2019. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen. Csakhogy a telekhatárra a kerítés helyére pakolta a bontott épületfát és mondta, hogy ő oda ugyanolyan kerítést csinál, mint amilyen elöl van. Amit ugyanúgy nem fejezett be a kiskert felől, mert nem hozott elég kerítés deszkát. Azt is mi toldoztuk-foltoztuk a mi anyagainkból helyette, hogy legalább ott ne szökjön át a kutyánk. Már másfél éve úgy van, odadrótozott kerítéslécekkel, mert a miénk léc, amiből ő csinálta, az teljesen más méretű, sokkal nagyobb deszka kerítés. Mi szerettük volna magunk megcsinálni, elől is, hátul is, de ő erősködött, hogy majd ő megcsinálja hozott anyagból. Aztán mégsem...
2019. júl. 5. 17:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Viszont a kérdésem lényege nem az volt, hogy neki milyen jogai, kötelességei vannak vagy nincsenek. Pont lesz@rom, mikor ő is lesz@rja, hogy engem mivel zavar, vagy nem zavar. Nem a bíróság a célom, mert mint írtam nem fog senki lebontatni velük, egy újonnan épült több milliós épületet, a pénzük meg nem kell, amit esetleg a bíróság fizettetne velük, mert nekem attól a problémák amiket okoztak,pl a napfényt az én ablakaimra tükröző ablakaik, a telkemre épült házuk örökre ottmaradnak.
2019. júl. 5. 17:32
 8/8 anonim ***** válasza:
A kerítés témán fölösleges lovagolni,a bontott cuccot a saját telkén ott pakolja le ahol akarja,mondani,meg ígérgetni mindenki tud.Senkit nem kötelez semmi kerítésépítésre,ez-sajnos-egyéni megbeszélés kérdése.Amennyiben ez annyira zavar akkor a SAJÁT telkeden húzz föl egy kerítést és probléma megoldva,én az előző házamnál így csináltam.Ő meg ha 10 évig szeretné nézegetni a limlomot egészségére..
2019. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!