Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken miért van túltengés...

Vidéken miért van túltengés proli, alkesz emberekből?

Figyelt kérdés
Igazából a fővárosban és vidéken is vannak értelmes és buta emberek, de az arányok nekem úgy tűnik mások. Pesten a belvárosban vagy a fiatalos XI. kerületben azért sokkal több értelmes embert lehet látni az utcán vagy a bárokban is sok magasröptű gondolat hangzik el iszogatások közben. Ehhez képest a szülővárosomban, kis vidéki város proli túltengés van, mindig ezt érzem, ha elmegyek egy kocsmába egy idő után már ordibálás, üveg dobálás, mulatós zene. Meg a témák is alapból alacsony szintűek, részegség, foci, b.zizás, stb.

2023. szept. 5. 21:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%

Az jutott még eszembe, hogy nálunk a kimondottan tanult emberek (orvos, ügyvéd, mérnök, egyebek) a kertvárosban laknak és gyalogosan ki se teszik a lábukat otthonról (pláne nem mennek kocsmába, otthon isszák a méregdrága vörösborokat legfeljebb), úgyhogy hiába léteznek, nem is találkozik velük az ember.

Ráadásul nálunk szinte azt lehet látni, hogy aki felnőtt létére gyalog közeledik a városban, az szinte mind proli / idős / ittas / hajléktalan / nincs pénze se autóra, se jogsira.

2023. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
35%
Olyan "sznob" budapestiek vagytok, hogy lassan a biciklist is lenézitek, pedig ő nem fog elhízni és megdögleni a mozgásszegény életmódtól, kivéve ha elütitek őket.
2023. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
12: szerintem azok az értelmes dolgokról beszélgetős fiatalok, akikről a kérdező írt, pont a bicajos réteg :))
2023. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Te is jó nagy proli lehetsz, ha lenézed a bicajosokat. Ismerek olyat aki jól keres (ha csak a pénzt nézzük), még sincs szüksége autóra, pedig megvan a jogsija. Ő bicajon érzi jól magát, úgyis megy a munkába. Látnád milyen karja, lába van az embernek. Nem elhízott zsírdisznó a csillivili Mercédeszében, amivel másokat gázol halálra.
2023. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
650 Ft-os üzemanyagár mellett szerintem pont nem lehet kritizálni senkit hogy biciklire ül vagy vonattal jár.
2023. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

Az 5-ös leírta az okokat.


Vidéki kisvárosban élek. Aki eljutott főiskoláig, az általában maradt Bpn, vagy elment a külföldre.

Maradtak a családosok kisgyerekkel és azok, akik elvannak a langyos vízben összevissza zabálva, piálva és/vagy akiknek nincs piacképes tudása.

2023. szept. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

Matematika...kis közössegben jobben feltünnek a prolik mint nagy közössegben mivel ,ashogy oszlanak el.

Pesten ugyanaz az arany szetoszlik a kerületekben, szorakozohelyeken...

Mig falun van 3 kocsma amibe az a & tömörül.


Ennyi

2023. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Pesten is van különbség a belső és külső kerületek között. Én az egyik belső pesti kerületből költöztem pár éve az egyik pesti külvárosba, kertvárosba. Már az első időkben feltűnt, hogy a buszokon, villamosokon mennyivel kevesebb a jól öltözött, kulturáltabb ember, mint belpesten. Elképesztően proli errefelé az emberek többsége. Pedig tanultabbak is vannak erre, de mint fentebb írta valaki, ők hajlamosak mindenhova autóval járni, ezért kevésbé találkozni velük.

A vidék lecsúszása meg Budapest nagyobb elszívó ereje miatt van, valamint az elmúlt 20 évben az értelmesebb fiatalok egyre nagyobb része választja a külföldi életet, boldogulást. 30-40 éve vidéken is több értelmes ember volt. Ma is van azért néhány jobb hely, pl. Eger nagyon kulturált város és elég kevés a bunkó arrafelé.

Ma az ambíciózusabb emberek nagy része a falvakat, poros kisvárosokat elhagyja, mert egy nagyvárosban vagy külföldön valóban jobb életet tud élni, ezért ilyen helyeken inkább a rosszabb képességű, primitívebb, tanulatlanabb emberek maradnak mostanában.

2023. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Egész életemben egy kisvárosban éltem (10000 fő). A nyáron költöztem a fővárosba. Egy peremkerületben lakom. Őszintén megmondom, hogy bő 2 hónap alatt több jó szót, kedvességet és illemet ismerő emberrel találkoztam, mint 35 év alatt az év elejéig imádott kisvárosomban. Hihetetlen, hogy pár jó szót minden héten kapok és adok is a kerületben. Pedig ismeretlen emberek... Nem gondoltam volna, hogy egy ekkora városban jobban figyel az emberek egy része a másikra. Nekem ez teljesen pozitív. Jól tettem, hogy ideköltöztem... Mondjuk a belvárost kerülöm. :)
2023. szept. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt a minőségi oktatás, kultúrához való hozzáférés falvakban/kisvárosokban valljuk be nincs. Közösségi térnek marad a falu közepén a kocsma, ahol jól meg lehet vitatni az M1-en hallottakat és közben beb..szni. Mást mit lehet ott csinálni? Kibeszélni a szomszédot esetleg vagy Facén megosztani minden bullshit sz.rt. A kevés normális pedig bezárkózik a kialakított "rezervátumában" és próbálja ignorálni a körülötte élőket.
2023. szept. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!