Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit mondjak a tulajnak?...

Mit mondjak a tulajnak? Kérjük a lakást vagy inkább hagyjuk?

Figyelt kérdés

Budapest agglomerációjában lakom albérletben, lényegében sikerült ,,megnyerni az ötöslottót" mert álom áron van a lakbér itt, konkrétan 35.000 ft+rezsi egy egész lakásért/hó (a lakás állapota nyilván olyan amilyen..). Kihalásos alapon történik az új emberek beköltözése és az alattam lévő lakás október 16-án megüresedik. Én szóltam már hónapokkal ezelőtt a tulajnak, még amikor csak pletyka volt a kiköltözés, hogy szeretném ha a fiam prioritást élvezne ezzel a lakással kapcsolatban. Ebbe a tulaj bele is ment. Miután kiderült pár napja, hogy akkor tényleg üresedik, mondta a tulaj, hogy van egy pár napja a fiamnak kitalálni, hogy jön-e vagy nem, mert amúgy kb. 10 másik rászoruló ember is pályázna a lakásra.

Fiam 24 éves és vidéken egy olyan városban lakik mamahotelben, ahol gyári szalagmunkán kívül más nincs. Van egy informatikus diplomája amit tavaly szerzett, de piacképes tudás hiányában egyszerűen sehova nem veszik fel már több, mint 1 éve. Dolgozott tavaly nyáron pár hónapot callcenteresként, de teljesen kiégett belőle és ott hagyott csapot-papot anélkül, hogy új munkát keresett volna. Azóta azt állítja, hogy annyira kiégett az élettől, hogy inkább meg akar halni, minthogy újra munkába álljon. Pénze kifogyóban van, már csak röpke 150.000 ft megtakarítása van. Ebből éppcsak kitudná fizetni a 2 havi kauciót, 1 havi lakbért és a rezsit. Ételre már nem nagyon lenne miből.

Azért gondoltam, hogy jó lenne felköltöznie Buda mellé, mert akkor innen a fővárosban hátha több lehetősége lenne valami jobb munkára. A probléma csak annyi, hogy pályakezdő és nem nagyon tanult az egyetemen, így képzettsége nulla a szakmájához. Viszont nem akar ,,alja" munkát elvállalni, sőt... semmilyen munkát nem akar igazából... Többször mondta, hogy inkább fagyna éhen, mint hogy munkából éljen. Régóta jár pszichológushoz és pszichiáterhez is, mind hiába, nem fogad meg semmilyen tanácsot tőlük.

Ezért reménykedem, hohy ha a lakásra költi minden pénzét és környezetet vált, akkor megjön az esze.



2023. okt. 3. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
30 nap alatt nem fog találni munkát az az ember, aki 1 évig nem keresett. Csak akkor kérd, ha nem baj az, hogy a fiad majd nem fizeti a lakbért és majd látod hogy jönnek kilakoltatni és az utcára kerül. És hát kitudja, lehet te is megütöd vele a bokád...
2023. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ordít a történetből, hogy ő nem akar idejönni, ez csak a te elképzelésed.
2023. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
2-es: Első vagyok. Nekem inkább az ordít a történetből, hogy a srác egy deprimáló városban él (lehet még egy bántalmazó anyával is) ahol nincs semmi szellemi munkalehetőség és valóban jó lenne neki a környezetváltás amit valszeg a srác is akar. Csak olyan mélyen lehet a gödörben hogy már nem látni a visszautat sajnos.
2023. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Még azt kérdezném, hogy nálad nem tudna lakni?
2023. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Többször is mondta, hogy elszeretne költözni a mamahotelből és vidékről, tehát nem gondolom, hogy az én elképzelésem lenne. Sőt... többször is érdeklődött hogy mi van a lakással, mikor üresedik meg. Viszont sajnos dolgozni még mindig nem szeretne egyáltalán.

Nálam nem tudom elszállásolni, 1 szobás lakásokról beszélünk, nagyon kicsi lyukak.

2023. okt. 3. 14:27
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Martin apád is trolkodik a neten!
2023. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-ra:

De akkor mit képzelt, ki fogja kicsengetni havonta a lakás bérleti díját??? A megélhetésről nem is beszélve.

2023. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dolgozni nem akar akkor hogy fogja fizetni a lakbért ?
2023. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!