Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svédországban vagy Spanyolorsz...

Svédországban vagy Spanyolországban élnél?

Figyelt kérdés

2023. okt. 4. 15:53
A kérdező szavazást indított:
Svédország
Spanyolország
44 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Spanyol. Meleg, szép tengerparttal, finom kajákkal. És a focijuk is nagyon jó
2023. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

🇸🇪🇸🇪🇸🇪


[link]

2023. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Egyikben sem.
2023. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Klíma, ételek, mentalitás miatt spanyol, de azon belül nagyon megválogatnám, hogy hol.
2023. okt. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha úgyanúgy lenne egy biztos munkahelyem, akkor Spanyolország, de ott sem mindenhol.


Inkább délen, például Sevillában. (Éltem ott fél évig.)


Madridban vagy egy kis eldugott faluban nem laknék.

2023. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha csak ezen kért ország között lehetne választani akkor Svédországba élnék. De csak azért mert Svédország közelebb van a jelenlegi lakhelyemhez, amely jelenleg Norvégia.
2023. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Az időjárás miatt inkább spanyol, de amúgy bármelyikben szívesen élnék.
2023. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy nehéz kérdés. Foglalkoztat a külföldre költözés gondolata, de pont ezért nem tudtam még országot választani, mert a pédában szereplő két ország a komplett mediterrán és skandináv világ szembeállítása.

A spanyol éghajlat jobban fekszik a testemnek. Néha esküszöm elgondolkozok azon, hogy lehet, léteznek gyíkemberek és én egy vagyok közülük, mert a kezeim, lábaim csak akkor melegek, ha süt rájuk a nap és van vagy 30 fok. Viszont cserébe az emberek mentalitásával nem tudok mit kezdeni. Maga a szieszta, hogy nincsenek nyitva egész nap, a zaj, a tömeg... Iszonyú kedves emberek élnek Spanyolországban (meg Olaszországban. Meg Görögországban, meg bármi ilyen jó meleg helyen), nagyon jókat lehet velük nevetni, szórakozni, de istenem ne jöjjenek már 20 centire az arcomhoz, meg néha alapból túl közvetlenek számomra, és túl lazák. Vagy én vagyok túl merev hozzájuk képest.

Svédországot konkrétan imádom már kiskamasz korom óta, mikor konkrétan egy IKEA-látogatás után elkezdtem olvasgatni róluk. Az introvertált lényemnek nagyon kedves, hogy ismerik a személyes tér fogalmát (buszon pl. nem ülnek le melléd, amíg bárhol máshol van üres kettes, boltban nem állnak a sorban a nyakadba), tetszik, hogy bár ők sem dolgozzák halálra magukat, azért nagyon precízek és lehet számítani arra, hogy egyszerűen minden úgy fog működni, ahogy kellene működnie. Tetszik, hogy az emberek nem fognak csak úgy smúzolni, keményen meg kell dolgozni azért, hogy megnyíljanak, viszont akkor a legmelegszívűbb, legkedvesebb, legodaadóbb lények. És igen, tisztában vagyok vele, mennyi bevándorlójuk van, kétszer fél évet éltem kinn. De nekem az arabokkal sincs problémám, csak ezt most nem nyitnám meg, nem a kérdés tárgya, csak tudom, hogy valaki majd ezt fel fogja hozni. Viszont az a k..va időjárás. Állandóan fáztam, még nyáron is. Télen gyakorlatilag egész nap sötét van. Nem olyan nyirkos hideg, mint Magyarországon, ugyanúgy nedves hideg (hiszen félsziget), de valahogy sokkal hidegebbnek tűnik, mint az itthoni, én azt nem értettem soha, hogy ezeknek hogy nem fagy rá a seggük a biciklire, én imádok biciklizni, de meghaltam volna, ha télen is azzal kellett volna közlekedni. Ja, Malmőben éltem, még a szél is állandóan fújt.


Igaz, Spanyolországban csak nyaralni voltam (meg a többi déli országban is. Olaszországban pl. csak pár napra látogatóba), de a szívem Svédországhoz húz, viszont a testem napot és meleget szeretne.

Szóval azt hiszem, Hollandiába költözök.

2023. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Ahol egész évben meleg van és napsütés. ☀️
2023. okt. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
8, azért tartanak délen sziesztát, mert évezredek alatt pontosan megtanulták, hogyan kell a meleg elől elmenekülni. Hozzáteszem Magyarországon is teljesen bevett dolog volt még 100-150 éve is egy kis "delelő" (itt így hívták.) Ha pedig nem szeretnéd hogy az arcodrba másszanak, menj Rómától északra, sokkal jobban tisuteletben tartják a személyes teret. Amellett, hogy ugyanúgy kommunikatívabbak mint a magyarok. Spanyolországban még nem jártam, (Észak-)Svédországba maximum azért mennék mert ismerős terep, laktam már hasonló helyen. Síelgetnék, szaunáznék, betáraznék egy rakás jó olvasnivalóból, és várnám a végét :)
2023. okt. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!