Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svédországban vagy Spanyolorsz...

Svédországban vagy Spanyolországban élnél?

Figyelt kérdés

2023. okt. 4. 15:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Svédországban.

Szeretem az északi tájakat, és a Skandináv mentalitást.

De még Svédországnál is szimpatikusabb Kanada.

2023. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 zoltandudas ***** válasza:
21%
Én inkább Magyarországon élek, elég jól beszélek magyarul.
2023. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolország. Malagaban élnek. A tengerparti klíma miatt telen sincs hideg este. Az emberek nyitottak, közvetlenek. Az átlag magyart ez zavarja engem nem. A siesta persze idegesítő lehet mert nem tudsz ügyet intézni. De van ennek ott, abbann a földrajzi regioban értelme mert nyáron 40 fokban hónapokig nem olyan jó a szabadban dolgozni.
2023. nov. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
13-as, Magyarországon is kellemetlen tud lenni júniustól szeptemberig a 40 fokban ügyeket intézni vagy egyáltalán dolgozni. Nálunk is be kellene vezetni a sziesztát, és nem viaskodni ellene, meg kínozni magunkat a forró betonon, szántóföldön, gyárban vagy épp az agyon klimatizált irodában vagy bevásárlóközpontban, járműveken. Nem vagyunk mi Germánia ahol egész évben 2 napra süt ki a nap és van 20-on pár fok, és ahol jobb dolga sincs az embernek mint a munkahelyen verni a répát látástól vakulásig.
2023. nov. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
14-es, a 13-as vagyok. Igen, be kéne vezetni a sziesztát. 40 fokot az nehéz elviselni hosszútávon. Viszont azok az országok ahol sieszta van ott sem tudják mindenütt kivitelezni, elsősorban a kisebb városokra és tengerparti üdülőhelyekre jellemző. Pl. az említett Malagában sem tudnak teljesen siestázni mert ahhoz mindenkinek a munkahelye közelében kell lakjon és ugye ilyen egy 800 ezres városban elképzelhetetlen. Amúgy sem biztos hogy népszerű lenne hosszútávon mert osztott műszakban kéne ledolgozni a siestával töltött időt: pl 9-13 és 16-20 óra között lenne munkaidő.
2023. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én adnám :) Képtelen vagyok 12-16 között dolgozni nyáron. Télen is csak akkor, ha valami csoda folytán 11 körül kezdtem :))

De persze, ez nem kívanságműsor...

2023. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!