Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Leblokkolok a háztartástól,...

Leblokkolok a háztartástól, kiégtem. Hogyan álljak talpra ebből?

Figyelt kérdés

A héten a munka rohanas kapkodas faradtság miatt is felgyűlik a mosogatnivaló, szennyes, cipők összevissza, vagy leszakad egy szekrényajtó, vagy kifutott vmi a gáztűzhelyre, ezek mennek, de így sincs időm hajat mosni sem, hullaként fekszem le aludni hétközben így is(korán kelés is van és későn érek haza)


Es mikor végre hétvége minden hétvégèm a házzal megy el. Egész nap házimunka és kidőlök, leszívja az összes energiám, ha meg kikapcsolódnék akkor a házimunka marad el.


És már gyakorta az van hogy szétnézek és nem birok már nekikezdeni hanem leblokkolok depressziozok, szalad a ház, aztán a depitől nem megyek sehova kikapcsolódas sincs, a ház sem halad.


Úgy érzem nincs is életem. Illetve nem is csak érzem, hanem valóban nincs is.


Végeláthatatlan takarítás mosogatás mosás az egesz.


És megint leblokkoltam.


Hogyan vegyek erőt magamon ötmilliomodjára is mosni mosogatni takaritani mikor már elegem van abbol hogy szélmalomharc soha nincs vége állandoan kupi van meg ez. Ha szép is minden az tart 2 napig. Es minden rommá lesz ismèt.


Nem birok már felállni ebbol soha. Vagy hogyan kéne


Néha már azért nem főzök mert csillog villog a konyha minden tiszta és azt akarom hogy így maradjon.



#kiégés #1 percig tartó rend #állandó mosogatas #állandó kupi
2023. okt. 7. 14:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

#8


Ezert erdemes pasizás helyett férfit és párt keresni, hogy ne egyedul kelljen szenvedned valamivel ami nem egy ember felelossege es munkaja kell, hogy legyen. Kitartás. A jelenlegi huszonéveseknek meg lecke.

2023. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ma már ott tartok ha csak egyetlen hegyezőreszeléket meglátok a padlón, kikészültem
2023. okt. 7. 15:09
 13/18 A kérdező kommentje:
Normalis párom volt. Meghalt. Ne ebbe menjunk mar bele.
2023. okt. 7. 15:09
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

#11


Amelyik férfira számíthatnak, azok nem vonzó számukra.

Én se kellek senkinek, pedig az életem adnám a szeretteimért.

2023. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem a pasikba meg párválasztásba kell beleállni!

Semmi problémám nem volt soha a parkapcsoltban a párommal a gyerek apjával sem. Messze nem igy éltunk. Eleve külföldön voltam dolgoztunk hazasság nagy szerelem. Nagyon sok tökéletes pasi van.

Nem parkapcsolati a kŵrdés!

2023. okt. 7. 15:11
 16/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem kapcsolati kérdés, de mégis az. Az elmúlt évezredekben a gyerekeket többgenerációs családokban, közösségekben, 30-40 unokatesós hálózatokban nevelték fel. Ez nem egy ember felelőssége, és nem hatékony a jelenlegi formájában, ennek iszod meg te is a levét, erre kell megoldást találnod, nem a házimunkára.
2023. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
42%
Fogadj bejárónőt aztán kész.
2023. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én megértelek. Bár biztos, hogy nálam nagyobb a gond ezen a téren, mint nálad. Van két kisiskolásom. Úgy kezdődött a káosz, hogy visszamentem dolgozni és közben egyetemre jártam. Nyilván semmire se volt időm-a párom este 10-ig dolgozik minden nap-a szabadnapjaimon pedig minden időm a gyerekekkel töltöttem, kompenzálva, hogy alig látnak. Hetekig nem takarítottam, mármint az alap mosogatás, mosás persze megvolt, de mindig mindent csak besuvasztottam ide-oda. Évek teltek el így, időnként rászántam egy napot, hogy akkor most megcsinálom a gyerekszobát, akkor az jó volt, aztán egy hétre rá a hálót, aztán a fürdőt, de sose volt időm egyben, így mindig volt legalább egy helység, ami káoszos. Nem nagy ház, inkább kicsi, de pont ez a gond, a szekrényben 200%-os a kihasználtság, mindenhol van minden kb. az iratokat átnézni csak egy nap lenne, rá se bírok nézni! A szezonális ruhák átválogatása is elmaradt legutóbb, annyi kinőtt gyerekruhánk van, hogy szerintem 10 szekrény megtölthető vele-ezeket időnként bezsákolom és kiviszem a garázsba a többi kb. 20 ilyen zsák mellé. Meg a cipők. Volt olyan év, hogy 2 méretet nőtt a fiam lába. Tanév elején a gyerekekkel kiszanáljuk az előző évi tancuccokat, technika doboz, tolltartók meg minden, az is egy nap volt, mire a sulis szekrényeikben rend lett és aktualizáltuk az idei tanévre. Szóval én elmaradtam a teendőimmel és emiatt van sok, de igazából úgy érzem, sose tudok itt rendet csinálni, én is totál depressziós vagyok emiatt és irigykedve nézem a többgyerekes anyukákat akiknél csillog-villog minden. Nem értem hogy csinálják, komolyan. Talán mindig mindent a helyére raknak és nem főznek minden nap. De én 12 órát dolgozom egy nap és nem tudok minden nap elpakolni, sokszor a főzés se fér bele. Na köszi, hogy kiventillálhattam. Veled vagyok amúgy.
2023. okt. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!