Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szóvá tehet ilyet,követelhet...

Szóvá tehet ilyet,követelhet tőlem ilyet a felső szomszédom?

Figyelt kérdés

Van egy társasházban egy földszinti lakásom.

A lakáshoz tartozik egy,

30m2-es térkövezett terasz,és privát körbekerített 150 m2 saját zárt kertrész.


Szoktunk ott barátokkal kint grillezni,és a felettem lakó szomszéd, többször haragosan panaszkodott nekem,hogy felfelé száll a füst,érzi a grill hús szagát és ez elviselhetetlen számára,ne grillezek vagy,ha mindenképpen grillezni akarok csak akkor tegyem mikor ő nincs otthon.


Követelhet ilyet tőlem,hogy ne grillezek vagy csak akkor mikor ő nincs otthon?



2023. okt. 12. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Zavarja a szomszédot? Valószínűleg igen.

Mindenképpen nélkülözhetetlen tevékenység? Nem.

Időbeli korlátozással, vagy műszaki megoldással elkerülhető a zavarás? Igen.


Most képzeld, ha hamarosan megjelenne egy kérdés: Szoktunk a barátokkal felxezgetni, kalapálni, és az alattam lakó szomszéd többször haragosan panaszkodott, követelheti-e, hogy mérsékeljem a zajt?

2023. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Ez ugyanaz mint a dohányzás. Nyilván úgy grillezel ahogy akarsz, de élhetetlenné teszed más otthonát. Ne csodálkozz ha ő éppen akkor fog szőnyeget porolni mikor grilleztek.
2023. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Néztem ilyen lakást és pontosan emiatt vetettem el, hogy csak nekem van kértem, valószínűleg a felettem lévő 6 lakó engem reckírozna ha a kertben bulizok, sutogetek, élem az életem, de még ha jacuzzi medencét állítok fel akkor is szólnának hogy zavar a zuhogó víz.


Végül sorházat találtam, mindenkinek van privát kertje, nem szólunk egymásnak H halljuk egymást

2023. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szeretem ezt a lakást,mert lényegében a belvárosban van mindenhez közel.

Én is néztem sorházat,de hasonló paraméterekkel, hasonlóan frekventált helyen közel 20 millióval többe került volna az.

Az viszont az én pénztárcámnak már sok lett volna.

2023. okt. 12. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Könnyen meg lehet oldani, hogy akkor grilleztek, amior nincs otthon. Menjen el valahova. Nehogy már ő mondja meg, hogy mikor grillezhetsz a kertben.

Ha a konyhában főzöl, azt is lehet érezni, mi is érezzük itt a lakásban, ha valamelyik szomszéd valami komolyabbat süt/főz.

2023. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Ajánld fel neki, ha gondolja előre tudsz szólni, mikor lesz grillezés/buli, azonban mivel a kert rendeltetésszerű használata az, hogy időnként grillezel benne, ezen sajnos nem tudsz változtatni.
2023. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Próbáljátok meg, hogy a kertrész távoli végében grilleztek, 15m-ről csak nem száll oda annyira a füst. Beszéld meg a szomszéddal is, ha látja, hogy érdekel a dolog, akkor ő is normálisabban áll hozzá. Ha nem, akkor viszont csak kötekedni akar.

Vagy vegyél gázos grillsütőt, az nem füstöl

2023. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Én nem költöznék ilyenbe, pont ezért. Mert hiába tied a kert, mégis lebámulnak, beleszólnak, nincs igazán nyugtod. De a másikat is meg lehet érteni, hogy nem jó dolog a más sütögetését szagolgatni, a bulizását hallgatni az ablak alól. Mikor elsőn laktam még az ablak alatti beszélgetés is nagyon idegesítő volt.
2023. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Ilyet nem kérhet tőled,mivel rendeltetésszerűen használod a kerted.

De annyit tehetsz,hogy szólsz előre,így be tudnak zárkózni,

ruhát be vinni..

Mondjuk így nem tudnék nyugodtan grillezni,mert tudnám hogy

mást zavarok vele.

2023. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
A megoldás bąszott egyszerű. Csukja be az ablakot és ne kukkolja mit csinálsz a saját körbekerített kertedben. Ennyi
2023. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!