Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban, panelban miért...

Társasházban, panelban miért nem köszönnek vissza sokszor?

Figyelt kérdés
Csőszerelő vagyok, sok lakossági munkám van. Mikor megyek egy társasházba mindig köszönök ha találkozok valakivel a lépcsőn de nem mindig köszönnek vissza, csak néznek rám. Főleg az idősek csinálják ezt. Miért csinálják?
2023. okt. 14. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk szinte mindig visszaköszönnek. Az idősek legfeljebb szeretnek úgy tenni, mintha nem hallották volna, illetve az sem mindegy, hogyan köszönsz neki (az egyik azt kéri ki magának, hogy nem "csókolom!"-mal jössz, a másik azt, hogy a "kívánok"-ot lehagyod a "jó napot!"-ról).
2023. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Mert nem ismernek. Idegeneknek nem szokás köszöngetni csak mert egymas mellett mentek el.
2023. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Látszik, hogy idegen vagy, annak nem jár köszönés.
2023. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Én visszaköszönök mert nem akarom hogy a másik rosszul érezze magát, de magamtól egy idegennek sem köszönök, csak azért, mert szembejön velem. Attól egyikőnk napja sem lesz se jobb, se rosszabb, csak felesleges energiabefektetés. Valószínűleg ők is így vannak ezzel, egyszerűen feleslegesnek tartják.
2023. okt. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy köszönésben mi az energiabefektetés?
2023. okt. 14. 13:50
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Az hogy köszönsz.
2023. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
Én köszönök idegeneknek, mert ismerem az alapvető illemet, de sokan bunkók és még büszkék is rá.
2023. okt. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!