Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakásvásárláskor hogyan...

Lakásvásárláskor hogyan kérdeznétek a szomszédoktól?

Figyelt kérdés
Társasházban tervezek lakást venni. Sokmindent le tud ellenőrizni az ember, de az egyik legfontosabb, hogy kik laknak körülötted. Több helyen olvastam/hallottam azt a tanácsot, hogy igyekezzek még az ártárgyalás előtt beszélni a szomszédokkal. Aki csinált már ilyet /akár szomszédként, akár potenciális vásárlóként/, hogyan csináltátok, mi a tapasztalatotok erről?

2023. aug. 21. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ilyet nem szokás csinálni.
2023. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Már hogy ne lenne szokás ilyet csinálni, én is csináltam ilyet, hogy bekopogtam a szomszédokhoz, aztán mondtam, hogy bocsi egy eladó lakást keresek, de ezek szerint eltévesztettem az emeletet.


Sok mindent így sem lehet leszűrni, de legalább valamennyi kiindulási alapod van, hogy érdemes-e ott lakást venned.

2023. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez nagyon jó ötlet. Én is azon gondolkozom majd saját lakás vásárlásakor hogy lehetne megtudni mennyire dübögős a feletted lakó, mert nekem ez szokta tönkretenni a lakás minőségét. Sajnos ez nem derül ki bekopogással, a tulaj meg nyilván nem fogja reklámozni, hogy egy bivalycsorda lakik felül.
2023. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Olyat tudsz kérdezni hogy van-e önkormányzati lakás a házban.
2023. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak-e zűrös albérlők?
2023. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én elsőre tuti a közös képviselőt keresném fel. Ház anyagi helyzete, vannak-e problémás lakók, van-e olyan lakó aki nem fizet és hatalmas tartozása van, van-e bármilyen kintlevősége a háznak, mik a jövőbeni tervek, szigetelés, tető, pincei strang alapvezeték eternit vagy már cserélt, lakásban a felszálló strangvezeték eternit vagy új? Van-e SZMSZ amennyiben van megnézheted-e? Sokkal nagyobb gond lehet abból, hogyha egy olyan társasházban veszel lakást aminek nulla megtakarítása van és nem fordítanak pénzt a karbantartásra. Erre valahogy csak nagyon nagyon kevesen gondolnak mielőtt megveszik a lakást, pedig nagyon nem elhanyagolható szempont, hogy van-e "gazdája" annak a háznak.
2023. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettem még lakást, csak elbérleteket ki.

Találkozunk a tulajjal, vagy ingatlanossal, kifaggatom, míg megmutatja. Utána aznap később, vagy másnap visszamegyek, bemegyek valakivel, aki ott lakik, vagy oda megy, becsengetek a közvetlen szomszédokhoz, elnézést kérek a zavarásért, elmondom, ki vagyok, mi vagyok, és felteszem a kérdéseim.

Működik. Volt, ahol olyan volt a szosmzéd, akit meg akartam kérdezni, hogy kösz de nem (tökrészegen nyitott ajtót délután háromkor, elküldött a picsába hogy miért zavarom, közben óriási zaj a háttérben, négy kis purgyét láttam visongva szaladni, meg egy kamasz lányt, aki próbálta terelgetni őket). Általában egyébként meglepően segítőkészek ilyenkor a random idegenek, akik még nem is a szomszédaim, elmondják, hogy autista kisfiú él a hatodikon, aki óránként üvölt, és ők is árulják a lakást, vagy hogy jó amúgy a közösség, de a nénivel a negyediken vigyázzak.

Hozzám is kopogtak már be így, a szemben lévő lakást árulták, én is teljesen őszinte voltam, imádom a mostani albérletem, ezt el is mondtam az érdeklődőknek, hogy miért tartom jó helynek azt, ahol lakom.

Ha vásárolsz, és nem bérelsz, akkor tényleg érdemes lehet megkeresni a közös képviselőt is. A 6-os jobban összefoglalta, hogy miért, mint ahogy én tudnám.

2023. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!