Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Illik bemutatkozni társasházba...

Illik bemutatkozni társasházban a többi lakónak?

Figyelt kérdés
Most költözöm el otthonról egy tàrsashàzba (9-14 lakásos, nem tudom pontosan) és kìváncsi vagyok, hogy illik-e ilyenkor bekopogni a többi lakásba, és bemutatkozni, hogy én vagyok az új lakó. Vagy esetleg csak a velem egy emeleten lakóknak (közvetlen szomszédok)? Vagy inkább senkihez? Bocsi, ha buta kérdés eddig szüleimnèl laktam kertesházban, és nem tudom mit illik :D

2023. aug. 20. 00:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Senkihez.
2023. aug. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Az azonos emeletiekhez igen. Sokkal jobb lesz a viszony. A többieknek meg a lépcsőházban mutatkozz be találkozáskor. Ez egy kicsi ház, ott nincs elidegenedés.
2023. aug. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem szükséges rákopogni az emberekre ezért külön. Már pakolás közben is többükkel össze fogsz futni és a napi rutinod során is, olyankor be lehet mutatkozni, el lehet kezdeni ismerkedni. Kellő nyitottsággal mindkét fél részéről ez természetes úton, magától kialakul.

Amerikában van annak kultúrája, hogy "szertartásosan" becsöngetsz a körülötted lakókhoz egy tálca sütivel, hogy elmondd, ki vagy és honnan jöttél.


Költöztem már kertvárosba önálló családi házba, tömblakásba és közös kerttel rendelkező társas házba is, mindig így ment.

2023. aug. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fura lenne, ha valaki emiatt bekopogna. 3 évig éltem társasházban, az mondjuk sokkal nagyobb volt, de 1 embert nem ismertem volna fel az utcán a házból, ha szembe jött volna. A lépcsőházban köszöntünk egymásnak, de ezen kívül sosem beszélgettem senkivel.
2023. aug. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Sütiről nincs szó. Csak bemutatkozásról.
2023. aug. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
A nagy ház egy teljesen más műfaj. Elidegenedett. Nem is jó. A kis házban mindenki ismer mindenkit, és beszélgetnek, együttműködnek, segítenek egymásnak, akár össze is járnak.
2023. aug. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
40%
#6 Pedig, ha már ilyen házalóügynök stílusban végigjárod őket, akkor adni is illik valami apróságot. Elvégre hívatlanul beállítasz egy idegenhez. Ezért is jobb a természetes találkozások nyújtotta lehetőségeknél maradni.
2023. aug. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
37%
Nem állít be, becsönget, megáll kint, közli, hogy csak szeretne bemutatkozni, ő Kovács Béla, most költözik ide a szomszédba a 2-es lakásba. A benti ember meg közli, hogy ő Sári néni és nagyon örvend. Viszontlátásra. Időigény bőven számítva 1 perc. És akkor nem a folyosón fogják egymást méregetni, hogy ez most ki a franc, itt lakik vagy csak vendég?
2023. aug. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Azonos emeleten - ha éppen összefutsz valamelyik szomszéddal - akkor a köszönéskor mondhatod: "én vagyok az új szomszéd".
2023. aug. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy gondolod. Engem nem szokott érdekelni, ki merre mit csinál, de kínosnak érezném, hogy valaki bekopog, hogy közölje, beköltözött. Mármint kínos lenne, ha nyitnék ajtót, mert ha nem a futár vagy, nem nyitom ki.
2023. aug. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!