Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan kell utcabált, utcai-sz...

Hogyan kell utcabált, utcai-szomszéd össze jövetelt rendezni?

Figyelt kérdés
Sorházba lakunk több mint 10 éve. A szomszédok változnak 2 évente kb. Az utcán nem laknak sokan, látásból ismeri mindenki egymást, ennyi. Most arra gondoltam, hogy szeretnék csinálni egy kis halloween "utcai bulit". De nem tudom, hogyan kezdjek neki. Nem a lakásba szeretném, hanem kint. De ilyenkor mi a "szokás"? Mindent én rakok ki, állok, kínálok vagy battyus buli lesz? Esetleg a mi házunk előtt vagy az utcán? Van 5-6 gyerek, aki viszont mehetne beöltözve kopogni a szomszédoknál. Kicsit össze szeretném hozni a lakókat meg jól érezni magunkat. Esetleg olyanok is jöhetnek aki nem itt lakik? Vagy ex lakók? Aki csinált már ilyet, minden segítség, tipp, tanács érdekel
2023. okt. 14. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Első a rendőrség, hogy területfoglalási engedélyt kérj. Kétséges. Aztán ki is fizeted.

Mi értelme? Ismeretlen emberek, nem fognak veled együtt halálfej tökkel gyerekeket riogatni.

2023. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

“utcán? Van 5-6 gyerek, aki viszont mehetne beöltözve kopogni a szomszédoknál. Kicsit össze szeretném hozni a lakókat”


Kiteszed őket, hogy valamelyik bunkó elhajtja őket.

Hirdess inkább rajzpályázatot, függeszd ki a faliújságra, mindegyikük kapjon egy szelet sütit.

2023. okt. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mennyi rosszindulatú ember. Még jó, hogy nem vagytok a szomszédaim 😂 persze rendőrség 😂 menjetek már a pics@ba. Az ember kedvét az élettől is el veszitek, akik ennyire be vannak gyepesedve
2023. okt. 14. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Például hozzám ne kopogjon be, én ezt a honi szokásoktól idegen idiótaságot nem szeretem.


A gyerekek érzékenyek az elutasításra, nem tenném ki hasonló élethelyzeteknek.


Ugyanolyan üzleti célú baromság, mint a Valentin nap.

2023. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Szüleim községében kb 10 éve, az egyik utcában elkezdett a közösség halloween bulit szervezni - mint Amerikában, a gyerekek beöltözve mindenhova bekopogtak és kaptak csokit, cukrot. Aztán pár év múlva már a falu fele atvette a szokást, kirakjak a tokot, beoltoznek, jarkalnak a gyerekek. Nagyon hangulatos 😊
2023. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Aranyos elképzelés, de lehetetlen is. Este-éjjel nem lehet, ha hangosak vagytok, hívnák a rendőröket, suttogni meg ki szeret? Ingyen kajáért lehet leugranának és tennének 1-2 hello, szia, hogy vannak mostanság kérdést, de utána mennének vissza. Ha hozzám kopogna be gyerek, inkább nem is nyitnék ajtót nekik, nem tartok itthon cukorkát, egyéb nasijaimat meg nem osztogatom szét, örülök, hogy megélek. De szerintem még az ingyen kaja sem elég csábító. Most őszintén, kit érdekelnek a szomszédok? Van egy nő, akit kedvelek, mindig váltunk pár távolságtartó, de kellemes szót, és van egy tata, aki már nagyapám idejében is itt lakott, cuki bácsi, de az a kommunikáció kimerül pár percben. A többi lakóval köszönünk, már aki ismeri az illemet és megtanult köszönni. Egyébként se a tatával, se a nővel nem tudjuk egymás nevét. Senki nem ismer senkit, és nem is érdeke senkinek. Minek? Az embernek alig jut idő saját magára, megvan a baráti köre, akikkel időt szeretne tölteni. Emellett mindenkinek más időbeosztása van. A szomszédom van, hogy egy hétig nincs otthon, a másik szomszédom, egy pár, reggel mennek és este jönnek, a kutyám mindig vakkantana az ajtójuk nyitódására, de zömében már csak morog a külső "idegenre". A többi lakó is változatosan jön-megy (alattunk a bejárati ajtó, érzem a becsukásának enyhe rezgését). Hidd el, ha egyáltalán otthon vannak, hétvégén van jobb dolguk, hétköznap meg csak pihenni akarnak otthon. Ehhez pedig, hogy 5-6 gyerek kopogjon... Apám itthon alsóban flangál, mert neki úgy kényelmes, én meg rövidnadrágban és pólóban, melltartó nincs, néha felteszek egy arcmaszkot, ahhoz a fejemre egy macskafüles, puha és rugalmas pántot, hogy ne nedvesedjen a hajam arcápolás közben. Nekünk így kényelmes, itthoni viselet, és biztos más is elengedi magát otthon, amihez nem igazán illik, hogy magára kapjon valamit, hogy megmondja a gyereknek, hogy bocs, nincs.
2023. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4#6

Ez egy kis utca, mint mondtam mindenki ismeri a másikat. Előre meg lenne beszélve, ki hogy látja, szeretne e részt venni. Nem éjjel lenne hanem délután. Egy kis utcai kávé-limonádé buli. Én is utálom a halloweent meg a valentin napot is. Töfaragáson kívül soha semmi nem volt. DE ha a gyerek oda jonhogy szeretne díszíteni stb akkor mondjam hogy nem mert ez nem magyar ünnep?

2023. okt. 14. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kis utca, akkor nyílván nem szórakoznék terület foglalási engedéllyel meg rendőrséggel.
2023. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Ne ijesztgesd a gyerekeket.

Traumát is okozhatsz.

Amerikában ilyenekkel prankelnek és traumát is okoztak.

2023. okt. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

"Egy kis utcai kávé-limonádé buli."


Nekem lenne jobb dolgom mint a szomszédaimmal kávézgatni egy egész délutánt.

2023. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!