Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A budai "életfeelinget" csak...

A budai "életfeelinget" csak Budán lakva lehet megérezni?

Figyelt kérdés

8 éve élek Budapesten, most fogalmazhatunk szó szerint úgy, hogy Pesten.

A 7. 13. 14. kerületben éltem ez idő alatt, valamint 2x dolgoztam Budán a Gellérthegy mellett és a Bikás Parktól kb 5 perc sétára.

Vannak kolléganőim, akik jönnek ezzel a dumával, hogy ha Pesten kéne élni, ők inkább visszamennének vidékre, szóval csak a Buda.

Én sokszor nem járok Budán, de arra emlékszek, hogy amikor átjártam dolgozni akkor semmi extra érzésem nem volt, a Bikás Park környéke nekem kifejezetten lelombozó volt. Konkrétan a Díjbeszedő Holding Zrt-nél Budapest, Vahot u. 8 szám alatt dolgoztam, tehát arra jártam sűrűn.


Meg a kelenföldi részt ismerem minimálisan, azt inkább csak utazás kapcsán, mikor Balatonra megyünk.


Most eljutottam oda végre anyagilag, hogy hitellel megvehetném az első saját lakásom és sokat beszélünk erről ebédszünetben a kollégáimmal, és a többség arra szavaz, hogy jöjjek át a 11-be, de olyan nagyon nagy ész érveket nem tudtak mondani.


Jöttek ezzel, hogy kevesebb a kéregető, meg züllött ember. Meg hogy a belváros is könnyen elérhető.


Én egyedül azzal tudtam érvelni, hogy 13-14. kerületet ismerem legjobban valamint ezekhez van közel a Margit-Sziget és a Városliget ahova én valóban sokat járok ki, főleg kerékpárral pihenés céljából. Ezek viszont jóval messzebb vannak Budától.


Erre viszont azt mondták, hogy Budán is nagyon sok kirándulási lehetőség van, amit én nem ismerek személy szerint, így nem ezt akarom megkérdőjelezni, hanem a tudatlanság beszél belőlem.


Tudnátok mondani dolgokat, hogy pontosan mivel is jobb Buda?

Én mikor így átutazóba vagyok, engem sose csap meg, hogy volna benne valami különleges, DE ez nem zárja azt ki, hogy valóban különlegesebb, mint a Pesti oldal, csak nekem még nem tűnt fel.


Vagy mondanátok konkrét helyeket ami esetleg segítene meggyőzni? És itt nem a Kelenföldi Plázára gondolok, hanem inkább környékekre, látnivalóra, zöld területre. Vagy a jó közlekedési résszel bíróra stb.


2023. okt. 30. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig jártam a budai és pesti oldalon is. Szóval amikor Pesten laktam, akkor is meg volt a budai érzés, nem volt olyan nagy változás, hogy Budára költöztem. Persze számít, hogy jó környéken lakok, de ugyanúgy átjárok Pestre dolgozni, suliba, vásárolni. Azért ez nem olyan nagy különbség, mert a budai oldalon is rengeteg a kéregető, hajléktalan, nem a napon barnultak is vannak mindenhol. Nem olyan a különbség, mintha Lesz után New Yorkra költöznél.
2023. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Vidéki vagyok, de érettségi óta, 20 éve Budapesten élek. Az első 10 évet Pesten (V., VI., XIII. kerületek), a második 10 évet Budán (I. III. XII. kerületek). Bárki bármit mond, Buda jóval élhetőbb, zöldebb, tisztább, csendesebb, kultúráltabb, pihentetőbb. De ki milyen beállítottságú. Nekem azért fontos a környék, mert napjában 3x viszem sétálni a kutyámat, futni is gyakran járok el, ezért szeretem, hogy zöldövezet vesz körül, ellenben ki nem állhatom a nyüzsgést, a betont, a szemetet, a forgalmat.

És igen, előbb költöznék vidékre, mint Pestre...

2023. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
"Vannak kolléganőim, akik jönnek ezzel a dumával, hogy ha Pesten kéne élni, ők inkább visszamennének vidékre, szóval csak a Buda." - tipikus, ezek a videkrol kivakarozott, felkapaszkodott sznobok. Budanak vannak elit reszei, mint pl. a Var es kornyeke, Gellerthegy, Rozsadomb, Pasaret, Huvosvolgy es videke, Del-Buda mar nem tartozik ide. Pesten a Belvaros es belso keruletek a menok, a kulvaros mar nagyon videk. Zuglonak vannak gazdag es csoro reszei is. ;-)
2023. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát én dolgoztam fent a rózsadombi panorámás részeken is. Ugyanolyan proli suttyó szar emberek laknak arrafelé is, mint kb mindenhol az országban, csak annyi, hogy ők gazdagok és lenézőek is többségében. Tehát semmi különbséget nem tapasztaltam. Ugyanúgy az utcára szaratja a kutyáját ott is egy csomó ember 🤷‍♂️ Annyi, hogy a tömegközlekedés szarabb, mert ritkábbak a járatok, nyilván, mivel nagyobb arányban autóznak az emberek, kevésbé éri meg járatokat üzemeltetni, meg a népsűrűség is kisebb a kertes hodályokban, mint a tömbházas részeken. Én is kocsival jártam oda, napi másfél órát spóroltam tömegközlekedéshez képest. Meg néha bicóval, hogy meglegyen a reggeli edzés 😎
2023. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Huszonéves koromban imádtam Pesten lakni, pörgős volt, tömegközlekedéssel minden elérhető volt, bulihelyek egymáson... nem sorolom. Aztán ahogy idősödtem, vágytam a nyugalomra, hogy ne kelljen csöveseket kerülgetni, szirénazajban aludni, ésatöbbi. Tudom, hogy vannak Pesten is nagyon szép kertvárosi részek, meg Budán is csumpi helyek, de arányaiban össze sem hasonlíthatóak egymással. Az sem a szimpátia eredménye, hogy az ingatlanok átlagára Budán magasabbak, hanem mert egész egyszerűen Buda összességében jobb. Az már egyéni preferencia, hogy ez a “feeling” kinek mennyire fontos és mennyit ér meg neki. Én anno úgy voltam vele, hogy inkább legyen visszafogottabb a lakás, de jobb a környék. És ezt azóta is tartom...
2023. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

"A budai "életfeelinget" csak Budán lakva lehet megérezni?"

Nyílván igen.

2023. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hótmindegy hol él az ember: Csenyétéén vagy Budakeszin.

Az érzés ugyanaz tud lenni.

2023. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Pont ezen gondolkodtam én is. Pesten élek régóta már. Nemrégen elhatároztam, megnézem ezt a budai feelinget. Odabuszoztam a hegyre többször is. Ami feltűnt, és a Google mapsről nem látszott úgy: minden utca lejt vagy emelkedik. Megcsapott a sokkal jobb levegő. Nem kértek cigit, szia uram. Sok idős nő, illat felhővel. Nem nézett rám egy ember sem. Kevés bolt, ami van, annak elegáns a neve. Kutyák elég sok. Madáretető viszont nincsen.
2023. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!