Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyenek a budai panel lakótel...

Milyenek a budai panel lakótelepek hangulata és közössége?

Figyelt kérdés

2023. máj. 15. 13:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ez egy komoly szociológiai kérdés lenne amúgy
2023. máj. 15. 13:23
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jó, Őrmező és Gazdagrét ez a két legjobb.
2023. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Kellemes, csendes. Kedves szomszédokkal, jó hangulatú, vidám idősekkel. Lelkes fiatalokkal. Minden nap egy áldás ott, szinte megölel a nyugalom. Jó illat terjeng, ha ablakot nyitok. Hallani a madárcsicsergést. Csótánybogarat is csak internetes fotókon látni, kutyaszarba sem lép az ember. Nem szemetel senki, és ami a legfontosabb, mindenki segít mindenkinek. Egy igazi közösség, ahol nincs helye haragnak, gyűlöletnek, irigységnek. Csak is a tiszta, önzetlen szeretet az, ami összetartja e vidám embereket.
2023. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik kerület? Óbuda és Kelenföld is Buda.
2023. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Óbuda tele van lepusztult,nagyokos nyugdíjasokkal és rengeteg az albérlő,általában egyetemisták,akik rengeteget buliznak.
2023. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
13:44 mindegyikre kiváncsi vagyok, többieknek köszi
2023. máj. 15. 14:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A XI. ker. lakótelepei teljesen patent helyek, én kifejezetten panel-ellenes vagyok, lakótelep szélén voltam gyerek egy másik városban és utáltam. Egy olyan hangulat miatt amit a XI-ben nem vagy alig tapasztaltam. Persze vannak fura részek, a sokadik villamosmegálló Albertfalván egy ugyanolyan kereszteződésben egy ugyanolyan ház mellett :) vagy a szürke, értsd gyárilag szürke épületek Kelenföldön... de valahogy mégse nyomasztó arrafelé sétálgatni. Vannak aztán egész meglepő helyek is, pl. ha elmész a Vakvarjúba ebédelni, el is felejted hogy laksitelepen vagy :)

De mindez csak felszínes benyomás, sohasem laktam ott.

Én csak téglablokkosban laktam a XI. kerben és teljesen jó volt az is. Akkortájt "cserélődött le", a valószínűleg 50-es évek óta ott élő eredeti lakóközösség, szóval egyre több lett a fiatal, egyre jobb a hangulat, megjelentek a jó helyek a környéken stb.

A villányi úti tömbök meg már egy egészen más kategória és csak azért írok róla mert a "kerület első lakótelepe" címszó alatt olvastam egyszer róla. Számomra ott kezdődik Buda, minden értelemben. Mint táj, mint közösség, mint hangulat.

2023. máj. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

III. kerületben éltem, hát, egy kalap fos volt. Az utcában csövesek, másik oldalt kocsma (éjjel nem szerettem hazajárni), a közösség egyik fele arrogáns bunkó, a másik fele "Karen", a harmadik meg nyugdíjas :D


Szóval mi épp szépen kifogtuk.

2023. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Karen... az a Kevin csaja? 🤔
2023. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gazdagréten lakom, a panelek jó műszaki állapotban vannak, tiszta az utca, közel van a természet is. Egyedül sok az itt lakó kötekedő bolond.
2023. máj. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!