Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestet miért tartják...

Budapestet miért tartják Európai szinten biztonságos városnak?

Figyelt kérdés

pl. csomószor láttam leírva, hogy "Európa egyik legbiztonságosabb fővárosa", stb.

De azért az én és az átlagemberek véleménye nagyon más. Ismerőseim és én se merünk a város nagy részén este egyedül járkálni, sok helyen nappal se..és sok a kifejezetten veszélyes forgalmas csomópont is, pl. Blaha, Örs, Nyugati...vagy egész negyedek a 8, 9, 10, 21-kerületeben pl. ahol nappal többen se ajánlott menni...plusz hajléktalanok, koldusok az egész városban gyakorlatilag...

Más fővárosok akkor milyenek lehetnek, ha ez biztonságosnak számít?



nov. 7. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Na és miért nem mersz ott sétálni?

Nappal sem ajánlott menni, miért?


Történt veled bármi atrocitás ami miatt kialakult benned ez a sok félelem? Vagy olyan fajta vagy aki a saját árnyékától is fél, annak ellenére, hogy semmi sem indokolja. Utóbbira tippelek.

nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Mert idehaza nincsenek színes bandák, a rétinigrót meg leszedi a gázpisztoly vagy gázspray is.

És terroristák sem. Még.

nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Ne légy punci, félsz a rossz arcú emberektől annak ellenére, hogy hozzád se szólnak? Egy üres erdőben is összeszarnád magad, inkább benned van a hiba. Neked semmi sem volna jó. Fejleszd az önbizalmad
nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát azért Bp-n elég sok a késelés is az utóbbi években...
nov. 7. 13:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább pár agresszív kéregető, mint lövöldöző kecskehágó. Vegyél paprikasprayt, és járj boxolni!
nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Írj már konkrét számadatokat, hogy hány késelés volt összesen.
nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

"Ismerőseim és én se merünk a város nagy részén este egyedül járkálni, sok helyen nappal se"


Ezzel inkább ne dicsekedj, az önbizalomhiányos emberek társaságát senki sem keresi.

nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Budapesti késelés? ANGLIA! Na ott bökőznek a nigrok. [link]
nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Életemben nem hallottam még egyetlen esetről se, amikor valakit bántottak volna a hajléktalanok. 3 évet éltem Budapesten, sosem féltem éjszaka se, pedig én se a Rózsadombon éltem. Mindössze egyszer láttam, hogy valaki zsebelni próbált volna éjszaka a Blahán, de őt is elzavarták különösebb probléma nélkül. Azért ennél sokkal rosszabb dolgok is történnek más nagyvárosokban, különösen pl Olaszországban, Franciaországban vagy az Egyesült Királyságban.
nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Világot kell járni, és meghozni a saját ítéletedet. Könnyű mondani, igaz?!

Hát én vagy harminc évig jártam az Örsön, semmi bajom nem volt, a barátnőimnek, anyámnak sem. A Blahán volt, hogy odajöttek kéregetni, a Nyugati aluljáró valóban dzsuva, mondjuk bajom ott sem volt, de elég ocsmány. Egyszer egy nem cigány csávó odajött hozzám, hogy kölcsönkérje egy hívás erejéig a telefonkártyámat, majd megtartotta, azt utáltam mondjuk.

Meg egyszer egy kertvárosban fenyegettek meg veréssel. Meg kell kérdezni, hogy a kint élők mit tapasztalnak, mit nem.

nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!