Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestet miért tartják...

Budapestet miért tartják Európai szinten biztonságos városnak?

Figyelt kérdés

pl. csomószor láttam leírva, hogy "Európa egyik legbiztonságosabb fővárosa", stb.

De azért az én és az átlagemberek véleménye nagyon más. Ismerőseim és én se merünk a város nagy részén este egyedül járkálni, sok helyen nappal se..és sok a kifejezetten veszélyes forgalmas csomópont is, pl. Blaha, Örs, Nyugati...vagy egész negyedek a 8, 9, 10, 21-kerületeben pl. ahol nappal többen se ajánlott menni...plusz hajléktalanok, koldusok az egész városban gyakorlatilag...

Más fővárosok akkor milyenek lehetnek, ha ez biztonságosnak számít?



2023. nov. 7. 13:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Erre azt tudom mondani, hogy van egy szegedi ismerősöm, aki felment bulizni (csaj) Budapestre és valami agresszív részeg nő belekötött és összeverekedtek, de gondolom a csajban is volt alkohol, lehet ha megfelelően kezeli a helyzetet nem ugranak egymásnak. Na azóta a szegedi ismerősöm úgy emlegeti BP-t, hogy barátnőjét rommá verték Budapesten, szóval ő biztos nem élne Bp-n sose.


Én meg aki Bp-n él, mindig este 11-kor zárás után jártam haza a kondiból sose történt velem semmi. Pedig az Örs főleg a COVID alatt valóban rosszabbnak volt ítélve, volt hogy katonák járőröztek rendőrökkel kombózva.


Annak ellenére, hogy heti 3-4x sétáltam mindig az éjszakába haza még csak hozzám sem szólt senki.


Azóta elköltöztem onnan, azért múlt idő, most a Keleti pu. mellett lakok, az véleményem szerint sokkal rosszabb, de itt sem ért még semmi agresszió.

2023. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Minden nagyvárosban vannak gettók. Szerinted Londonban, Stockholmban vagy Bécsben nem történhet veled baj? Sokkal nagyobb eséllyel, mint Pesten. Fiatal csinos nő vagyok és sosem ért atrocitás Budapesten. Persze éjszaka egyedül nem mászkálnék az Orczy tér környékén, de ugyanígy Bronxban sem. Minden városnak vannak kerülendő negyedei, de Budapest összességében így is biztonságos.
2023. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten lakom, viszonylag gyakran járok éjszaka ide-oda, sosem volt még semmilyen atrocitás.


De egyébként ha van egy kijelentésed, hogy "ebből a halmazból ez az egiyk legjobb" és csak az egyiket vizsgálod... nem érzed a furát a dologban?:D Ez egy visoznyítási állítás, azaz függ a többitől az eredmény.

Példa:

Sok az 1? És ha azt mondom, hogy a (-100), (-15), (-2), 0 és 1 számokat tartalmazó halmazból az 1 a legmagasabb értékű szám, igazam van? Igen, igazam van.


Szóval javaslom nézz statisztikákat Európa többi fővárosát illetően és vond le abból a kvöetkeztetést, ne pedig a félelmeidből indulj ki 0 tapasztalattal itt is, ott is.

2023. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A biztonságot nem az alapján mérik, hogy az átlagember mit gondol (amúgy teljesen tévesen), hanem több év alatt összegyűjött, nagy mintájú statisztikákon. Azok alapján pedig Budapest elég jó helyen szerepel.
2023. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagember nem élt Brüsszeltől Bukarestig minden főváros minden kerületében huzamosan. Ellenben akik statisztikát csinálnak, azok kiszűrik a tájékozatlan emberek személyes véleményét.
2023. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az általad említett kerületekben összesen ~ 300.000 Fő él, akkor ezek szerint Budapesten legalább 300 ezer ember fél nappal és este is kimenni a lakóhelyén?

ugye ezt te se hiszed el, ha így olvasod

2023. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
9%

Mert nem biztonságos, ez tény, de a kéregetők NEM vernek meg, csak rhadt zavaró és bizony van, aki fenyegetőzik.


Nő vagyok, naponta 8x beszólnak hogy mit csinálna velem, de álltak már az utamba, hogy "mit nézem" - és társai. Nem vertek meg, viszont villamoson vagy HÉV-en verte már a csávó a frkát a szemben ülésen - ez van, Bp nem biztonságos.


Számomra a biztonság azt is jelenti, hogy nem állít meg 80 méterenként egy hajléktalan vagy "rákosoknak gyűjtő", hanem elmehetek A-B-be nyugodtan.

2023. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hany keseles, lovoldozes, gyilkossag, rablas tortenik? Keves.
2023. nov. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!