Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudok tenni hangos szomszé...

Mit tudok tenni hangos szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetem miatt költöztem fel budapestre és vagy 1-2 hete elkezdett a szomszédos házba valaki hangoskodni késő este.

Az a baj hogy meg se tudom kérni hogy maradjon csendbe, mert a szomszéd emeletes házba van, sőt még azt se tudom hogy honnan jön a zaj, feltételezem hogy közvetlen melletem van. Ha jó hallom videójátékkal játszik és amiatt kiabál, de va amikor full idegesen hagosan beszél majdnemhogy kiabál, van amikor meg kiabálva újjong.

Meg azt sem értem hogy vannak olyan napok amikor egész nap ezt csinálja, mintha egész nap otthon lenne azután még hajnálba is rákezd. Aki fölötte vagy alatta van miért nem kéri meg vagy hívja a rendőröket rá ha tudja honnan jön a zaj?

Hogy tudom kideríteni hogy honnan jön a zaj? Lenne egyáltalán bármi értelme ráhívni a rendőröket?

Köszi a segítséget!



nov. 9. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

[link]


Egyébként komolyra fordítva a szót: nem lehetne kiplakátolni a lépcsőházba, hogy X óra után kérem ne hangoskodjanak, mert legközelebb rendőrt hívsz?

nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs kulcsom a szomszéd épülethez, nem tudok kiírni semmit oda sajnos.
nov. 9. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nincs ott valamilyen gondnok, vagy házfelügyelő?
nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

és ha kívülre ragasztanád, a bejáratra? megnézed,ha leszedik,visszaragasztod?(én nemtom.)

amíg nem alszol,fejhallgató/fülhallgató nemtom meddig véd, ébresztőóra rezgésére meg föl kéne ébredni reggel viszont. de amúgy van ilyen fültok,meg füldugó is munkaruházati boltban.

nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy panelház-sor?

Mert akkor egyszerű kideríteni, ki az: megnézed, hogy a ti szinteteken hanyas ajtó van a másik oldalon, valószínű a szomszéd házban is az az ajtószám lesz a te emberedé.

Ha ez működik, akkor tudsz pl. kaputelefonon csengetni, és megkérni, hogy hagyja abba, mert zavar.

Ha nem használ, akkor jöhet a rendőrség is. Első (pár) alkalommal lehet csak figyelmeztetik, de annyiszor hívhatod őket, ahányszor csak újra zajongani kezd, így gyorsan lesz valami kézzel fogható bünti is. Plusz ha esetleg a közvetlen szomszédok is melléd állnak, akkor főleg nyert ügyetek van.

Persze lehet, hogy a ház adottságai miatt pont a te lakásodba szűrődik át a legjobban a hang, és a másik lépcsőházban nem hallják ennyire.

De neked attól még jogod van a nyugalomhoz, csak én biztos békés úton próbálkoznék először.

nov. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Felhívod a közös képviselőjüket.
nov. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

A KK nem tud tenni semmit, nincs jogköre nem hatóság.

Hívj rendőrt.

nov. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Panelban tényleg nen tudod honnan jön a zaj. Simán úgy hallatszik, hogy fölötted van, erre kiderül, hogy két emelettel alattad (megtörtént eset)
nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem tudom mi történt, de azóta amióta kiírtam a kérdést nem volt semmi zaj, már aznap este se. De ha megint elkezdődik akkor csinálok valamit.
nov. 11. 11:29
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
:D Lehet, hogy olvasta a kérdést, amit kiírtál itt, és magára ismert. :D
nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!