Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az egyre erősebben,...

Miért van az egyre erősebben, hogy a kárpátaljai ma- gyarok inkább oroszul beszélnek, az ukránt pedig hanyagolják erősen?

Figyelt kérdés
Már nem hallani olyanakat az utcán pl. Hogy "Як тебе звати stb.

nov. 20. 13:01
 1/6 A kérdező kommentje:
*magyarok
nov. 20. 13:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ungvárra járok át hetente. Én nem azt tapasztalom amit te állítasz.
nov. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom idősebbeket halottál.

Régebben mindenki beszélt oroszul Ukrajnában, a magyarok is. Az idősebbek már nem tanulnak meg mégegy nyelvet.

Jellemző:

Tavaly nyáron építkeztek mellettünk, a munkások ukránok voltak. Egy beszélt magyarul, ő kommunikált az építésvezetővel. A többiek egymás közt többnyire oroszul beszéltek.

nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A rendszerváltás körül kérdeztem egy Magyarországra házasodott magát ukránnak nevező nőt, hogy mennyire tud ukránul. Azt mondta, hogy egy keveset megért, de otthon is oroszul beszélnek. Viszont a nagyszülei még jól beszélik az ukránt.


Hasonló választ kaptam egy mongol feleségtől.

nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert az orosz sokkal szebb🙄
nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Oroszoknak semmi közük nem volt a szerbekhez. Soha sem volt kapcsolat köztük a történelem folyamán. A történelem folyamán csak ezeknél fordult elő ,hogy nem született közös gyerek. Az Oroszok elutasítottak őket mindig. Ilyen csak szuper magas rangú lenyeknel fordult elő aki az időben is tudták utazni.
nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!