Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért “pusholják” folyton a...

Miért “pusholják” folyton a szüleim, hogy a mesterszakom után költözzek el külföldre?

Figyelt kérdés

Jelenleg még itthon élek, számvitel mesterszakon tanulok, a szüleim tettek nekem 14 millió forintot félre önerőre, viszonylag jól keresek (nettó 500 ezer) szerintem eltudnék itthon is lenni.


De folyamatosan azt hallom, hogy az inkább helyezkedjek el kint külföldön, ha már nemzetközi szakmában dolgozom, és beszélek 2 idegen nyelvet, és ne hitelezzem el magam itthon, vagy ha igen, akkor adjam ki a lakást, és próbáljam meg külföldet legalább adjak esélyt a dolognak.


Miért akarják ennyire, hogy messze költözzek?


nov. 23. 14:07
1 2
 1/14 anonim válasza:
72%
mert ilyen jól beszélsz angolul
nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen igazuk van. Szerencsés vagy hogy ennyi indulótőkét kapsz tőlük, ezzel külföldön is el lehet kezdeni valamit, és ha van egy kis eszed nem ebben az orbáni neofeudalist rabszolgaputriban kötöd le magad, hanem elmész nyugatra ahol normális élet, normális bérek és demokrácia van. Ég és föld. Mennék én is csak nekem nem hogy 14 misim, de 1 misim sincs, meg beteg is vagyok, szóval esélytelen. De ha tehetném, nem gondolkodnék.
nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert látják mi folyik az országban, és jót akarnak neked. Gondolom úgy vélik, több mindent elérhetsz külföldön.
nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Mert nekik már több tapasztalatuk és eszük van mint neked.

Fogadd meg és menjél,pár év múlva magadtól is rá jönnél majd,de azokat az éveket se kell ki dobni az ablakon.

500 nettó jól hangzik,de ha lakást veszel Pesten,aztán meg

mondjuk gyereket szülsz,nem sokat fog érni..

Arról nem beszélve hogy az oktatás és egészségügy gyakorlatilag

romokban hever,nekem két középiskolás gyerekem van,mindkettőnek

kell két kulcsfontosságú tantárgyból plusz óra,mert nincs pedagógus

a suliban rá.Egy óra 4-6 e.ft,heti kettő kell,ez alaphangon egy gyereknél havi 40e.ft,kettőnél 80e.ft.És ha több tantárgyból is kell,lehet beszorozni még...Ha én bármilyen nyelvet beszélnék,egy percig se tétováznék.

nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2%
Mert pont olyan ostobák, mint az ide irkálók, akik azt képzelik, hogy külföldön kolbászból van a kerítés, és nem fogják fel, hogy ott max kulimunkát végezhetsz egy megvetett alja kutyaként. Számvitel mint nemzetközi végzettség? Bolond vagy te is, mint a szüleid? Amúgy meg még magyarul sem tudsz: "eltudnék itthon is lenni" Az igekötős igék helyesírása általános iskola 3. osztályos anyag, de még az sem megy, te nagy mesterszakos, vicc vagy!
nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem könyvelőként dolgozom, hanem Kontrollerként, nemzetközi multinál, tehát nem is magyar területen, az, hogy te csak egy szót vagy képes megérteni ami a számvitel, az nem az én problémám :(


Ha esetleg a Kontroller alatt a konzolokhoz tartozó segédeszközt érted, akkor gyors keress rá, hogy még mit jelent mielőtt megint elkezded verni a nyálad feleslegesen.

nov. 23. 14:26
 7/14 anonim ***** válasza:
6%

"számvitel mesterszakon tanulok"

. Hát, ez pont nem az a szak, amellyel külföldön egyszerű boldogulni.

nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Mert ezek szerint jobban látják a helyzetet és több eszük van, mint neked.
nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: senki nem állítja, hogy külföldön kolbászból van a kerítés, de az egyáltalán nem igaz, hogy csak aljamunkát kap valaki. Akinek van végzettsége, van nyelvtudása, és valamennyi alaptőkéje az első pár hónapra, az minden nehézség nélkül talál megfelelő munkát.

Én is több éve dolgozom a végzettségemnek (mérnök) megfelelő helyen, és egyetlen napot nem mosogattam vagy takarítottam, vagy hasonló.

A kérdező tájékozatlan, de bolondnak legfeljebb téged lehetne nevezni, semmit nem tudsz a külföldi lehetőségekről, csak hülyeségeket hordasz össze minden alap nélkül.

Másrészt meg külföldre költözéshez, karrierhez nem akadály, ha valaki téveszt valamit a magyar helyesírásban, egyébként a kérdező által elkövetett hibát minden második magyar is eltévesztené, mert nem tanítják meg, hogyan lehet eldönteni, az igekötő melyik igéhez is tartozik.

nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Hallottál valaha a politikáról?

Keress rá neten. 5 perc és már te fogod sürgetni.

nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!