Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten belül mindenki...

Budapesten belül mindenki lenézi Csepelt?

Figyelt kérdés
Eddig még csak negatívumokat hallottam Csepelről, főleg azoktól, akik Budán laknak. Az az igazság, hogy én jártam arra sokszor és igen tényleg vannak proli, alkesz emberek, cigányok, de nem mindenki ilyen és teljesen normális emberek vannak többségben. Meg ugyanez más gazdagabb kerületekről is elmondható csak lehet az arányok mások. Most ott vettem egy lakást, mert megfizethető áron találtam és akinek meséltem eddig mindenki lehúzta. Pedig fiatalként segítség nélkül szerintem Csepelen is jó, ha tud venni lakást az ember a mai árak mellett.

nov. 27. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Budán lakom, de több okból is járok Csepelre. Hévvel utazom. Sem a héven, sem máshol soha semmi gond nem volt, és igencsak lecsúszottnak kinéző emberek voltak udvariasak,előzékenyek, romák is.

Sok tiszta,zöld park,sétálni is szoktam .

A nagy szuper pesti Belváros ezerszer koszosabb,veszélyesebb, ha lehet azt viszont elkerülöm.

nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Veszélyes környék, lepra
nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nincs jó híre, de nem ismerem jól, talán csak 2x voltam ott. Nem volt semmi különös, szokásos lepukkant környék, mint majdnem mindenhol. Csak annyit észleltem hogy nagyon messze van. Igazából egy külön város. Örülj neki, hogy sikerült lakást venned. Nem másoknak kell megfelelni. Ha nem tetszik NEKED a környék mégsem, akkpr majd pár év múlva eladod és elköltözöl máshová.
nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Az egyik rokonom a csepeli gyártelepen vett egy lakást és nagyon szeret ott élni. Szerintem sokkal inkább lenézik Budapesten a Hős utca környékét, mint Csepelt. Ráadásul én olyan ember vagyok, hogy engem nem befolyásol más ember légbőlkapott véleménye.
nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Csepellel inkább az a gond, hogy nagyon kiesik a közlekedésből.
nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Semmi gind vele,messze van a brlvarostol,a 4/6 villamoszol.
nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Sok előítélet van róla de alapból nem rosszabb hely mint máshol. A 90-es években volt rosszabb hírű, de akkoriban máshol is elég gáz volt a közbiztonság, ezek a formák meg már nem laknak ott nyilván.

Akik leszólják többnyire ezekre a régebbi előítéletekre hagyatkoznak, vagy arra hogy nagyon kint van (de pl 15. kerület meg a többi külkerület is megkapja ugyanezeket a stigmákat hogy "falu"), vagy pedig a panel lakótelepek miatt, de ez megint csak egy olyan dolog hogy eléggé változatos és sokfajta lakótelep van ott, teljesen élhetőek is, sok zölddel. Persze van akinek sivár és lelketlen a lakótelep, de az a többit se szereti. És hát van itt is egész szép kertváros, de arról már többnyire nem szoktak tudni a lenézők. Ennyire érdemes komolyan venni az ilyeneket is nagyjából.

nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

#6:

Józanodjál már ki a piából, mielőtt kommentelsz valahova.

nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Én a "csikágóban" (külső-erzsébetváros) vettem lakást (szintén fiatalként). Néhány ismerősöm engem is lehúzott, de aztán tudod mire jöttem rá? Hogy ezek a kisujjeltartós emberek 95%-nak nincs saját lakása, havonta 200 ezerért bérelnek egy lakást. Mivel nem tudják még ideiglenesen sem leadni az igényeiket, ezért jó eséllyel a későbbiekben sem lesz saját tulajdonuk. Tehát tanulság: 1. Ne foglalkozz velük. 2. Nem kell senkinek sem megfelelned, te laksz ott. Ha jól érzed magad, akkor maradj. 3. Ha úgy gondolod, hogy megunod csepelt, akkor pár éven belül eladod és ami pénzt hozott az értéknövekménye + saját tőkét belerakva tudsz máshova költözni.
nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
U.I. Nekem is ez a tervem (bár én alapból egy kis lakást vettem). Megvárom, még újra rendeződnek a kamatok, addig csinosítgatom, aztán majd eladom és veszek egy nagyobbat, újabb építésűt, zöldebb környezetben.
dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!