Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Olcsó lakás vagy ingázás és...

Olcsó lakás vagy ingázás és spórolás?

Figyelt kérdés

Vidéki csóró srác vagyok, alig van kb 200.000 ft megtakarításom. 1 éve vagyok munkanélküli , de jövőhéten kezdek az új munkahelyemen Pesten. A fizetés az bruttó 400. 1 hónapja összejöttem távkapcsolatban külföldi (nyugat európa) barátnőmmel, még nem találkoztunk személyesen, az még sajnos idő amíg összehozzuk, viszont már nagy tervekben vagyunk, hogy mivel mindketten egy toxikus családban élünk, ezért 3 hónap múlva összeköltöznénk kint Nyugaton. A bibi ott van, hogy még csak ő is ezen a héten kezdett dolgozni, jelenleg is minusz 300 euróban van, az első fizuja is teljesen el fog menni karácsonyra, stb. És hát részmunkaidőben dolgozik, így havi bruttó 900 eurót keres.

Apám fél órajá felhívott, hogy Pesten lenne egy lakáslehetőség. Nagyon kedvező áron, havi 35.000 ft/hónap és 2 havi kaució. Plusz a rezsi, de abban kapnék tőle segítséget ha már nem tudnám fizetni. A kaját mondjuk nem tudom hogy férne bele, nagyon szűkösen. Szóval holnap délelőttig kellene a válasz, mert különben kiadnák másnak.

Azért jött fel a téma, mert eléggé vidékről kéne feljárnom, itt bivalycsesznéden semmi nincs és csak Pesten találtam melót ahol szíveseb is alkalmaznak. Tehát ez minden nap 2-2 óra oda-vissza ingázás (+1 óra várakozás hazafele). Lényegében 6-19-ig lennék otthonról távol. Ezért apám úgy volt vele, hogy ahol lakik ott mivel ilyen olcsó a lakás ezért mindig elsőkézből kap a tulajtól infót megüresedő lakásról. És pont most üresedne meg. Meg hát apám szerint közel sem biztos a külföld összejövetele azokkal a részletekkel, amiket ugye az előbb is leírtam...

Teljesen össze vagyok zavarodva jelenleg, nem tudom mi tévő legyek.



dec. 8. 22:30
A kérdező szavazást indított:
Ingázás és spórolás
Lakás Pesten
20 szavazat
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Annyi még plusz infó, hogy jelenleg egyáltalán nem beszélem a célország nyelvét és nem is a legkönnyebb nyelvek egyike. Angol az mondjuk megy szerencsére nekem. Viszont ugye így kint nehezebb lenne nekem állast találnom, meg még egyáltalán fogalmunk nincs arról, hogyan kéne nekikezdeni ott munkát találni. Itthon sem ment 1 évig, akkor ott kint mennyire lenne nehéz...
dec. 8. 22:44
 2/46 anonim ***** válasza:
83%
lakàs pesten, nem kérdès!!
dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
89%
Egyertelmuen a lakas pesten. Kb a berleted ara a lakbered. Es idod is tobb lesz. A kulfoldi csajodra nem alapoznek meg semmit sem.
dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
3-as: az országbérlet 80%-át köteles mondjuk fizetni a cég. Tehát ha a BKV bérlet egy 10-es, az országbérlet is csak 3 ezer forint. Tehát a lakásra így költök jóval többet. Plusz még a bkv. Plusz a kaja, hisz akkor már nem anyám főz rám. És a rezsi se kis pénz.
dec. 8. 22:52
 5/46 anonim ***** válasza:
94%

Lakás Pesten. Bármikor felmondhatod. A "soha nem találkoztunk" csajra meg nem sokat alapoznék első körben, főleg nem az összeköltözést.


Nyilván ha te végképp annyira csóró vagy hogy a 30 pár ezres albérlet helyett is a napi 5 óra feleslegesen elpazarolt időt választod akkor nincs miről beszélni.

dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
85%

Pesten kis sotet udvari nezetu szoba berlese olcson. 60-130 ezer +rezsi (12-20 e huf) szokott lenni a szoba berles. A sotet kicdi szoba az ugye az olcsobb.


A 35 nagyon rossz helyen lehet vagy pince stb. Kerj videot most. Va nem tudod mdgnezni kerj rovidebb tavra szerzidest pl 2 honap vagy 1 honap.


Mindenkepp vegyel ki vmit pesten .

dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Pár hét múlva találkoznánk, még a fizum előtt, csak hát ugye arra is félre akarok tenni. Aztán ha elmegy minden pénzem most a lakásra akkor a találkozó nem fog kijönni.

Nem akarok ingázni, de közben meg ingáznék azért, hogy tavasszal összeköltözzünk...

dec. 8. 22:58
 8/46 A kérdező kommentje:
6-os: Voltam már apámnál, nem rossz hely csak kicsi lakás. Ő is 30-ért bérli havonta. Meg ugye agglomeráció, nem pont bent Budapesten.
dec. 8. 23:00
 9/46 anonim ***** válasza:
88%
35k/hó Bp-en és te gondolkodsz rajta? Ez vagy kamu kérdés, vagy te idióta vagy.
dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Sose találkoztatok, de mar költöznél ... 🤦‍♀️

Menj pestre es ha akkora a szerelem akkor majd 1-2 ev múlva összeköltöztök.

400k fizubol 35k alberlettel meg fogsz tudni elni. Meg ugy is ha havonta elvonatozol a csajodhoz kulfoldre.

dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!