Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan döntsek? Költözzek...

Hogyan döntsek? Költözzek külön a szüleimtől, vagy inkább maradjak, és tegyek félre még több pénzt? 25/f

Figyelt kérdés
Van egy kiadó lakásom, amiből szeptember 10-én kiköltözik a lakó. Most be tudnék költözni, és egyedül lakhatnék, amire már régóta várok. Viszont ha egyedül laknék, akkor utána csak olyan havi 100 ezret tudnék félre rakni. Ha viszont maradnék otthon a szüleimmel, akkor ezt a lakást kiadva viszont havi 350 ezret meg tudnék spórolni (mint eddig). Eddig is évekig spóroltam otthon lakva, párom nincsen. Viszont már jó lenne egyedül lakni, nagyon szeretnék már. Szeretem a szüleimet, bár mondjuk sokszor van feszültség otthon, de amúgy szeretjük egymást. De sokszor gondolom, hogy jó lenne máűr egyedül. Plusz ha egyedül laknék, akkor már vennék egy kocsit is, ami méginkább nagyobb szabadságot adna, mert most a szüleim kocsiját használom, ha kell valamire. Nagyon jó lenne már önállósodni, ugyanakkor pénzügyileg nem érné meg annyira :( Ti hogyan döntenétek?

2023. júl. 17. 09:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Rövid távon lehet jobban járnál egyedül, de ha 3x annyit félre tudsz tenni havonta, akkor pár éven belül qrva nagy előnyben lennél anyagilag. Én spórolnék még a helyedben, türelmes lennék. De ez én vagyok...
2023. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Kocsit amúgy is tudsz venni, ha elköltöznél egy magadnak azért nagy teher, így per pillanatba otthon maradnék.
2023. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

En, szerintem kulonkoltoznek.🤷🏼‍♀️

Van egy tehermentes lakasod, tudsz venni egy autot is.

Ha csak nem gyujtenek vmi nagyobb volumenu dolgora, akkor eleg lenne kevesebbet felretennem, a sajat kenyelmem erdekeben.

De nem ismerlek, magambol indultam ki, en vilag eletemben nagyon fuggetlen voltam, alig vartam, h kulonkoltozhessek es a magam ura legyek.

2023. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy igen, a legtöbben önerőre/lakásra, kocsira gyűjtenek nagy lemondás árán, azt megértem. Neked viszont ezek megvannak, szóval az is kérdés, hogy megérné-e a plusz pénzért otthon maradni.
2023. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
29%
#4 Miért ne érné meg, ha megteheti? Sokkal nagyobb vagyona lehetne, több lehetősége lenne, nagyobb anyagi biztonságot teremthetne magának. Nyilván el kell költöznie egy idő után, de ha ott van ez a lehetőség számára, akkor élnie kéne vele szerintem. Később megköszönné magának, hogy türelmes volt...
2023. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%

Én is megtehetném, hogy hazaköltözök anyámhoz a kisszobába, a lakásom meg kiadom, havi 150-nel többet félrerakhatnék, meg az autómat is eladhatnám, mert anyámnak is van, akkor használom azt, tiszta megtakarítás.


Nyilván ez egy idő után kellene a fszomnak, mint életmód, pénz ide vagy oda.


A kérdezönek kell eldöntenie, hogy neki mi fontosabb, az önállóság vagy a pénz.

2023. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez fogós kérdés. Ha tényleg nincs senkid akkor nem hülyeség kiadni addig amíg nem akarsz valakivel összeköltözni. Ez az első verzió.

De mivel fiatal vagy, ezért amolyan bulizós lakásnak is tarthatod. Feltételezem, ha ennyi idősen van saját lakásod, gondolom szülői támogatással van és ha szülőknél laknál ezután is lakáskiadás nélkül, úgyis mehetne a havi 100 -nál nagyobb spórolás.

2023. júl. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Csak az is kicsit gond, hogy az a lakás 55 km-re van a munkahelyemtől, a szüleim pedig csak 8 km-re laknak a munkahelyemtől. Úgy gondoltam, ha oda is költözök, heti 1-2 napot még a szüleimnél fogok tölteni, így a spórolhatok kicsit az utiköltségen is. Anyukám különben nem szeretné, ha elköltöznék.
2023. júl. 17. 10:38
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze az előnyöket, hátrányokat egy listában, mi ebbe nem láthatunk bele.

Plusz a jövőbeli terveidet a pénzzel.

2023. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%
Az 55 km miatt maradnék a helyedben a szülőknek. De csak akkor ha jól kijössz a szülőkkel.
2023. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!