Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mosonmagyaróvárra és Győrre...

Mosonmagyaróvárra és Győrre is igaz ez az egyetlen, de annál rosszabb dolog (lásd: alább), mint amit Sopronra mondanak?

Figyelt kérdés

Állítólag - a már huzamosabb ideje, vagy egészen gyermekkoruk óta ott élők egyöntetű véleménye szerint - a keleti területekről nagy számban odaköltözők egy része miatt érezhetően/tapasztalhatóan leromlott a közbiztonság (nem csak a városban, hanem még a környező falvakban is)! Mind a biztonság érzete erőteljesen csorbult, mind pedig a betörések száma drasztikusan megemelkedett az elmúlt - alig - tíz évben! Feltételezem utóbbi akkor következik be a családi házaknál, ha kifigyelik, hogy órákra elmegy dolgozni (vagy egy-két hétre elutazik) a család, akkor törik fel a falusi/városi házakat.


Ez a helyzet olyan kisvárosoknál is ilyen aggasztó lett, mint például Mosonmagyaróvár? Vagy olyan nagyobb városoknál, mint Győr, illetve az azt övező falvak esetén is?


Azért kérdezem ezt, mert eddig a mi részünkön (észak-kelet) voltak rendszeresen gyakori betörések (főképp ritkán lakott területeken található házaknál, vagy falvak szélein), most pedig egyre több (nyugati) embertől hallom és olvasom ezt, hogy ott is drasztikusan megemelkedtek a betöréses esetek. Ha ez igaz (már nyugatra is), akkor már sehol sincs - legalább elfogadható szintű - biztonság? Kamera, riasztó (rendőrségre bekötve), kivonuló szolgálat, kutya, elektromos kerítés - már minden kell?!



dec. 21. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Gyakran járok a Dunántúlon, nekem nem tűnt fel hogy több lenne a bűnözés mint régen. Ott lakó ismerőseim sem számoltak be ilyesmiről. (Van aki nagyobb városban, van aki faluban él)
dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
10 kilométerre élek Győrtől, a faluban semmit nem romlott a közbiztonság. Sok új lakos van, ha keletről jöttek is, nem azok, akikre te gondolsz. Szerintem Győr sem lett veszélyesebb, átlagos nagyváros.
dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Győrben lakom immár 50 éve. 12 éve családi házban.


Egy szó nem igaz ebből!

A közbiztonság teljesen rendben van.

Röviden csak annyit mondanék, hogy a kertünk végében egy falnak neki van támasztva egy alumínium létra. Érted, kérdező???? SZÍNESFÉM! Az utcáról belátva is látszik. A közelünkben pedig van egy utca, ahol több cigány család is él. És az a létra 12 éve békésen pihen ott, senki sem mászott be érte a vállmagasságig érő kerítésünkön.

A házunk ablakainál a külső talajszinttől mért párkánymagasság nincs másfél méter. Én nem vagyok egy sportos ember, de ha akarnék, én is be tudnék mászni az ablakunkon. És mivel típusház a miénk, az utcában levő legtöbb ház ugyanilyen. És sehová nem törtek be 12 év alatt ebben az utcában.


Színtiszta hazugságot mondtak neked azok, akik így informáltak.

dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Nektek mindannyiótoknak!


Sikerült megnyugtatnotok - igazán öröm volt soraitokat olvasni!


Ezek szerint vannak még jó hírek is ebben a kis országban. :)

dec. 21. 23:11
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Győrben én ilyet abszolút nem vettem észre az évek során. Igazából a legtöbb helyen ponthogy inkább javult a közbiztonság.
dec. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

3-mas!

Hun lakol báttya mejik úcába?

Mekora letra? Gutya nincs?

dec. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is győri vagyok, betörtek hozzánk egy melléképületbe, a rendőr azt mondta, hogy nagyon megnövekedtek az ilyesmi bűncselekmények. Udvarról, melléképületekből, akár kisebb értékű dolgokat is elvisznek.

Nem tudom, hogy az általánosan nehezedő gazdasági helyzet miatt, vagy az ideköltözők miatt van ez. Egyébként nem nagyon lehet ezt még észrevenni, biztonságosnak mondanám a környéket.

dec. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Igen, sajnos tapasztalhatóan több a bűntény és a fura elemek is megszaporodtak, főleg a panelok környékén, ahol aránylag "olcsón" találnak albérletet. Az Audi meg az ipari park sok embert foglalkoztat. Az Audiba meg már embert nem találnak, gyakorlatilag borsodi cigányokat is alkalmaznak, elég ha a nevét le tudja írni, más nem is kell, 8 általános is megfelel.


A rendőrség meg híresen gyatra. Az állomány 40+os korosztály, fiatal nem megy oda dolgozni éhbérért, hogy kizsigereljék és leköpjék, ha elmehet egy céghez is dolgozni jobb beosztásért és bérért.

Szóval a közrend az már elbukott a kapitányságokon.

dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Mosonmagyaróvári vagyok. Tőlünk eddig máshonnan jött ember nem lopott,viszont a szomszéd rendszeresen. Hol biciklit,hol tüzifát,vagy bármit,ami nem volt lebetonozva. Pl még pelenkát is,mert én hülye leraktam az ajtó elé,amíg a babakocsit betoltam. Fél perc volt az egész. Szerencsére elköltöztek.
dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Az ország keleti részét, ne hasonlítsad Győr-Moson-Sopron megyéhez.

A kettő ország rész között, ég és föld különbség.

Győrben születtem és itt is élek, lassan 40 évesen. Az ország nagy részét bejártam, és laktam is más városokban, kisebb olykor hosszabb ideig. Én megmerem kockáztatni, hogy ország szerte Győrben van a legjobb közbiztonság. Itt is vannak problémák, de még csak megsem közelítik aszt a szintet, ahol Miskolc, Ózd, Kazincbarcika vagy Nyíregyháza van. Győrben és környékén vannak olyan helyek, ahol este nem szokták bezárni az ajtókat sem. Rengeteg kollégám van, akik az ország keleti részéből költöztek Győrbe, és megvannak elégedve a várossal. Amit leírtál abból egy szó sem igaz. Győrben egy olyan helyen élek, ahol több cigány család lakik, nyugodtan kint merem hagyni a kertbe, a kerékpárt, a fűnyírót vagy bármi mást. Akik aszt mondják, hogy Győrnek a közbiztonsága egy szinten van, az ország keleti részeivel, ők hazudnak!

dec. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!