Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy család számára BIZTONSÁGOS...

Egy család számára BIZTONSÁGOS MUZULMÁN országok melyek Törökország mellett? Ahol (valószínűleg) nem fogják sem városokban sem falvakban megállítani őket, h. adják át értékeiket - vagy még rosszabb! Algériát, néha Marokkót sem mondják biztonságosnak.

Figyelt kérdés

Algériát még úgy-ahogy megértem, de hogy Marokkó vidéki és városi részei sem lennének biztonságosak, az a beszámolók olvasgatása után furcsa.


Vajon Egyiptom (belső/vidéki területei is, nem csupán egyedül Kairó), Azerbajdzsán, Libanon és Omán (utóbbi nekem személyesen álmaim egyik célországa lenne) sem ajánlott, ha anya-apa-gyermekek látogatnának el oda néhány hétre?


Irán/Perzsia is vágyott úticélja lenne mind anyának mind apának (mindkettőnknek régi vágya teljesülne ezzel), de most a belső viszályok miatt gondolom nem ajánlott e mesebelien szép és fantasztikus múltú országnak a meglátogatása.



2023. jún. 24. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

UAE, Katar.

Ha betartjátok a helyi viselkedési szabályokat, akkor nagy valószínűséggel semmi gond nem lesz.

2023. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A konzuli szolgálat weblapján sok országról van tájékoztató.

[link]

Olvasd a "biztonság" szakaszt.

Kelet felé haladva jellemző, hogy a turistahelyszíneken kívül nem ajánlják megtapasztalni az adott ország vidéki valóságát. De tényleg csak ilyen polgárháborús, meg marakodó hadurak által irányított országok tetszenek?

2023. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Mindig lehet rémhíreket olvasni. Szabályok betartása ide, vagy oda. Az ember már nem tudja mit gondoljon. Marokkóba tuti sose teszem be a lábam, mert olyanokat olvastam. Szerintem van annyi szép, különleges ország ahol nem kell szemellenzős fanatikusok haragjától tartani.
2023. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Miért akarsz nyaralni olyan országokban ahol kevés garancia van a személyes biztonságodra?
2023. jún. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Oman.
2023. jún. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Amiket felsoroltal az mind biztonsagos. Azert nw gondold hogy minden muzulman barbar. A nagy tobbsege pont olyan normalos ha nem normalisabb mint egy katolikus.
2023. jún. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen biztonságos Marokkó, Egyiptom java, Katar, Bahrain, Omán, az UAE, Szaúd-Arábia, Azerbajdzsán, Malajzia, Indonézia java, Brunei meg alapvetően Banglades is. Ha az ember nem ijed meg az árnyékától, akkor Iránba, Pakisztánba, Irakba, Szíria bizonyos részeire, Mauritániába meg Libanonba is lehet menni. A maradék inkább csak gyakorlott utazóknak és enyhe elmebajjal küzdőknek ajánlott.


Eléggé félősnek tűntök, kezdjetek Ománnal vagy Szaúd-Arábiával, sok a látnivaló és ott aztán tényleg utánatok szaladnak, ha kiejtitek a pénztárcátokat.

2023. jún. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
Mauritani, erc vonat, az jo lenne
2023. jún. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, muzulmán vagy jelentős részben muzulmán országok közül Egyiptomban , Azerbajdzsánban, az Emírségekben, Albániában és Bosznia-Hercegovinában, valamint Koszovóban jártam, utóbbi három kivételével inkább turistás térségekben. Nem látok olyan akut biztonsági kockázatot, ami miatt ne lehetne ezekbe elutazni, egyszerűen nem az útonállók jellemzik ezeket az országokat hanem a barátságos emberek.
2023. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
És férfiak írják ezt, hogy nekik biztonságos volt? Épp elég fórumot és hírt olvastam a témával kapcsolatban más nyelvű forrásokon. Érdekes ha rakeresel egy topicra pl Törökország mennyire biztonságos egy dúl nőként? A nők többsége leírja, hogy nem igazán az, rossz tapasztalat, olvastam több helyen is. De akkor altassuk magunkat, hogy semmi baj nem érhet. UAE-rol meg hagyjuk miket olvastam és abban férfiak is érintettek voltak.
2023. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!