Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakótárs problémával jogi...

Lakótárs problémával jogi segítség?

Figyelt kérdés

A problémám az (röviden) hogy qz albiban ahol lakom többet akarnak fizettetni velem mint amennyi a szerződésemben van. Én szerintem egy jogtalan, nyilván őket ez nem érdekli. Hogyan tudok jogi segítség kérni? Vagy ez hogyan működik?



Ha esetleg ennyi infó nem elég a válaszhoz akkor szoljatok és leírom

Neharagudjatok, én ezt nem tudom még soha nem voltam ilyen helyzetben :/



dec. 27. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
A szerződés téged is véd. Lakbért annyit kell fizetned, amennyi abban szerepel, míg a szerződés le nem jár és újat nem köttök. Viszont a rezsi, közös költség összege abban nincs mindig rögzítve, úgyhogy annak az összege változhat.
dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, miért akarnak többet kérni - ha pl közben emelkedett a lakás bérlete, rezsiköltség, vagy a partnered hetente több napot ott van, akkor jogos.

Szóval írd meg légyszives, milyen indokkal kérnének többet.

dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
A lakotars a foberlod is egyben? Vagy o ki es milyen alapon ker(ne) meg penzt?
dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Két lakótársam van, az egyik a főbérlő, de nem a tulajdonos. Nekem a tulajdonossal nincsen semmilyen szerződésem csak a főbérlővel hogy X forintot fizetek. A tulajdonos azt mondta hogy emelkedik ez az januártól, azonban mivel én vele nem vagyok szerződésben, csak a főbérlővel ez engem kvázi nem kéne hogy érintsen, mert én 3 hónapja vagyok ott és az x összeg harmadával fog emelkedni a lakbér és én ezt nem tartom fairnek ( hisz a szerződésemben nem ez van).


Fizettem kauciót is mikor beköltöztem.

A szerződés pedig egy egy éves szerződés

dec. 27. 10:28
 5/17 A kérdező kommentje:

Nincs ott többet a két lakótársam, a közös költség illetve a rezsi pedig nem jatszik a kérdésben szerepet. Kizárólag a lakbér.


Koszonom egyébként az eddigi válaszokat

dec. 27. 10:29
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos pedig akkor jogos a követelés. Emellett erösen kérdéses, mennyire érvényes a szerzödésed, mert egyrészt ahhoz, hogy a lakótásnál albérlö lehess, kell a tulaj beleegyezése is, másrészt meg az lenne a korrekt szöveg, hogy a lakbér egyharmadát fizeted.

Ha nem így van, akkor te vagy rossz helyzetben, egy jogi elájrás során nem neked lenne igazad.

Egyébként a föbérlöd simán felmondhat, ha nem fizeted a rádesö részt, és máshol nem lesz ennyire kedvezö helyzeted.

dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De akkor nekem mi a pozitívum abból hogy szerződés van? Mert akkor én azt látom hogy fizettem kéthavi kauciót aláírtaü egy szerződést mégid bármelyil pillanatban (akár a beköltözésem után is két hónappal) a megbeszélt ár harmadával lehet emelni. Hát ez hol fair? :(


Értem amit mondasz egyébként és koszonom a választ de valahogy nagyon elkeserít ez

dec. 27. 16:11
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerződés nélkül bármikor kitehetnek, és még panaszkodni sem lenne hol.

Örülj neki, hogy nem egyedül vagy, és nem csak téged terhel az emelés.

dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De hát van szerződésem velük, az nem érvényes?
dec. 27. 16:28
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

De. Azért is nem raknak ki csak úgy.

Az én szerződésemben benne van, hogy két éven belül ha elköltözöm, akkor búcsút inthetek a kaukciónak például.

És bár nem tartalmazza kifejezetten, a főbérlőm mondta, hogy ő egy éven belül nem fog bérleti díjat emelni, de a rezsivel nem tud mit kezdeni. Értelemszerűen az meg az én kiadásom.

A rezsi hogy jelenik meg a szerződésedben?

dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!