Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mást is kikészítettek az...

Mást is kikészítettek az egyetemi érdeklődéssel, nyomozással? Nem veszik észre, hogy tönkreteszik a másikat így?

Figyelt kérdés

Kis faluban lakom és mint beiratkoztam egyetemre anno, teljesen kiidegelnek a kérdéseikkel. Konkrétan stresszben élek, meg rengetegszer odáig ment, hogy hetekig magam alatt voltam. Nem tudok a boltig elmenni, hogy 5-en ne támadtak volna le, na mikor végzel, mennyi vizsgád van. Teljesen ilyen fülbemászóan, erőszakosan. Pláne úgy nagyon rossz, hogy nem ment, nem szerettem és volt egy tárgy, amiből többször megbuktattak, de a tanár rájátszott teljesen, nehogy diplomám legyen. Akkor lett a legrosszabb a helyzet, mikor más valaki is odajárt innen és körbeterített, körbegúnyolt. Előtte kitűnő voltam és ez azt hitték, feljogosítja őket a támadásra. Mint ha valami bulvár szenzáció lett volna. Azt sem vették észre, hogy nem elég, hogy bántott, magam alatt voltam, még ezek is belémrúgtak, mekkora fájdalmat okoztak, mert nem jószándék volt. Nem mertem átmenni máshova, vagy szakot váltani, mert azért is kikezdtek volna. Otthagyni végképp nem. Mások is bíztattok anno, hogy ők is féltek, mit szólnak, de végül nem csesztették. Hát nálam igen, mikor kiszámolták 3 éve, hogy odajárok, a fodrászon át, szüleim kollégái mindenki "kedvesen" érdeklődött, csesztetett. Letámadták a tesómat, anyámat és igazoltatták őket. Reggel lementem a buszra és gúnyoltak, "meddig jár még oda, mikor végez, buta, megbukott". Egyesekre a csoporttársaimnál is érdeklődtek, neten. Pedig ekkor még "időben voltam". Akikkel életében nem beszéltem, akik nem jártak egyetemre. Nekem eszembe nem jutna ilyet csinálni, meg nem lenne hozzá pofám, illetve mi a fészkes fene közük hozzá, mi múlik nekik azon, mikor végzem, mikor adom le a szakdolhozatom, miről írom, hányas lett a matek. Az meg, hogy kiszagolták, hogy nem megy és hirtelen mindenkit érdekelt. Nagyon durva szintig ment. Nem hiszem, hogy bárki is ezt érdemelné. És ha valakinek nem megy, valaki otthagyta, váltott,, akkor.megáll a világ, bújdosson el szégyenében, más meg éli az életét.


Azt hittem, hogy mikor majd nem járok oda, vége lesz. Én naív. Másnap elkezdték. Most az a téma és nagyobb szintem megy, "hol dolgozol, mit csinálsz, miért.nem". Ha dolgozol, pontosan hol, melyik cég, mit csinálsz, mettől meddig. Mint valami kínvallatás, nem elég elmondani, hanem hetente újrakérdezi. Ha egy postáig elmentél, elszámoltattak, hogy miért vagy itthon, mit csinálsz, hol.

Nem bírom tovább. A vidéki munkakeresés alapból egy rémálom, semmi nincs. Nem csinálhatod azt amit szeretnél. Mikor azonnal nem találtam semmit, behazudtam, hátha leszállnak rólam a volt gyakorlati helyem. Az lett a vége, hogy lenyomozták, hogy nem és azóta azzal csesztetnek. Direkt csinálják. Most már van, akkor most azzal. Pláne home office miatt. Jó, hogy azt nem kell elmondanom, hogy mikor van pisi szünet. Szomszédok jött át beszélgetni és megkérdezte a cég nevét és címét tőlem, meg mivel foglalkozik a cég. Egy néhány most elterjesztette "munkanélküli vagyok", megbuktam egyetemen és nem csinálok semmit (ha ez lenne se lenne közúk). Nem tudsz vele nem foglalkozni, nem eltúlzom. Azt meg pláne nem mertem, hogy külfödre készülök. Nem bírom, nincs jogom élni az életem? Alapból tönkreb.szni valaki életét, mert szar egyetemi szakra jelentkezett, most meg ez... Nem tudom, miért érdemeltem ezt.


jan. 7. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

“Letámadták a tesómat, anyámat és igazoltatták őket. Reggel lementem a buszra és gúnyoltak, "meddig jár még oda, mikor végez, buta, megbukott". Egyesekre a csoporttársaimnál is érdeklődtek, neten. ”


Pszichiáterhez kéne menned.

Sürgősen.

jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
#1: van itt az oldalon valaki, aki évek óta írja ezeket a "követnek a faluban, zaklatnak" üldözési mániás kérdéseket. Úgy néz azóta sem változott semmi, maradtak a kényszerképzetek.
jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%

Miért nem sz@rsz simán rájuk? Pont nem érdekelne más véleménye.


Amúgy meg költözz el egy nagy városba, ott biztosan találsz vmi értelmes munkát!


Nekem az egyetemen a volt csajom volt falusi, ott is kérdezgettek róla is, rólam is baromságokat, mintha nagyon szúrná a szemüket ez a dolog. De mindketten tettünk rá a magasból!


Lépj túl rajta, van elég dolog, amin stresszelni kell, ne ez legyen az! 😉

jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem hittem volna, hogy falun ennyire vészes a helyzet.

Nekem is van olyan rokonom, akivel ha találkozom, számonkérően kérdezi mindig, hova megyek, de olyan hangsúllyal, mintha nekem folyamatosan otthon kellene lennem, nem szabadna kimozdulnom sehova.

Hát te meg hova mész?

Még az a szerencse, hogy ritkán találkozom vele.

Én se szeretem ezt, sose szerettem mindig beszámolni arról, mit csinálok, hova megyek, miért megyek oda stb.

De szerintem csak az lesz a megoldás, ha városba költözöl. Annak ennyi előnye van.

jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem, normális ember természetesnek veszi, hogy érdeklődnek iránta.
jan. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Óriási a megfelelési kényszer benned.Gondold már át,hogy h ezekkel az emberekkel mindenféle kaőcsolatot megszakítanál,mennyiben befolyásolná

az az életed? Semennnyire.Ilyen emberekre pazarlod el az energiáid.

Senkivel nem kell foglalkozni,főleg ha ennyire primitív és közönséges.

Én is ilyen voltam,és egyszer át kattintottam az agyam,azóta nagy ívben szarok mindenkire.Össze vesztem az egyetlen testvéremmel,a rokonokkal,

nincsenek álszent barátaink.Sokkal könnyebb lett az életünk.

Egyáltalán nem hiányoznak az ilyen lehúzó emberek,és az életünk meg nagyon rövid ahhoz hogy ilyenekkel játszmázgassunk.

jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a megfelelési kényszereddel és üldözési mániáddal kezdj valamit, mert az nagyobb probléma, mint más érdeklődése.
jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mókás, még törölteti is azokat a válaszokat, amik arra utalnak, hogy szépen fejlett üldözési mániája van.
jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most már úgy tűnik, törölte magát (edzetlen újoncok nem bírják ezt a légkört), vagy tiltották (vagy elkapták és kényszerítették).
jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól van Bazsika, észrevettük hogy visszatértél és tudjuk hogy van diplomád is. Nyugodj meg szépen, senki sem fog bántani.
jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!