Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feljelenthetem a szomszédokat,...

Feljelenthetem a szomszédokat, amiért hangosan szexelnek?

Figyelt kérdés

Olyan hangosan csinálják az egész lépcsőház tőlük zeng. Van, hogy éjfélkor, nem mintha nappal kevésbé lenne zavaró. A másodikon laknak, én az elsőn, zárt ajtóval, ablakokkal hallom.

Nem értem, hogy nem jelentette még fel őket valaki, vannak közvetlen szomszédaik is, fogalmam sincs azok hogy bírják ezt hallgatni.

Valószínűleg új lakók lehetnek, nem rég kezdődött ez az egész.


Vagy ez tök oké, társasházban üvöltve szexelni? És engem csak azért zavar, mert irigykedem, amiért nekem nincs nemi életem?



jan. 8. 07:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%
Több mint valószínű az utolsó mondatod a kulcsa az egész problémának.
jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Dobj be egy levelet a postaládájukba kezdetnek, ha személyesen bekopogni nem akarsz.

A feljelentés az utolsó lépés, nem az első.

jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
10%

Lenne vajon pénzük arra, hogy kibéreljenek valamilyen hotelszobát? Esetleg bármilyen más búvóhelyet?


Hány lakásos a társasház? Közös képviselet van-e, illetve igényt tartanak-e rá a többiek, hogy közvetítsen problémás helyzetek esetén az építmény felügyeleti szerve?


Önkormányzat? Kormányablak? (Családsegítő szolgálatról nincs igazán jó tapasztalatom!) Idősgondozó központ nappali ellátási részlegei?


Hány éves vagy Kérdező és milyen nemű? Elégedett vagy-e a munkahelyi teljesítményeddel vagy a bent uralkodó légkörrel? Dolgoznál-e home office-ben vagy sem, ha lenne tartós nyugalom, csend körülötted?

jan. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
8%

Esetleg még az jutott eszembe, hogy élnek-e a rokonaid, valamint milyen viszonyban vagy velük, ha élnek - és egészségesek? (Írtam, hogy a családsegítő szolgálat nem a legjobb megoldás.)


Jogi segítségnyújtó szolgálat létezik meghatározott területekre felosztva - lakóhelyi körzetet illetően. Ott is elmondhatod a panaszodat.


Régiót illetően hol laksz? Budapest, Pest Megye? Egyéb város?

jan. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%

Azt ne vedd alapul, hogy átmenetileg nincs párkapcsolatod. Annyira nem rózsaszín habostorta egy ellenkező nemű személyhez alkalmazkodni.


Igen sok kompromisszummal jár, lemondással.

jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél az ajtójukra vagy a postaládájukba egy üzenetet, mely szerint a lakóközösség megkéri őket hogy halkabban szeressék egymást, mert zeng a lépcsőház
jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, nem is szexel, hanem nyúzzák. Rendőrt hívhatsz. De először inkább írj nekik levelet a postaládába, hogy nem kíváncsi az egész ház erre. Utána, ha nincs reakció, tedd ki a levelet a faliújságra. Egyébként meg felmész és vered az ajtót, hogy hagyják abba, vagy rendőrt hívsz.
jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
13%
Divat még szexelni? Azt hittem az már ódivatú, és mindenki inkább robotokkal csinálja. Hagyd a véglényeket, aki hangos az beteg, nem sokáig lesznek együtt.
jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Akárhol laktam eddigi életem során (12 hely), egy ház kivételével mindenhol volt ilyen szomszédunk. Távoli vendégeink jöttek hozzánk vendégségbe kisgyerekkel pár napra, alattunk meg minden éjjel üvöltve ment a szex. Rettenetesen kínos volt. Egy idő után már úgy voltam vele, nehogy már én érezzem magam kínosan mindig, mindenhol, mindegyik lakásban mások kulturálatlan viselkedése miatt, úgyhogy lelkiismeretfurdalás nélkül átmentem becsengetni aktus közben, üvöltve szexelés közben, hogy "halkabban már légyszi, másnak is van nemi élete, mindenki meg tudja oldani csendben, kulturáltan a házban, csak ti nem."

Volt olyan közvetlen szomszédom is, akik éjjel-nappal dugtak, megállás nélkül. Az egész napjuk csak erről szólt. Ráadásul sokszor az előszobában, közvetlenül a bejárati ajtó mögött. Üvöltve. Az elsőtől a negyedik-ötödik emeleti lakásokig mindenhonnan kijöttek a lakásokból az emberek, hogy ki ez a nemnormális idióta, aki ennyire nem tudja visszafogni magát. Senki nem mert semmit se tenni, mindenki csak szörnyülködött. Oda is becsengettem, közvetlenül miközben dugtak. Kijött a csaj lepedőbe csavarva, ilyen kócos, tépett fejjel. :) Megkértem, hogy plíz, halkabban, mert krvára zavar mindenkit az egész házban. Utána visszafogták magukat. Többet nem volt ilyen. Akárkihez becsengettem megkérni őket, hogy légyszi legyetek már csendesebbek, mert nagyon zavaró a szomszédoknak a hangos szex mellett létezni is, szerencsére mindenhol megértették és sehol sem volt utána már probléma ebből. Én nem jelentgetnék, annak nincs semmi értelme, csak még nagyobb konfliktust, vitát, ellenségeskedést szül a szomszédok között. Oda kell menni személyesen (vagy üzenetben) és normális hangnemben meg kell kérni őket, hogy legyenek csendesebbek, mert zavarnak másokat. Meg szokták érteni, a tapasztalataim alapján.

Ja, és tök nagy marhaság, hogy valakit azért zavar a szomszéd hangos nemi élete, mert nincs saját magánélete az illetőnek. Ez fasság. Mindenkinek van magánélete (túlnyomó részben, az esetek többségében). Nem! Nem azért zavar, mert nincs magánéletem, hanem azért, mert akkor szeretnék pihenni, aludni a saját lakásomban amikor én akarok, nem pedig akkor, amikor éppen tudok, amikor éppen hagynak a szomszédok. Az intim szféra az legyen már tényleg INTIM mindenkinek, ne ország-világ előtt élje üvöltve. De társasházban mindig van ilyen lakó, aki nem képes rájönni erre magától, hanem figyelmeztetni kell.

jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%
Inkább őket hallgatnám, mint visitozo, ugráló kölyköket.. :')
jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!