Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha valaki kérdez valamit,...

Ha valaki kérdez valamit, bunkóság azt mondani hogy semmi közöd hozzá?

Figyelt kérdés
Van valaki, sűrűn érdeklődik velem kapcsolatban, normális kedves stílusban, De engem idegesit. Ráadásul ő annak a nőnek az apja akitől évek óta bérlunk egy helyszínt alkalmanként családi eseményekre, évi közel 10 alkalommal.

jan. 10. 06:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Inkább kérdezz vissza hogy miért érdekel?

Vagy: Miért akarod tudni?

Vagy: Bocs de most sietek.


Ha ezekre nem változik semmi, akkor:

Bocs de nem szeretném mindig ezeket a kérdéseket válaszolgatni, max csak évente 1-2-szer elmondom mi van velem, ha majd érdekel (mosoly)

jan. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Bunkóság. Sokkal diplomatikusabban is lehet válaszolni. Például: " Ne haragudj, de nem szeretnék erre válaszolni, és légyszíves ezt tartsd tiszteletben, köszönöm." Nem értem mi olyan nehéz ebben. A harag rossz tanácsadó, ahogy az a kérdésből is jól látszik.
jan. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Lehet szebben is mondani, mint ahogy a 2-es is írta, de a legtöbb ember erre is megsértődne, szóval inkább találj ki valamit, amikor kérdezi, hogy sietsz, majd máskor vagy dolgod van, most nincs időd, vagy valami, valószínűleg ezt is rossz néven veszi, de mégse annyira, mint a semmi közöd hozzá választ.

Sokszor én is szívesen ezt mondanám, főleg amikor a másik embert nem is érdekli mi van velem, de udvariasságból kérdezi, így mind a kettőnknek megcsinálja a kellemetlen helyzetet. Nem kell bunkónak lenni, de ne érdeklődj ha nem érdekel, csak azért mert szokás.

jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

"Nem szeretnék rá válaszolni, ez magánügy."

Töbnször mondtam már ezt embereknek, az intelligensebbje megértette és továbbra is jóban maradtunk. Aki megsértődött, az olyan is, és lecarom.

jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Háríts, nem kell bunkónak lenni.
jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
#3 Ha valaki erre megsértődik, az az ő baja. Ennél szebben nem lehet egy igényedet kifejezni. Ha valaki ki tudja, az írja meg hogyan.
jan. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha egy bizonyos kérdést kérdez, ami érzékenyen érint rizsázhatsz rá valamit, ami nem ad választ rá, de mégsem kínos csend van, ha pedig csak annyit szeretne tudni, hogy vagy udvariasan rázd le, hogy "bocsánat, most sietek" ahogy előttem írták.
jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%

Én simán megmondom, nem bukón, hanem higgadt: Ne haragudj, de ehhez semmi közöd... és támát váltok.


Aki nem ért belőle, az nem az én bajom.

jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A "közöd, b+"-et általában "ezt most nem szeretném megbeszélni/erről inkább nem szeretnék beszélni"-re fordítom.
jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
50%
Semmi közöd hozzá!
jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!