Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintem bunkóság ilyet mondani?

Szerintem bunkóság ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Édesanyám hosszú betegség után öngyilkos lett nemrég. Elég sokként ért engem. Volt egy 12 éve fizetett életbiztosítása. Munkahelyen szkenneltem be a papírokat, mire egyik kollegám rákérdezett, nem gondoltam semmi mögötteset, mondtam hogy az életbiztosításhoz szkennelek. Erre kifakadt, hogy úristen, öngyilkossag után is jár? Ez mekkora gáz meg szégyen, hogy az ilyet jutalmazzák..


Hát köpni nyelni nem tudtam. Jutalmazzák? Kit? Aki elhunyt?? Amúgy is ez egy sokáig fizetett biztosítás volt, nem egy szeretetcsomag ajándékba.


Csak szerintem full bunkóság ilyet beszólni? Azóta alig beszélek vele...


nov. 16. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Ha szerinted bunkóság volt akkor mi a kerdésed?
nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Részvétem kérdező!

Én a helyedben elmondanám neki, hogy amit mondott, borzasztóan tapintatlan, bunkó paraszt beszólás volt. Egyrészt semmi köze hozzá, mit scannelsz, másrészt menjen már a p*ba...inkább az a gáz meg szégyen, hogy ilyen megnyilvánulásai vannak. Ne csak simán kerüld, oszd ki. Borzasztó amit mondott, szégyellje magát.

Neked pedig kitartás! Még egyszer részvétem!

nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát hogy más szerint is az e, vagy én fújom fel?
nov. 16. 22:57
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Életbiztosítások valóban nem szoktak fizetni öngyilkosság esetén.

De anyukád biztosítása gondolom "unit linked" típusú lehet. Ezek tkp. befektetések, ahol a tőkét és a hozamot kifizetik az örökösnek.

nov. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2 év után fizet, úgy tudom a többi is. (Legalább 2 évnek el kell telnie a kötés és az öngyilkosság között)

Pontosan nem tudom milyen típus volt, de amúgy 1 napon belül kifizették a teljes biztosítási összeget.

nov. 16. 23:00
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm #2

Sajnálom hogy így alakult, tudtam hogy nagyon elkeseredett, de biztattuk, amit tudtunk megtettünk érte, álmomban se gondoltam volna, hogy ilyet tesz.

nov. 16. 23:02
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Részvétem Kérdező, szerintem is bunkóság, nem is értem hogy szalad ki ilyen az ember száján.


Off Amúgy nekünk is fizet a biztosító öngyilkosság esetén, azt hiszem annyi, hogy volt 3 hónap ,,várakozási idő", miután megkötöttük.

nov. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Mélységesen szégyellje magát. Biztos többet nem venné be a gyomrom, akár még ha úgy van a főnöknek is jelezném, ha az olyan.. Undorító.
nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%
Elég szégyen, hogy öngyilkosság után fizetnek.Meg szégyen az, ha valaki eldobja az életét, ha önellátó és tud önállóan élni.
nov. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudott már, ez volt valószínűleg a baja. Előtte aktív életet élt, az utolsó műtét óta állandó sztómája volt a hasfalán azt mondták vissza sem teszik neki többet, állandó katétere volt, járni csak járókerettel tudott keveset, enni sem tudott (mint a boncoláson kiderült hashártya gyulladása is volt)

Ellátni mi nem tudtuk, messze lakunk én is és a testvéreim is kisgyerekkel, de amennyit csak tudtunk mentünk és járt ki ápolónő hozzá napi 4 órában, próbáltunk otthont találni neki, de nem volt hely a környéken, de kutattunk folyamatosan, de nem akarta megvárni. 58 éves volt :(

nov. 16. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!