Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Én voltam az inkorrekt vagy a...

Én voltam az inkorrekt vagy a szomszéd volt tapló?

Figyelt kérdés

Társasházban élünk.

Tegnap a felettünk lakó szomszéd éjfélig bulit tartott, nem szóltam, mert a feleségem azt mondta hagyjam, tán csak nem fogják mindennap. Szoval ahogy a karácsonykor és újévkor hajnali 4-ig tartó táncos zenés van mulatozáskor, úgy tegnap sem szóltam. Aztán ma megint elkezdtek üvöltözni, kiabálni és zenélni, ezért 22:30 körül felmentem szólni. Illuminált állapotban kijött egy nő (talán a tulaj ott sem lakó lánya) és egy férfi és verbálisan agresszíven nekem estek hogy hogy mertem felmenni mikor az öccsük esküvője van. Mondom akkor talán kellett volna szólni előre hogy “elnézést, hangosak leszünk esküvő miatt” és akkor nyilván tiszteletben tartom, mint karácsonykor mert újévkor is - erre nekem ugrottak még jobban hogy amikor nekik ünnep van nincs csendháborítás meg még hangosabbak lesznek és reggel 6-ig tart :D

Majd ahogy lejöttem a lakásba, elkezdtek állat módjára üvöltve ugrálni hogy majd leszakadt a plafon, hogy még inkább bosszantsanak minket. A 22 óra utáni csendháborítás pedig akkor is csendháborítás, ha a hangoskodó éppen ünnepel - a rendőrség ki nem hívása egyedül a csendháborítást elszenvedő toleranciáján múlik, jol tudom?

Illetve nem kellett volna előzetesen hozzájárulást kérni a lakóktól és a közös képviselőtől a bulihoz?



jan. 13. 23:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb hívd ki a rendőrséget, de borítékolható, hogy innen költöznötök kell...


A szomszéd nincs tekintettel másokra és az ilyen típus nem is lesz.

jan. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hivd ki. Legkozelebb videozd rejtve, bizonyitek miatt.
jan. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellett volna hívni a rendőrséget.
jan. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan toleránsak vagytok.
jan. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus véglények. Vállalhatatlanul viselkednek, és ha szóvá teszed, még ő van felháborodva. Sajnos volt már szerencsétlenségem effélékkel egy házban lakni, nem kívánom vissza... Nehéz dolog ez, mert sokszor a konfrontálódás elkerülése végett inkább tűrtem, de mindennek van határa, az efféléket meg kell nevelni, ha már a szüleik képtelenek voltak rá. Legközelebb nyugodtan hívj rájuk rendőrt, illetve érdemes a többi lakóval is összefogni, vélhetően másokat is zavar ez az ordenáré zsibvásár.
jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívj rendőrt, kérj birtokvédelmet a jegyzőtől.
jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az a vicc, ezek 60 körüli emberek amúgy :D

Nem akartam én lenni a "gonosz", akikre világ életükben emlékeznek, hogy szétcsеszett egy eksüvőt (holott szólniuk kellett volna előtte), de innentől kezdve nincs pardon, ahányszor zajonganak, annyiszor hívok rendőrt.

Irtam nekik egy levelet, hátha józanon elolvassák, bér gondolkodom rajta, van-e értelme bedobni, az ilyen általában híján vannak az érzelmi intelligenciának.


Hosszú, ha valaki ráér elolvasni, itt van:

Kedves Szomszéd!


A szombat este/vasárnap hajnalban történtekről szeretnék írni. Az este folyamán, azt azt megelőző naphoz hasonlóan nevetgélésre, kiabálásra és dübögésre lettünk figyelmesek, majd az este 10 utáni zene hatására fölmentem jelezni az elmúlt egy hónapban már sokadjára előforduló csendháborítást. Azt gondoltam kultúremberek módjára meg tudjuk ezt beszélni. Egy fiatal nő és egy fiatal férfi nyitott ajtót, láthatóan erősen ittas állapotban és verbális durvasággal állítottak be engem “trógernek”, amiért fel mertem menni, mikor a hölgy öccsének az esküvője van. Mivel nem vagyok orákulum és jóstehetségem sincsen, ezért felmerült bennem az a költői kérdés, hogy vajon honnan kellett volna tudnom, hogy éppen esküvőt tartanak? Ha tekintettel más lakóra, előre szólnak, hogy “elnézést, hangosak leszünk esküvő miatt” (ahogy egyébként szabály alapján kötelező lett volna) akkor nyilván tiszteletben tartom, és nem szólok, mint karácsonykor és újévkor a hajnali 4-ig tartó mulatozáskor sem, holott a magyar jog szerint megtehettem volna, ugyanakkor toleráns emberként nem kerítettem erre sort. Ezt el is mondtam az ajtót nyitó hölgynek és úrnak, hogy nyilván nem szóltak erről, ezért jöttem fel, erre nekem estek még jobban, miszerint “miért szóltak volna, akkor elmegyünk hotelbe?” meg amúgy is “amikor Önöknek ünnep, akkor nem áll fenn a csendháborítás”. Mivel láttam, hogy ez parttalan vita így, el is mentem, majd Önök üvöltözve elkezdtek ugrálni a lakásban, hogy teszteljék a plafon tűrőképességét vagy hogy bosszantsanak - utóbbira tippelek. Kérdem én: ez mennyire volt kulturált megoldás? Nem egyszerűbb lett volna előre jelezni, mi következik és akkor ez az egész nem történik meg? Vagy ha már nem tették meg, legalább elnézést kérni, nem kitámadni, hiszen azért nem tudtam az esküvőről, mert nem szóltak! Végtére is ez egy társasház, ahol nem egyedül élnek, a hölgy szavaival élve nem egy “hotel”. A tévedések elhárítása végett pedig szeretném leszögezni, hogy a 22 óra utáni csendháborítás akkor is csendháborítás, ha a hangoskodó lakó éppen ünnepel - a rendőrség ki nem hívása egyedül a csendháborítást elszenvedő toleranciáján múlik, ez esetben rajtam, a magyar jogrendszer és a társasház szabályzata szerint bulikat és esküvőket társasházban nem lehet szervezni, csak a lakók előzetes hozzájárulásával és a közös képviselő engedélyével. Tehát a fenyegetések és a verbális inzultálás helyett inkább köszönettel tartoztak volna, amiért nem rontottam el két ember nagy napját, azzal, hogy rendőrt hívok. Bár szeretném megjegyezni, hogy alaposan próbára tették a türelmem eme feltűnően rosszindulatú és fellengzős reagálással. S ha más helyzetébe bele tudják képzelni magukat, érdemes elgondolkodni azon, hogy Önök hogyan reagálnának ha este 11-től kezdődően hirtelen üvöltözésre, dübögésre és zenére lesznek figyelmesek a fenti lakótól? 10-ből 10 lakó azonnal rendőrt hívott volna vagy birtokvédelmet kér, fel se ment volna szólni! Rajtam kívül nem sok más lakó tűrte volna el ezt, még a beszólogatás nélkül sem! Ne én legyek már itt az inkorrekt, elvégre én voltam az, aki nem fizettem rosszal a rosszért! Mindenezek ellenére sok boldogságot az ifjú párnak! Utóirat: a lifthofba bedobált cigi csikkeket ezúton is köszönöm, igazán figyelmes dolog volt!

jan. 14. 10:50
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Meghallgatnám az ő álláspontjukat is, milyen hangnemben és mit mondtál nekik, amikor ajtót nyitottak.

Egyébként, de, illő lenne szólni. De max illő, ennyi

jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Utolsó: rosszul tudod.

Társasházban semmi esetben sem lehet bulit tartani, akkor sem, ha jelzi előtte. Rohadtul nem arról van szó, hogy illő szólni, amikor szabálysértést készülsz elkövetni.

A kérdező szomszédja egy igazi primitív tajparaszt, én biztos nem lettem volna ilyen türelmes az alkoholista állatokkal. Elküldtem volna az édesanyjába, aztán rendőrt hívok és ügyfélkapun elindítom a birtok védelmi eljárást. Kompromisszum késznek kell lenni. Mivel ők kizárólag magukat helyezték előtérbe, neked is azt kellett volna! Szard le, hogy lagzi, ők is leszarták, hogy nem hagynak pihenni! Az ilyenekkel erélyesen kell fellépni, ezek a szép szóból nem értenek!


[link]

jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
8-as, hogyha felettem állat módjára ugrálnak és megy a zene, akkor rhadtul ne álljon nekik feljebb, hogyha elküldöm őket a halál fszára úgy helyből ;)
jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!