Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Párizsban könnyű eligazodni...

Párizsban könnyű eligazodni okostelefon vagy tablet nélkül, 2024-ben?

Figyelt kérdés

jan. 22. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én voltam már, mikor még nem volt így elterjedve az okos telefon.

De mindenkinek más a rátermettsége. Mi mutogatva is kérdeztük az embereket, hogy Beauvais-tól hogyan juthatunk el a belvárosba. Odataláltunk.

jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Inkább érdemes, nem könnyű vagy nem könnyű. A mai párizsi lakosság előtt műszaki cikket a kezedben tartani elég kockázatos, könnyen elvágják a torkodat egy pár zokniért is.
jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég könnyű. Én januárban voltam Párizsban 5 napra.


A metró és busz vonalak kifejezetten jól megtervezettek (villamost nem használtam, annak a hálózatához nem tudok hozzzászólni).

Ha a reptéren, a szállásodon, vagy az első tourinfo-ig kérdezgetéssel eljutva kérsz egy turista térképet, akkor onnantól minden átlátható.


De igazából a buszozásra sincs szükség, metróval és RER-rel mindenhova el lehet jutni úgy, hogy alig kelljen utána sétálni, akárhova akarsz is menni.


Illetve kifejezetten érdemes 2 környéken megszállni:


- Place d'Italie / Tolbiac környéke: Itt a kínai negyed és az Italie Deux pláza. Illetve a komplett Av. d'Italie és Av. de Choisy tele van boltokkal. Bármire van is szükséged, 5 perc sétatávolságon belül beszerezheted.


- 2. 3. és 8. kerületek. Szintén elérhető minden, abszolút belvárosi környezet, turista szempontból is közel sokminden, vagy legfeljebb 10 perc metróval (Diadalív, Champs-Élysées, Concorde, Louvre, Notre-Dame, Orsay, Eiffel-torony).


Tehát ha a szálláshelyedet jól választod meg, akkor turistaként teljesen jól el lehet lenni elektronikai eszközök nélkül.


Ha viszont oda szeretnél költözni, akkor költözhetsz akárhova, mindenképp kell egy digitális térkép, hogy egyáltalán megtaláld ahova menned kell.

De ha mindig csak fix helyekre mész, ami menet körben már nem változhat, tehát elég otthon megnézni, hogy hol is van pontosan, akkor hosszútávon is el lehet lenni nélkülük.

jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!