Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Emberek, akik Amerikaban...

Emberek, akik Amerikaban élnek… hogy jutottatok ki?

Figyelt kérdés

jan. 23. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Én repülővel.
jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Én a Római partról kajakoztam le
jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Én is repülővel. BOEING 727-essel.
jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Én óceánjaro hajóval. 1980-ban. Nagyszuleim után mentem.
jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom Amerika alatt főleg az USA-ra gondolsz, én ott éltem, abban tudok tippet adni és feltételezem, h nem orvos vagy ilyesmi jól képzett szakember vagy, mert akkor gyerekjáték lenne a kijutás, hiszen ott is hiány van ezekből.

Én bementem egy utazási irodába, mondtam, h turistáskodni akarok kiutazni. Egy hölgy intézte a dolgokat, nagyjából fél óra volt az egész ESTA (kvázi vízum) igénylés, repjegy foglalás, stb, ott minden részletet elmondanak, ami fontos. Szállást foglalhatsz néhány napra, abban is segítenek, de nyilván ezeket előre ki kell fizetni és ami megfizethető kategória, az eléggé pusztulat hely általában, de ha nincs más, akkor muszáj. Én nem foglaltam. Elvileg a bevándorlásiak rákérdezhetnek, h hol fogsz aludni, de manapság már airbnb meg a többi szállásos app miatt könnyebb megoldani ezt is a helyszínen, szóval ebbe már nem nagyon kötnek bele.

Munkát keresni könnyű: keresel egy facebook csoportot arra a területre, ahová menni akarsz. New Yorki magyarok, Floridai magyarok, stb. Van bőven kint honfitárs. Nyilván óvatosan kell kezelni mindenkit, de nekem elég jó tapasztalataim voltak, nem vert át senki, segítettek mindenben, mikor új voltam. A csoportokban mindig hírdetnek munkát is, szállást is, de te is hirdetheted magadat: mihez értesz, mit szeretnél, stb.

Viszont azt nem ajánlom, h üres zsebbel utazz ki. Ha van annyid, akkor akár 3-4000 dollárral a zsebben sokkal kényelmesebben tudsz nekikezdeni a kinti életnek. Persze ha fix munkára mész már ki, akkor nem feltétlen kell ennyi, mert a legtöbb munka hetente fizet, vagy akár naponta, munka jellegétől függ.

Angol, esetleg spanyol nyelvtudás nyilván ajánlott, de ha taplraesett vagy, akkor éppen el lehet boldogulni eleinte anélkül is, kézzel lábbal google fordítóval. Az USA egy bevándorló ország, senki sem lepődik meg rajta, ha nem beszéled a nyelvet.

Én mindenképp ajánlom, h ha megteheted ugorj neki ennek a projektnek, sztem nem fogod megbánni. Ha csak 1-2 évre is mész ki hatalmas élmény, na meg pénzbe sem rossz, ha az a célod, h gyűjts. Sok sikert!

jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
A nők többsége pl házasság alapú zöldkártyát szerez. Illetve sokan 56ban menekültként költöztek ki.
jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok orvos, ápoló vagyok. Köszi a tippet. :)
jan. 25. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerek egy ápolót aki azzal ment ki. És kapta meg a zöldkártyát később.
jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En csaladegyesites utjan jottem ki mert a felesegem amerikai. A legtobb magyar akivel kint talalkoztam az szinten igy jott ki. Ezen kivul meg vannak akik L1 vizummal jottek ki mert egy multinak dolgoztak aki vizumot kert nekik majd zoldkartyara szponzoralta oket. 1-2 olyannal is talalkoztam aki zoldkartya lotton nyert.
jan. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A L1 munkavízumot milyen végzettség és pozíció után kapod meg a multinál? Mert gondolom egy érettségis titkár nem kapja meg, ugye?
jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!