Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Amerikában élő magyarok!?...

Amerikában élő magyarok!? Hogy jutottatok ki? Mióta éltek kint es milyen az elet ott?

Figyelt kérdés
Az igazsag az hogy meg csak erdeklodni szeretnek a kijutasrol. 17 eves vagyok de regi vagyam hogy kesobb kulfoldon eljek es dolgozzak. Leginkabb Califonia vagy Florida lenne a legjobb :/ Egy nagyon jo gimnaziumba jarok es egyetemet mindenkepp el szeretnek vegezni valami orvosi szakmaban. 12.vegere meglesz a felsofoku angol es spanyol nyelvet is tanulok. Lenne eselyem kijutni es elhelyezkedni a szakmamban?

2015. febr. 1. 01:29
 1/5 anonim válasza:
82%
esély az van.... de arra ne számíts ,hogy azt is fogod csinálni amit magyaron megszereztél.....akár mi vagy,akár dipolomás akár nem.... ha kimész mindent lentről kezdesz.ezt jobb ha tőlem tudod,csak azért is ugatok mert évek óta kint élek.
2015. febr. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 demonlord90 ***** válasza:
92%

Nem egy ismerősöm jutott ki kutatni, köztük az egyik orvos pont. Először csak (párszor) pár hónapot töltött kint, majd a Chicago-i Egyetem állandó munkát kínált neki, korlátlan kutatási lehetőséggel. Megkapta az állampolgárságot, azóta családot alapított s boldogan él kint. Sőt, testvérének, anyjának intézett állampolgárságot.


A másik földtan phd-s utolsó évében s Houstonban a NASA-nál kapott már 2x gyakornoki állást, komoly eséllyel állandóra is felveszik, mihelyst végzett itthon.


Ezeket csak azért írtam le, h lásd, esély tényleg van, de az esetek túlnyomó többségében az első hozzászólás a mérvadó.


17 évesen pedig még egyébként is kár ezzel foglalkoznod. Teljesíts minél jobban a suliban, ha van épp egy laza tavaszi féléved (bár orvosin ez kevéssé valószínű), menj ki nyári munkára. Kutass, publikálj, utána negyed-ötödévesként kezdj el komolyabban pályázgatni.


Egyébként sokkal komolyabb esélyeid lennének (orvosként) pl Svédországban, Svájcban.. ott sokszor nem is kell keresned, mert ők találnak meg téged, ingyen nyelvkurzust és szállást kapsz az első évre, ha hajlandó vagy náluk dolgozni. A fizetés pedig meghaladja az USA-ét. És ez azért van, mert kint az oktatás is hihetetlenül drága, jobban megéri nekik (az államnak) az EU keleti feléből szakképzett munkaerőt "importálni".

2015. febr. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
És szerinted melyik állam van Dél-Amerikában? Kalifornia, vagy Florida?
2015. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En házasság útján elek itt kint mar 4 eve. Van diplomám es folyékonyan beszelek angolul. Sajnos Az életszínvonalat nehez fenntartani. Sok szerencse meg sok kapcsolat szükséges ahhoz hogy jo munkához juss. Nekem minden papírom megvan, a diplomám at lett szamoltatva, de meg igy is csak minimálbérért dolgozom részmunkaidőben nannykent. Ami itt nagyon jol kereső szakma es en ha ujra kezdhetnek ebben a szakmában tanulnek az az egészségügy, leginkabb nővérekre van szükség. Agyon keresik magukat itt a nővérek...
2015. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :) meg annyit hogy Floridaban elek mar egy eve, nekem tetszik, de nyáron nagyon párás, es sok ember nehezen viseli. Ezzel szemben California száraz meleg ami sokkal kényelmesebb meg magasabb hőmérsékleteknel is. Bar sokkal drágább, es sok a természeti katasztrófa.
2015. máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!