Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik Budán vagy a belvárosban...

Akik Budán vagy a belvárosban laknak lenézik a külső pesti kerületeket?

Figyelt kérdés
Természetesen az ingatlan árak is egyértelműen mutatják, hogy nagy különbségek vannak bizonyos városrészek közt és nyilván a Sashegyen valószínűleg jobb módú emberek élnek, mint Kőbánya alsón, de viselkedés szempontjából nem csak az számít, gyökerek mindenhol lehetnek. Lehet, hogy a dél-pesti peremkerületek lakossága általában szegényebb, de a mostani árak mellett az is jó, ha valaki ott tud egyáltalán venni valamit. Azt meg abszolút nem tudom megérteni mikor valaki 200 ezret fizet albérletre a belvárosban és lenézi azokat, akik Csepelen vagy Rákospalotán vesznek egy panelt, ami legalább a sajátjuk.

jan. 25. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Újlipótvárosban lakom, és nem nézek le senkit. Vannak barátaim, akik Csepelen laknak, egyik barátnőm Újpesten lakott. De ismerek olyan budai sznobot, aki a sógornőjéhez nem volt hajlandó elmenni, mert dél-pesti lakótelepen laknak.
jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézem le, de irigyelni sem irigylem :D
jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kitana. ***** válasza:
93%
Most egy tök áltagos kerületben lakom, de Újlipótvárosban nőttem fel, később a Parlamenttől pár perc sétára béreltem albérletet, akkor jöttem össze az exemmel, aki Kőbányán lakott egy háznak nevezett valamiben, általa megismertem egy csomó ottani arcot, senkit nem néztem le, jó fejek voltak, de pl a legjobb barátnőm Kőbányán vett panellakást, pedig ő meg valami budai gazdag negyedben nőtt fel de állítólag imádja Kőbányát :D, meg még van 1-2 haverom akik szintén azon a környéken laknak, tulajdonképp senki nincs, aki az Örstől idefele lakna. Mindegyik tök normális ember, nem ilyen hobók akik a Sörpatikában lógnak a Sugár mellett :D Ennyi alapján senkit nem nézek le, hogy hol talált az igényeinek megfelelő lakást.
jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Kőbányán lakom és csomó, ma ismerőstől, ismeretlentől pozitív visszajelzéseket kapok. Sokan eleve errefelé nevelkedtek, mindenki pozitívan gondol rá vissza.
jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pesten lakom de Budán nőttem fel,senkit nem nézek le.
jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális, akkor nem igazán.
jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én belső kerületekben laktam, kiköltöztem egy pesti külvárosba pár éve. Olyan, mintha egy másik városba, országban kerültem volna, annyira más a mentalitás. Ezt minden lenézés nélkül mondom. Csupán kultúrsokkot kaptam.
jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Javítás: országba.
jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Régi a poszt, de a térkép elég találó, még ha kissé sarkít is:

[link]

jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak ex-budaiként (szerencsére jó messzire költöztem), pont azon filóztam a napokban, amit az egyik hozzászóló írt.

Ha még mindig ott laknék, hogyan bújnék ki a mindenféle rozsdaövezetekbe szóló kedves meghívók elől?

Emlékszem, munkahelyen azért nem ritkán voltak kellemetlen helyzeteim.

Bocsi, most nem érek rá, messze van, stb.

Lenézni én sem nézek se senkit, de nem minden környéken járkálok/járkáltam szívesen.

Különösen, ha munka miatt már eleve be kellett járni aznap Budapest különböző pöcegödreit.

Utána egy jó Ászok a babérmeggyek árnyékában hidd el jobban esik, mint az átkozott Blahán a kézműves sör.

febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!