Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hitel vagy albérlet? Melyiket...

Hitel vagy albérlet? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Hosszabb távon melyikkel járnék jobban?

jan. 29. 08:38
A kérdező szavazást indított:
Albérlet
Hitel
60 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%

Hitel.

Annak idején mi is gondolkozunk, de nem bántuk meg.

A lakás értéke jóval több, a hitel fixált és emiatt egyre könnyebb fizetni. 50 ezres törlesztőnk van. 10 évvel ezelőtt ez egy majdnem minimálbér volt, most még röhögve fizetjük. Közben egy albérlet meg ennek a 3*, 150 ezer. Simán jól jártunk.

jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Hitel. A törlesztő havonta körülbelül már megfelel az albérleti díjjal. A különbség az az, hogy a hitelből vásárolandó házat/lakást tekintheted a tiednek, aztán mire kifizeted valóban a tied is lesz. Családot alapítani is saját ingatlanban érdemes. Illetve szabad kezed lesz ha felújításról van szó, úgy rendezkedsz ahogy akarsz nem kell senki beleegyezése. Az albérlet csak pénzkidobás, olyan mintha havonta kidobnál az ablakon százezreket.
jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%
Hitel. De lakáshitel felvételéhez sok pénz kell (önerő), ezért a hitel nem mindenkinek könnyen megoldható.
jan. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%

Ha van rá lehetőséged (tehát még szorult helyzetben is ki tudsz jönni), akkor Magyarországon egyértelműen hitel.

Ha nincs, akkor meg nincs miről beszélni.

jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%
Csak a hitel. Az albérlet kidobott pénz. Még ha olcsó lenne a hitelhez képest, akkor én is reális lehetőségnek gondolnám, viszont ez nem így van!
jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
63%

Én nem szeretem a kötöttségeket, úgyhogy a hitelt biztos, hogy nem választanám.


Amíg azt teljesen ki nem fizeted, addig majdnem ugyanolyan az is mint az albérlet.

A hitel is lehet kidobott pénz ha aztán megbánja valaki az adott környéket vagy valamit, aztán lehet el sem bírja adni, vagy csak rossz áron, hitellel meg nehezebb is szerintem.


Számomra fontos a tudat, hogy gond nélkül továbbállahassak ha szeretnék, ne kelljen azon stresszelnem, hogy mi lesz az ingatlanommal hogyna nem fizetem a hitelt, hónapokig nem tehetem meg, hogy nincs munkám.

Gyereket is ezért nem vállalnék.

Egyszerűen nekem ez a kettő nem fér bele a szabad életbe.

jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
45%

Hitel...

Egy idő után letelik és nem kell fizetni ellenben az albérletet életed végéig kell ha ott szeretnél lakni.

Mellesleg az albérletből kirakhatnak pl. ha vissza akar költözni a tulaj és akkor neked teljesen meg kell változtatnod a rutinodat ( új környékre költözés stb.), persze a bank is elveheti a házat de szerintem ez nem olyan "gyakori".

Sajnos ilyen országban élünk sokaknak már az önerő sem opció...

jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
55%

Hitel.

Számoljatok, és ahogy bele fér, azonnal lakásvásárlás.

jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%

1


A hitel nem fixalt. A hatalyos szabalyok jatszanak. A nagy gazdasagi valsag eseten is emelkedtek a svajci hitelek, szuhantaz az emberek a szegenysegbe, es nem a gyurcsany miatt.


Az alberlet ara is felment persze, de legalabb nem kellett a gatyadat lehuznod masok elott, hogy kifizesd azt a torlesztot.


Sokan nem rohogtek akkoriban, szerintem ti sem rohognetek.

jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
46%

9: a nagy gazdasági válság alatt 60ról 120ra ment a törlesztőm kb 6 hónapig, utána pedig fixálva lett 75-ön. Ezt fizetem azóta is, még 4 évig. Illetve fizetik az albérlők a dupláját. 😃

Teljesen jól jártam vele.

jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!