Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha elköltöznél, melyik országo...

Ha elköltöznél, melyik országot választanád a helyemben?

Figyelt kérdés

Huszonéves, független személyként költöznék, konkrét országot nem írnék a felismerhetőség miatt (kitudja). Diplomával mennék, a szakmámmal helyezkednék el


1. Olyan ország, ahol beszélem a nyelvet (kb B2 szinten) de nem tökéletesen, viszont a szakmámban nem keresnék feltétlen jobban mint Magyarországon , csak kicsit

-itt nincs állásajánlat még, nincsenek ismerőseim


2. Olyan országba, ami Európa egyik legélhetőbb helye, magasabb fizetéssel, de nem beszéled az ország nyelvét de KAPTÁL ÁLLÁSAJÁNLATOT magyar kollégákkal, van kinn egy két helyi ismerősöd, a szakmádban


Az első opció azért volt vonzóbb mert beszélem a nyelvüket, ugyanakkor hasonló a korrupció, nem lenne olyan kiemelkedőbben magas életszínvonalam amivel érdemes lenne kimenjek feltétlen. És kb senkit nem ismerek ott


Mivel indoklod a választásod?



jan. 30. 22:29
A kérdező szavazást indított:
Első opció
Második opció
38 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Második opció, de gyorsan elkezdenék nyelvet tanulni, és minél hamarabb leválnék a magyar munkatársakkal operáló munkáról, ugyanis így lehet nagyon pofára esni. A csalódottan hazakullogó, "nem kolbászból van a kerítés külföldön sem" emberek 90%-a ilyen helyzetben szerezte a rossz tapasztalatát.

Ha megtanulod a nyelvet annyira, hogy elboldogulj, és tudsz a szakmádban dolgozni utána, akkor nyert ügyed lesz.

jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy humánus szakma, nem kizsákmányolásról szól, hiszen gyerekekkel foglalkozunk.
jan. 30. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában a magasabb színvonal miatt mennek külföldre az emberek ( anyagi, morális).


Én egyik miatt sem mennék ki bár a morális része eléggé vonz, én a második opciót választanám a helyedben. A társaság sokat tud segíteni mellesleg a nyelv tanulható, sőt biztos megértik az általad beszélt nyelvet is hiszem gondolom világnyelv...

Tehát 2.

jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam: a második opciónál az emberek beszélnek perfect angolt, csak magát az országnyelvet nem beszélem.

Az első opciónál meg az országnyelvet beszélem. + ugye angolt

jan. 30. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2: Sajnos én mindenféle helyről hallottam már, hogy magyar magyarnak farkasa :( Nyilván van kivétel, nem szó szerint mindenki ilyen, de szinte minden külföldön élő magyar ismerősömnek van ilyen történe, teljesen vegyes szakmai háttérrel.
jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Hol talalnal jo helyen szep lakast...kir erdekelnel a kollegak. Napi 6-8 ora ma bumm. De mire mesz haza
jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A helyedben a tajga, vagy a tundra.
jan. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Piacképes tudással bárhol könnyen találsz munkát, saját tapasztalataim szerint, a magyar kolega pedig inkább hátrány mint előny külföldön.
jan. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem is kérdés, a 2. sokkal jobb választás. Meg sem kell tanulni a helyi nyelvet
jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1ertelmuen ausztria (nemet nyelvterület) mint fennt eszakon gondolom finn o...?
jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!