Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy város(városvezető) mit...

Egy város(városvezető) mit tud tenni ha feltünően sok a züllött hajléktalan a köztereken,utcákon polgári lakások lépcsőházaiban?

Figyelt kérdés
Mert azért lássuk be,eléggé rontja a városképet.

márc. 1. 10:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrséggel,vagy polgárőrséggel elvezetteti hajléktalanszállóra és közmunkára kötelezi őket.

Ha nem hajlandóak menni,akkor elzárás és ott végeztetni velük közmunkát.

Már Budát is ellepik az ilyenek,Szent Gellért tér,Móricz,Kosztolányi,BAH csp.,Déli,Széll K.,stb.

Gondolom vidéki nagyobb városokban is ugyan ez van.

márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
24%
Szerencsére semmit. Azért ez még nem Észak Korea, hogy alapvető emberi jogokat sértsünk meg csak azért, mert valami "rontja a városképet". Nekik pont annyi joguk van közterületen lenni, mint neked.
márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos nem sokat. Megyeszékhelyen élek, már nincs olyan közterületi pad, ahova le lehetne ülni, minden össze van mocskolva. Buszozásról is ezért szoktam le. Én fizetem a drága bérletet, amiért csak ócska buszok vannak, késnek, kimaradnak, és cserébe mindig vannak büdös emberek, hajléktalanok pedig ingyen utaznak.
márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

"alapvető emberi jogokat sértsünk meg"


Egy társasház lépcsőháza nem közterület. A magánlaksértés bűncselekmény, nem pedig emberi jog.

márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
14%

#4: sikerült egy dologba belekötnöd, amire még csak nem is utaltam. Egyébként ha meg magánterület, mi köze hozzá a városvezetésnek?


Maradjunk annál a kérdésnél, milyen alapon tiltsuk meg valakinek, hogy egy padon üljön.

márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
5: pl. olyan alapon, hogy tönkreteszi, rávizel, és a többit ne is részletezzük.
márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

#2

Persze joguk van.Büdösen mosdatlanul,térdig érő szakállal,oltatlan segédkutyával,stb.És akkor van amelyik hangoskodik,isszák a kannás bort,odapiszkítanak a parkokba,meg parkoló kocsik közé.

Normális rendszerben az ilyeneket összeszedik és kötelezik szállókba.

Nekem meg jogom van tiszta közterületen járkálni,nem pedig az ilyeneket kerülgetni.

márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
8%

#6: ja, tehát küldjük el őket, mert esetleg rávizelnek. Logikus.


#7: normális rendszerben nyilvános WC-k vannak mindenhol. És amiket leírtál problémát, az önmagában kezelendő, és nem kell ahhoz hajléktalannak lenni.

márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

8: nem elküldeni, hanem beterelni azokban az intézményekbe, amit miattuk működnek. Nemcsak éjszakai szállás van. Nagyon sok nappali intézmény van, ahol tudnak tisztálkodni, mosni, kapnak hajvágást, borotválást, stb.

Nem a nyilvános WC hiánya a gond sokaknál. Egyszerűen nincs is annyira magánál. Én se csinálok az utcára, ha rám jön, hanem keresek valami megoldást.

márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
#9: nyilván ellátást kapnak ilyen helyen, de azért nem várható el, hogy ne ülheasenek le soha egy padra, mert nem tetszik valakinek, hogy léteznek...
márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!